Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №14
ПОСТАНОВА
Іменем України
01 березня 2011 року Справа № 2а-906/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Чиркіна С.М.
при секретарі судового засідання: Лисенко Є.М.
за участю:
представника позивача: Стреляної Л.І.(довіреність №0114-10-925 від 30.12.2010р.)
представника відповідача: Лагоди Г.І.(довіреність №9263/01-125 від 07.06.2010р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державного підприємства «Первомайськвугілля» в інтересах відокремленого підрозділу «Інформаційно-обчислювальний центр» до управління Пенсійного фонду України в м.Стаханові Луганської області про визнання протиправним рішення №714 від 29.12.2010 та №11 від 29.12.2010, визнання протиправними дій, зобовязання вчинити певні дії , -
ВСТАНОВИВ:
26 січня 2011 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державного підприємства «Первомайськвугілля» в інтересах відокремленого підрозділу «Інформаційно-обчислювальний центр» (далі позивач) до управління Пенсійного фонду України в м.Стаханові Луганської області (далі відповідач) про визнання протиправним рішення №714 та №11 від 29.12.2010, визнання протиправними дій, зобовязання вчинити певні дії.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що начальником управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові винесено:
- Рішення №714 від 29.12.2010р. про застосування фінансових санкцій за несвоєчасну сплату страхових внесків у відношенні відокремленого підрозділу ДП «Первомайськвугілля» - «Інформаційно - обчислювальний центр».
- Рішення №11 про списання заборгованості від 29.12.2010р. з накладених (нарахованих) та не сплачених штрафів та пені і штрафів, які підлягають накладенню (нарахуванню), станом на 12.10.10р. відповідно до п.14-2 розділу ХV «Прикінцевих положень» Закону України №1058, яке позивач вважає протиправним, неповним та підлягаючим зміні відносно розміру списаних санкцій.
Протиправність Рішення №714 від 29.12.2010р. обґрунтував наступним:
Як вбачається з додатку до оскаржуваного рішення - Розрахунку фінансових санкцій, вказані санкції за оскаржуваним рішенням були нараховані окремо двома частинами відносно страхових внесків підприємства у розмірі 33,2% та страхових внесків, що утримуються із заробітної плати працівників у розмірі 2%:
Звертає увагу, що не зважаючи на проведене списання недоїмки згідно ст.57 Закону України №2154 «Про державний бюджет України на 2010р.», що виникла станом на 01 березня 2010р., відповідач у оскаржуваному рішенні №714 перерозподіляє поточну сплату страхових внесків 33,2% у розмірі 71003,85грн., яка проведена платіжними дорученнями № 126, № 2892, № 3027, № 3038, № 219.
Не заперечуючи проти наявності у відповідача права на перерозподіл коштів, вважає, що в даному випадку перерозподіл був незаконним, оскільки на момент вчинення вказаної дії відповідно до положень ст.57 Закону України «Про державний бюджет України на 2010р.» №2154, який набрав чинності з 30 квітня 2010р., недоїмка, на яку було віднесено кошти, вже була списаною, що підтверджується рішенням відповідача від 13.07.2010р.
Крім того, відповідач безпідставно вніс до розрахунку оскаржуваного рішення відомості, що не підтверджуються фактичними документами .
Вважає, що відповідач, шляхом перерозподілу дійсно проведеної поточної сплати страхових внесків за 2010р. у розмірі 71003,85грн. на списану недоїмку 2009р. та перерозподілу непідтвердженої плати у розмірі 11277,61грн., яка не проводилася позивачем взагалі, безпідставно нарахував фінансові санкції у розмірі 29 760.13грн. за прострочення сплати фактично неіснуючої недоїмки. В послідуючому вказані нараховані фінансові санкції були включені відповідачем до рішення про списання №11 від 29.12.2010р. штрафів та пені в загальну суму фінансових санкцій, які підлягають списанню, у розмірі 30562,57грн. Саме такий розмір санкцій і нарахований у оскаржуваному рішенні №714 від 29.12.10р., яке позивач вважає обґрунтованим тільки у частині щодо нарахування санкцій за прострочення сплати недоїмки із внесків у розмірі 2% в сумі 802,44грн., яку вважає включеною обґрунтовано до рішення про списання.
Протиправність Рішення №11 від 29.12.2010р. про списання штрафів та пені обґрунтовуємо наступним:
- у вказане рішення про списання було необґрунтовано включено суму фінансових санкцій у розмірі 29 760.13грн. за рішенням №714 від 29.12.10р.;
- безпідставно не включено до рішення про списання ті санкції, які підлягають нарахуванню позивачу станом на 12.10.10р. за допущене прострочення сплати страхових внесків;
- безпідставно не включено до списання вже нараховані фінансові санкції станом на 12.10.10р. у загальній сумі 20330,40грн., з яких за розділом 33,2% -19 928,17грн., а за розділом 2% - 402,23грн.
Вважає, що вказані фінансові санкції є непогашеними станом на 12.10.2010р. з посиланням на п. 10.11. Інструкції, затвердженої Постановою правління ПФУ від 19.12.2003р. №21-1.
З наведеного вбачається, що Рішення відповідача №11 від 29.12.2010р. про списання фінансових санкцій не відповідає вимогам діючого законодавства, а саме п.14-2 Закону №1058.
Враховуючи вищевикладене просив:
- визнати протиправним - Рішення №714 від 29.12.2010р. управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, у відношенні відокремленого підрозділу «Інформаційно - обчислювальний центр» ДП «Первомайськвугілля» (код 35630197) відносно нарахованої частини фінансових санкцій у розмірі 29 760.13грн. за прострочення сплати недоїмки із внесків 33,2%, в тому числі пені у розмірі 21927,64грн. та штрафу у розмірі 7 832,49грн., в зв'язку з тим, що вказані санкції нараховані за прострочення сплати недоїмки, яка на момент прийняття оскаржуваного рішення списана рішенням відповідача №4 від 13.07.10р. згідно до Закону №2154 та відмінити рішення №714 в цій частині.
- визнати протиправними дії відповідача щодо перерозподілення коштів від поточної сплати страхових внесків ДП «Первомайськвугілля» ВП «Інформаційно - обчислювальний центр» за травень-серпень 2010р. у загальному розмірі 71003,85грн., які вчинені у рішенні №714 від 29.12.2010р. та направлені на погашення списаної недоїмки 2009р.
- зобов'язати відповідача - управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові вчинити дії, а саме внести зміни до особового рахунку платника страхового збору відокремленого підрозділу «Інформаційно - обчислювальний центр» ДП «Первомайськвугілля» - в частині внесення відомостей:
- про включення сплати страхових внесків за поточними зобов'язаннями травня 2010р., що проведена позивачем платіжним дорученням №126 від 25.06.10р. у сумі 13900,00грн. до сплати зобов'язань за травень 2010 року;
-про включення сплати страхових внесків у розмірі 16492,46грн. за поточними зобов'язаннями червня 2010р., що проведена позивачем платіжним дорученням №2892 від 28.07.10р. у загальній сумі 22994,00грн. до сплати зобов'язань за червень 2010 року;
-про включення сплати страхових внесків у розмірі 18476,26грн. за поточними зобов'язаннями липня 2010р., що проведена позивачем платіжним дорученням №3027 від 20.08.10р. у загальній сумі 23828,00грн. до сплати зобов'язань за липень 2010року;
-про включення сплати страхових внесків у розмірі 22135,13грн. за поточними зобов'язаннями серпня 2010р., що проведена позивачем платіжним дорученням №3038 від 27.09.10р. у загальній сумі 23100,00грн. та №219 від 05.10.10р. у загальній сумі 3661,00грн. до сплати зобов'язань за серпень 2010 року.
- визнати протиправним Рішення №11 від 29.12.2010р. управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові про списання сум накладених (підлягаючих накладенню) штрафів та пені станом на 12.10.2010р. у частині включення до розміру загальної суми списаних, фінансових санкцій у п.1 розділу 1 (33,2%) суми у розмірі 29760,13грн., яка нарахована за рішенням №714 від 29.12.10р., та не включена у вказане рішення нарахованих фінансових санкцій станом на 12.10.10р у загальній сумі 20330,40грн з яких за розділом 33,2% - 19928,17грн, а за розділом 2% - 402,23грн, за рішеннями відповідача: №216 від 22.04.10р., №217 від 22.04.10р., №218 від 22.04.10р №239 від 17.05.10р., №327 від 21.06.10р.
- зобовязати відповідача - управління Пенсійного фонду України в м.Стаханові Луганської області вчинити дії, а саме внести наступні зміни до Рішення №11 про списання від 29.12.2010р. платника страхового збору відокремленого підрозділу «Інформаційно - обчислювальний центр» ДП «Первомайськвугілля»: в п.1 суми накладених (нарахованих) та не сплачених штрафів та пені, а також суми штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) станом на 12.10.10р. вказати загальну суму 21 132,84грн., в тому числі - 1 розділ 33,2% -19 928,17грн, 1 розділ 2% - 1204,67грн. (402,23грн.+8-2,44грн.); в графі «усього» - вказати суму 21 132,84грн.
Відповідач позов не визнав, надав заперечення в якому зазначив, що рішення №714 від 29.10.2010 р. про застосування фінансових санкцій було прийнято за порушення строків перерахування страхових внесків з травня по серпень 2010 року.
Відповідно до п. 5 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за рахунок сум, що надходять від страхувальників або державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій. Тому за рахунок поточних платежів позивача була закрито борг, який утворився за раніше винесеними рішеннями про застосування фінансових санкцій: №216, від 22.04.10., №217 від 22.04.2010, №218 від 22.04.2010 р. та №327 від 21.06.2010 р. В зв'язку з цим станом на теперішній час заборгованість по фінансовим санкціям позивачу, яка виникла на 01.01. 2011 року згідно з Законом України «Про скорочення заборгованості перед Пенсійним фондом України підприємств, які мають стратегічне значення та вугледобувних підприємств і відновлення пенсійних прав їх працівників» №2508 від 09.09.10р. підлягають списанню суми накладених штрафів та не сплачених штрафів та пені, а також сум штрафів та пені, які підлягають накладанню.
Рішення №714 від 29.12.2010 р. про застосування фінансових санкцій підлягає під п. 3 Порядку списання сум заборгованості із штрафів та пені, що і було зроблено Рішенням №11 від 29.12.2010 р.
На даний час ВП «Інформаційно-обчислювальний центр» ДП «Первомайськвугілля» заборгованості перед Пенсійним фондом не має, окрім суми заборгованості по фінансовим санкціям та пені на недоїмку, що утворилась з причини порушень термінів сплати страхових внесків з нарахування заробітної плати за вересень, жовтень, листопад 2010 р., яка списанню не підлягала, а підлягає розстроченню згідно Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у сумі 5652,59 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічні викладеному в позовній заяві, просив задовольнити позов в повному обсязі.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав, надав пояснення аналогічні викладеному в запереченні, просив відмовити задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Судом приймались заходи щодо повного обєктивного розгляду справи, у тому числі шляхом витребування доказів та надання сторонам часу для надання додаткових доказів.
Сторони вважали за необхідне розглянути справу на підставі наявних доказів
Відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІУ від 09.07.2003 року (далі Закон № 1058). Дія інших нормативно-правових актів може поширюватись на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить йому. Більшість норм Закону є нормами прямої дії, тобто їх застосування не потребує наявності будь-яких інших правових норм, що визначають механізм застосування норм цього Закону. Він є спеціальним щодо регулювання порядку нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 страхувальниками є роботодавці - підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст.15 Закону, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
В судовому засіданні встановлено, що позивач ДП «Первомайськвугілля» має ВП «Інформаційно-обчислювальний центр» та є юридичною особою зареєстрованою виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області 31.03.2003р., запис №1388120 0000 000004. (а.с.14) ВП «Інформаційно-обчислювальний центр» ДП «Первомайськвугілля» зареєстровано як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в управління Пенсійного фонду України в м.Стаханові Луганської області.
Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2007 р. № 1261, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, організовує роботу з ведення персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та автоматизованого оброблення інформації у системі Пенсійного фонду України, проводить збирання, акумулювання та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.
Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.3 КАС України, відповідач є суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача. Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. 3 КАС України).
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Як зазначено в п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративного суду публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.
У відповідності з Конституцією України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій, чи бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є суб'єкт владних повноважень, наділений публічно-владними повноваженнями.
У статті 18 Закону України N 1058-IV зазначено, що страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Пунктом 6 частини 2 статті 17 Закону № 1058 зобов'язано страхувальників нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України регулюється Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. №1058-ІУ та Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. № 21-1 ( далі Інструкція ).
Статтею 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачений наступний порядок обчислення та сплати страхових внесків:
- обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески (частина 2);
- сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду (частина 4),
- страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, при цьому базовим звітним періодом для позивача, як страхувальника, є місяць (частина 6);
- перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг) (частина 6);
- днем сплати страхових внесків вважається: у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду - день списання установою банку, установою Державного казначейства України суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду, у разі сплати сум страхових внесків готівкою - день внесення страхувальником коштів у банківську установу чи відділення зв'язку для перерахування на банківські рахунки органу Пенсійного фонду (частина 9);
- якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина 10).
Відповідно до ч.2 ст.106 Закону, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно ч. 8 ст.106 Закону, на недоїмку нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до п.2 ч. 9 ст. 106 Закону, виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції - за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Частина 12 ст. 106 Закону передбачає, що нарахування пені, передбаченої частинами дев'ятою і десятою цієї статті, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій.
Відповідно до ч.13 ст.106 Закону, про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Відповідно до ч.15 ст.106 Закону, строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Згідно до п.17 ст.106 Закону №1058 від імені виконавчих органів Пенсійного фонду розглядати справи про правопорушення і накладати фінансові санкції та адміністративні стягнення мають право директор виконавчої дирекції Пенсійного фонду, його заступники, начальники головних управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх заступники, начальники управлінь Пенсійного фонду в районах, містах, районах у містах, а в разі їх відсутності - заступники начальників цих управлінь, на підставі документів, що свідчать про вчинення правопорушення.
Рішенням УПФУ в м. Стаханові Луганської області від 29.12.2010 № 714 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, до ВП «Інформаційно обчислювальний центр» ДП «Первомайськвугілля» застосовано штраф у розмірі 8429,62 грн. та нараховано пеню у розмірі 22132,95 грн. за період з 28.09.2009 по 05.10.2010, які протягом десяти робочих днів з дня отримання рішення підлягали перерахуванню на рахунки УПФУ в м.Стаханові Луганської області в сумі 29760,13 грн. на рахунок № 25604312739 МФО 304665 ЄДРПОУ 21792465, в сумі 802,44 грн. на рахунок № 25603313739 МФО 304665 ЄДРПОУ 21792465 (а.с.17).
Відповідно до п.п. 10.11. п. 10 Інструкції № 21-1 у разі, коли страхувальник має несплачені суми недоїмки, пені та фінансових санкцій та здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються шляхом перерозподілу такої сплаченої суми в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення.
Відповідно до п. 5 ст. 106 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування ” за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
З аналізу зазначеної норми Закону вбачаються, що нею встановлюється черговість погашення страхувальниками різних складових частин заборгованості перед Пенсійним фондом.
Згідно платіжного доручення №126 від 25.06.2010р на загальну суму 13900,00грн, призначення платежу збір на пенс страх 33,2% - 13800,00грн;4% - 100,00грн нарах на ФОП з з/плати за травень 2010р., платіжного доручення №2892 від 28.07.2010р на загальну суму 22994,00грн, призначення платежу збір на пенс страх 33,2% нарах на ФОП з з/плати за червень 2010р., платіжного доручення №219 від 05.10.2010р на загальну суму 3661,00грн, призначення платежу збір на пенс страх 33,2% нарах на ФОП з з/плати за серпень 2010р, платіжного доручення №3027 від20.08.2010р на загальну суму 23828,00грн, призначення платежу збір на пенс страх 33,2% - 23568,00грн;4% - 260грн нарах на ФОП з з/плати за липень 2010р., платіжного доручення №3038 від 27.09.2010р на загальну суму 23100,00грн, призначення платежу збір на пенс страх 33,2% нарах на ФОП з з/плати за серпень 2010р. ( а.с.25-27). Оскільки у позивача існувала заборгованість по сплаті страхових внесків, відповідач правомірно спрямував суми сплачених позивачем внесків в порядку черговості на погашення сум недоїмки попередніх періодів, а саме рішення № 216 від 22.04.2010 ( а.с.20),
№ 217 від 22.04.2010 ( а.с.21), № 218 від 22.04.2010 ( а.с.22)та № 327 від 21.06.2010 ( а.с.24).
Позивачем не надано обґрунтованого розрахунку на підтвердження протиправності рішення №714 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків.
Відповідно до ст. 57 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» передбачено списання Пенсійним фондом України недоїмки із страхових внесків, заборгованості з відшкодування пільгових пенсій (в тому числі витрат на їх доставку) та боргу з фінансових санкцій та пені, що не погашені станом на 01 березня 2010 року на вугле- та торфодобувних підприємствах, які входять до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України. На суму списаної заборгованості цих підприємств списати заборгованість Пенсійного фонду України за позиками, наданими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку, шляхом віднесення усіх сум на взаєморозрахунки з бюджетом з подальшим відновленням єдиного казначейського рахунку у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
З метою належного виконання вимог ст.57 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №484 від 23.06.2010р. «Про списання заборгованості Пенсійного фонду України за позиками, наданими з єдиного казначейського рахунка, на суму списаної заборгованості вугле- та торфодобувним підприємствам».
Судом встановлено, що позивач належить до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України (а.с.10).
Позивачем отримано повідомлення про списання боргу від 13.07.2010р. вих. №11485/031-08 в сумі 193715,01грн., про що свідчить відмітка на зворотному боці зазначеного повідомлення (а.с.28).
Між позивачем та відповідачем 29 грудня 2010 року складено акт звірення розрахунків відносно заборгованості, яка підлягає списанню на загальну суму 30562,57грн. Зазначена сума узгоджена сторонами, про свідчать підписи уповноважених осіб (а.с.19).
29 грудня 2010 року відповідачем винесено рішення №11 щодо списання з Відокремленого підрозділу «Інформаційно-обчислювальний центр» ДП «Первомайськвугілля» заборгованості перед управлінням Пенсійного фонду України в м.Стаханові Луганської області в сумі 30562,57грн., яка була узгоджена актом (а.с.18).
Враховуючи викладене, а також відсутність підстав для додаткового списання суми заборгованості, суд вважає, що відповідачем правомірно було списано заборгованість в сумі 30562,57грн.
Судом встановлено, що на даний час у позивача відсутня заборгованість перед відповідачем, про що позивач та відповідач не заперечували, окрім суми заборгованості фінансовим санкціям та пені на недоїмку, що утворилась з причини порушень термінів сплати страхових внесків з нарахування заробітної плати за вересень, жовтень, листопад 2010 р., яка списанню не підлягала, а підлягає розстроченню згідно Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». У сумі 5652,59 грн., зазначена сума узгоджена згідно акту звірки розрахунків №29 від 04.02.2011р. (а.с.36). Порядок сплати зазначеної суми встановлений рішенням відповідача про розстрочення від 21.01.2011р та узгоджений договором про розстрочення від 21.01.2011р №7 (а.с.38,39-40).
З урахуванням вимог п.6 ст.71 КАС України, суд розглянув справу на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.
Сторонам відомі вимоги статей 69-72 КАС України та наслідки їх невиконання.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими що не підлягають задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, у зв"язку з відмовою в задоволені позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволені позовних вимог Державного підприємства «Первомайськвугілля» в інтересах відокремленого підрозділу «Інформаційно-обчислювальний центр» до управління Пенсійного фонду України в м.Стаханові Луганської області про визнання протиправним рішення №714 від 29.12.2010 та №11 від 29.12.2010, визнання протиправними дій, зобовязання вчинити певні дії відмовити в повному обсязі за необґрунтованістю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М. Чиркін