Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №14
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 березня 2011 року Справа № 2а-2319/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого: Ковальової Т.І.
при секретарі: Скрипкіної А.О.
За участю сторін:
Прокурор-заявник: Сайтарлі І.М.
від позивача: Гриненко І.С.
від відповідача: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом прокурора Сватівського району Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Нижньодуванське» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн., -
В С Т А Н О В И В :
18 березня 2011 року до суду надійшов адміністративний позов Сватівського району Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Нижньодуванське» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн.
Прокурор заявник в судове засідання зявився, підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив стягнути з відкритого акціонерного товариства «Нижньодуванське» суму штрафної санкції у розмірі 17000,00 гривень в дохід Державного бюджету України.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, причини неявки суду не повідомив.
Суд, вислухавши пояснення прокурора-заявника та представника позивача, дослідивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що ВАТ "Нижньодуванське" в порушення вимог ст.40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та п.1глави 7 розділу V Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1591 від 19.12.2006р.(із змінами та доповненнями) (далі - Положення), не розкрило регулярну річну інформацію за 2009 рік шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії і опублікування у офіційному друкованому виданні в термін до 30.04.2010р. та подання до Комісії (Луганського територіального управління ДКЦПФР) до 01.06.2010р.
У зв'язку з цим у відношенні ВАТ "Нижньодуванське" уповноваженою особою Комісії -т.в.о. начальника Луганського територіального управління ДКЦПФР було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 78-ЛУ від 20.07.2010р. Згідно цього розпорядження акціонерне товариство повинно було у термін до 20.10.2010р. усунути порушення чинного законодавства про цінні папери, розкрити річну інформацію за 2009 рік відповідно до вимог п. 1 глави 7 розділу V Положення шляхом: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії опублікування в одному із офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії; подання до Комісії (Луганського територіального управління) паперової форми річної інформації відповідно до вимог Положення та електронної форми річної інформації відповідно до вимог Наказу Голови Комісії від 27.12.2007р. № 1598 «Щодо вимог глав 1-5 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 19 грудня 2006 року №1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 р. за №97/13364» (із змінами та доповненнями). У термін до 20.10.2010р. проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження (а.с. 5-6).
Інформації щодо виконання розпорядження № 78 -ЛУ від 20.07.2010р. до ЛТУ ДКЦПФР не надано. Доказів, що підтверджують виконання розпорядження № 78 -ЛУ від 20.07.2010 року не надходило.
Отже, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 78 -ЛУ від 20.07.2010р. ВАТ «Нижньодуванське» не виконано.
Не виконав розпорядження, ВАТ «Нижньодуванське» порушило вимоги пункту 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні». Такі дії ВАТ «'Нижньодуванське» підпадають під порушення, відповідальність за яке передбачена п.8 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" - невиконання розпорядження щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів.
У зв'язку з цим, керуючись ст.ст. 9, 11, 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", 07.12.2010 року уповноваженою особою ЛТУ ДКЦПФР у відношенні ВАТ «Нижньодуванське» була винесена постанова № 444-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч ) грн. (а.с. 10).
Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок Управління Держказначейства в Луганській області протягом 15 днів з дня отримання постанови. копії платіжних документів - направити до ЛТУ ДКЦПФР.
Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови, до ЛТУ ДКЦПФР не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 05.03.2004 року № 280/2004, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним ста тусом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України.
Відповідно до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Украї ні" та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та за стосування санкцій, затверджених Наказом ДКЦПФР № 2 від 09.01.97р. (у редакції рішення ДКЦПФР від 13.02.2001 № 27, Луганське територіальне управління ДКЦПФР здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних па перів. При виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноваженні особи ЛТУ ДКЦПФР складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які у подальшому є під ставою для винесення постанов про накладання штрафних санкцій.
Законом України "Про джерела фінансування органів державної влади" від 30.06.1999 року визначено, що грошові стягнення за правопорушення в повному обсязі зараховуються до Держав ного бюджету України (п.2 ст.4). Тому ненадходження сум штрафів спричиняє шкоду держбю джету та інтересам держави.
Таким чином, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст.ст.2, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Украї ні", -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора Сватівського району Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Нижньодуванське» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17000,00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Нижньодуванське»суму штрафної санкції у розмірі 17 000 гривень в дохід Державного бюджету України - р/р 31111106700271 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24048267, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяТ.І. Ковальова