Справа № 2а-4111/10/1170
8.2.1
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 лютого 2011 року м. Кіровоград
Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Хилько Л.І.
при секретарі: Муляренко О.В.
за участю представників:
- від позивача Панасенко І.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом прокурора Ленінського району м. Кіровограда в інтересах держави в особі Кіровоградської об"єднаної державної податкової інспекції до приватного підприємства "Корел-Плюс" про стягнення податкового боргу , -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості з урахуваням уточнених позовних вимог в розмірі 184 596,17 грн. в тому числі: з податку на додану вартість в сумі 183 737,16 грн. в тому числі пені 859,01 грн.за рахунок активів боржника.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до п. п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р.№ 2181-ІІІ (надалі Закон № 2181-ІІІ) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. В порушення наведених норм та у визначений законом термін відповідачем вказану суму податку сплачено не було.
У звязку з викладеним позивач на підставі п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ звернувся до суду з позовом про примусове стягнення податкового боргу відповідача з податку на додану вартість в сумі 184 596,17 грн., в тому числі пені 859,01 грн.за рахунок активів боржника.
Позивач підтримав позовні вимоги, та просив задовольнити їх в повному обсязі.
Відповідач позов не визнав, своєму письмовому запереченні зазначив, що позивачем викривлено дані по розрахункам відповідача з бюджетом по податку на додану вартість, оскільки останній сплачувався у законодавчо встановлені терміни, що не мало призвести до виникнення боргу, тому вся сума боргу по податку на додану вартість є такою, що безпідставно нарахована і не повінна бути стягнута з відповідача. Просив розглянути справу без його участі (а.с.53,54-56).
В судовому засіданні 22.02.2011р. на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 28.02.011 р.
Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, заслухавши прокурора, представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Згідно ч. 3 ст. 48 КАС України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Відповідно до с. 121 Конституції України та ст. 60 КАС України при виявленні порушень закону на прокуратуру покладається обовязок представляти інтереси держави в суді.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру»прокурор може звернутись до суду з заявою для захисту інтересів держави в суді в разі наявності порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або державою.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, в підпорядкуванні якої, зокрема, знаходиться Кіровоградська об"єднана державна податкова інспекція.
Статтею 2 вказаного Закону передбачено, що одним із завдань державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету податків і зборів.
Згідно пп. 2.1.4 п. 2.1 ст. 2 Закону № 2181 податкові органи відносяться до категорії контролюючих.
Таким чином, державна податкова інспекція, звертаючись до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетами і державними цільовими фондами за несплату податкових сум зобовязань діє як орган державної влади при здійсненні управлінських функцій, що зумовлює можливість органу прокуратури звертатись з позовом до адміністративного суду в її інтересах.
Судом встановлено, що відповідач є суб'єктом підприємницької діяльності-юридичною особою за законодавством України, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с.7).
Статтею 2 Закону України ”Про державну податкову службу в Україні” від 14.12.1990р. № 509-ХІІ визначено, що завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повною і своєчасністю сплати до бюджету, державних цільових фондів податків і зборів, а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідно до п.1.1 ст.1 Закону України ”Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.200р. платниками податків є юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також, фізичні особи, які мають статус субєкта підприємницької діяльності чи не мають такого статусу на яких згідно законом покладено обовязок утримувати та сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.91р. № 1251-XII (надалі-Закон № 1251-ХІІ) платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону № 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно з п. 4.1.1 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року, № 2181-ІІІ(надалі-Закон № 2181-ІІІ) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.
Відповідно до п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, вказаного в наданій їм податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.4.1.4. ст. 4 Закону № 2181-ІІІ, для надання податкової декларації.
Відповідно акту№1273/15-20/34895079 від 24.12.2009р.про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з податку на додану вартість та податкового повідомлення - рішення №0001411520/0 від 19.01.2010р. загальна сума податкового зобов'язання складає 159475,00 грн., в тому числі за штрафними санкціями-7594,00 грн. та основним платежем-151881,00 грн.
Відповідно акту невиїзної документальної (камеральної) перевірки з питання дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість №95/1520/34895079 від 16.02.2010р. та податкових повідомлень-рішень:
№000981520/0 від 25.02.2010 р., яким донараховано штрафну санкцію з ПДВ-852,70 грн.;
№0001001520/0від 25.02.2010 р., яким донараховано штрафну санкцію з ПДВ- 5280,42 грн.;
№ 0001001520/0 від 25.02.2010р., яким донараховано штрафну санкцію з ПДВ- 104,70 грн.
Згідно з поданих до податкового органу підприємством податкових декларацій з податку на додану вартість, в яких підприємство обчислило суму податкового зобов'язання, і своєчасно не сплатило їх до бюджету, в результату чого підприємству донараховано всього 18873 грн., з них по строку сплати:
-30.06.2009 року по декларації № 67535 від 22.06.2009 року за травень 2009 року - 2790 грн.,
-30.07.2009 року по декларації № 86199 від 20.07.2009 року за червень 2009 року - 1620 грн.,
-31.08.2009 року по декларації № 102305 від 20.08.2009 року за липень 2009 року - 2476 грн.,
-30.09.2009 року по декларації № 108302 від 21.09.2009 року за серпень 2009 року - 2480 грн.,
-30.10.2009 року по декларації № 125931 від 20.10.2010 року за вересень 2009 року - 2920 грн.,
-30.11.2009 року по декларації № 141834 від 20.11.2009 року за жовтень 2009 року - 3129 грн.,
-30.12.2009 року по декларації № 147714 від 21.12.2009 року за листопад 2009 року - 1439 грн.,
-01.02.2010 рокку по декларації № 162891від 20.01.2010 року за грудень 2009 року -2019 грн.
В судовому засіданні встановлено та матеріалами справи підтверджено, що підприємством погашено частково суму податкового боргу в розмірі 848,66 грн., борг складає 18024,34 грн.(а.с.59-66) станом на 14.12.2010 року податковий борг з податку на прибуток погашений і податковий борг з податку на додану вартість складає 183737,16 грн.
Отже станом на час розгляду справи податковий борг відповідача з податку на додану вартість становить 184596,17 грн., в тому числі пеня - 859,01 грн., сума якої підтверджується розрахунком пені з податку на додану вартість(а.с.112).
Суд не бере до уваги твердження відповідача щодо неотримання листа-запиту № 3539/10/15-20 від 20.09.2009 року «Про надання документального підтвердження пов'язаного з нарахуванням і сплатою податкового зобов'язання за березень-грудень 2008 року», оскільки матеріали справи містять зазначений запит та зворотне поштове повідомлення, які підтверджують факт його отримання підприємством(а.с.92).
Ч.1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування»встановлено, що податок на додану вартість, акцизний збір, податок на прибуток підприємств та податок на доходи фізичних осіб належать до загальнодержавних і справляються на всій території України.
Відповідно до п. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними доказами і підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи Позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Так як судове рішення ухвалюється по справі у якій позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем юридична особа, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 159-163 , 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з приватного підприємства "Корел-Плюс"(код ЄДРПОУ 34895079) суму податкового боргу в розмірі 184596,17грн.(сто вісімдесят чотири п"ятьсот дев"яносто шість грн. 17 коп.) за рахунок активів відповідача на користь держави в особі Кіровоградської об"єднаної державної податкової інспекції.
Постанова суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її оголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Суддя Кіровоградського окружного Л.І.Хилько
адміністративного суду