ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2011 року Справа № 2а-0870/889/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіТатаринова Д.В.
при секретаріСандига В.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя,
до: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Запоріжжя,
про: стягнення заборгованості, -
за участю представників сторін:
від позивача: не прибув
від відповідача: не прибув, -
ВСТАНОВИВ:
11 лютого 2011 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, у якому позивач просить стягнути з відповідача суму заборгованості зі сплати єдиного податку у розмірі 1 097, 95 грн.
В позовній заяві вказано, що відповідач відповідно до заяви про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності від 14 грудня 2007 року здійснював підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування та має податковий борг перед бюджетом у розмірі 1 097, 95 гривень з єдиного податку. В порушення діючого законодавства України вказану суму податкового боргу відповідачем добровільно до бюджету не сплачено.
Представник позивача у судове засідання не прибув, до суду надав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання в третє не прибув. Про час, місце судового засідання повідомлявся належним чином, за юридичною адресою згідно з довідкою державного реєстратора. Документи направлені відповідачу повернулись на адресу суду з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі повторного неприбуття відповідача, який не є субєктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних в справі доказів.
Відповідно до ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Згідно з ч. 1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Керуючись приписами ст. ст. 35, 41 КАС України суд розглянув справу на підставі наявних доказів, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного висновку.
Як свідчать матеріали справи, ФОП ОСОБА_1 зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності фізична особа підприємець виконавчим комітетом Запорізької міської ради, згідно свідоцтва від 16 листопада 2004 року № 2103000 0000 002935.
Відповідно до заяви від 14 грудня 2007 року про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, відповідача було переведено на спрощену систему оподаткування обліку та звітності з січня 2008 року.
Як свідчать матеріали справи за відповідачем обліковується заборгованість по єдиному податку у сумі 1097, 95 грн.
Ставка єдиного податку з ФОП ОСОБА_1 з 21 січня 2008 року складає 100,00 грн., з 20 березня 2008 року 110, 00 грн. яка повинна сплачуватись щомісячно не пізніше 20 числа наступного місяця.
Заборгованість відповідача виникла внаслідок несплати з 21 січня 2008 року по 20 листопада 2008 року ставки єдиного податку у сумі 1190, 00 грн.
З урахуванням переплати у розмірі 1,89 грн. та часткової сплати у сумі 100, 00 грн., залишок несплаченого нарахованого єдиного податку склав 1088, 14 грн.
Крім того, ДПІ у Хортицькому районі м. Запоріжжя проведено перевірку з питань своєчасності сплати єдиного податку, за результатами якої складено акт перевірки № 1090-1710 від 23 липня 2008 року, на підставі якого податковим органом було прийнято податкове повідомлення рішення № 009121710/0 від 23 липня 2008 року на суму 9,81 грн.
Вказане податкове повідомлення рішення було направлено відповідачу, але повернуто на адресу ДПІ з відміткою поштового відділення «адресат не проживає», у звязку з чим розміщено на дошці податкових оголошень.
Отже загальна сума заборгованості зі сплати єдиного податку ФОП ОСОБА_1 складає 1 097, 95 грн.
Матеріалами справи встановлено, що ДПІ у Хортицькому районі м. Запоріжжя вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме згідно ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21 грудня 2000 року (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин), відповідачу були направлені перша податкова вимога № 1/363 від 26 лютого 2000 року та друга податкова вимога № 2/706 від 04 квітня 2008 року, які повернуті до податкового органу та розміщенні на дошці податкових оголошень, про що складено акти про не можливість вручення № 100 від 05 березня 2008 року та № 180 від 09 квітня 2008 року.
12 травня 2008 року ДПІ у Хортицькому районі м. Запоріжжя було прийнято рішення № 86/272553310/24/10, про стягнення коштів та продаж активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Розділом XX Податкового кодексу України (далі ПКУ) встановлено, що 01 січня 2011 року до внесення змін до розділу XIV ПКУ в частині оподаткування суб'єктів малого підприємництва Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03 липня 1998 року № 727/98 застосовується з урахуванням окремих особливостей, викладених у пункті 1 підрозділу 8 розділу XX ПКУ від 02 грудня 2010 року N2755-VІ.
Вказаним Указом передбачено, що фізична особа - платник єдиного податку сплачує єдиний податок у фіксованому розмірі, який встановлюється місцевими радами за місцем державної реєстрації цього платника залежно від виду діяльності, яку здійснює самостійно такий платник, у межах від 20 до 200 грн. на місяць, і розмір єдиного податку не залежить від результатів підприємницької діяльності, тобто від розміру чистого доходу від такої діяльності за умови, що обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) не перевищує 500 тис. грн. за календарний рік.
Згідно із п.4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», за результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів.
Податкове зобовязання визначене відповідачем самостійно та є узгодженим. Доказів оскарження першої та другої податкової вимоги відповідачем не надано.
Відповідно до п. 41.5 ст. 41 ПК України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Згідно з пп. 20.1.28. п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п. 102.4. ст. 102 ПК України у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Відповідно до п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 161, 162, 163, 167 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з боржника фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (69076, АДРЕСА_1 ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Місцевого бюджету Хортицького району м. Запоріжжя (р/ р 34217379700008, отримувач: Місцевий бюджет Хортицького району, код платежу 16050200, код ЄДРПОУ 34676906, банк отримувача: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) заборгованість з єдиного податку у розмірі 1097 (одна тисяча девяносто сім гривень) 95 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя/підпис/Д.В. Татаринов