Рішення № 1485217, 20.03.2008, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
20.03.2008
Номер справи
30/184
Номер документу
1485217
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа № 30/184

20.03.08

За позовом

до

про

Підприємства громадської організації інвалідів «Промінь»

Міністерства регіонального розвитку та будівництва України

відміну торгів

Суддя Ващенко Т.М.

Представники сторін:

Від позивача не з’явився

Від відповідача Юраш С.А. –представник за довіреністю № 16/10-311 від 22.10.07.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Підприємства громадської організації інвалідів «Промінь»до Міністерства регіонального розвитку та будівництва України про відміну торгів на закупівлю: комп’ютери та оргтехніка, що проводить Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, оголошення № 41024007 в Інформаційному бюлетені Тендерної палати України № 41 (112) від 08.10.07.

Позовні вимоги мотивовано тим, що 25.10.07. відбулась процедура розкриття тендерних пропозицій, а представник Підприємства громадської організації інвалідів «Промінь»у процедурі торгів участі не приймав. При отриманні протоколу розкриття тендерних пропозицій виявилось, що кінцева ціна, запропонована позивачем на 197 грн. менше початкової ціни.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.03.08. порушено провадження у справі № 30/184, розгляд справи було призначено на 20.03.08. о 09-30.

Представник позивача в судове засідання 20.03.08. не з’явився, про поважні причини неявки суд не повідомив, про час місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином.

20.03.08. представником відповідача в судовому засіданні було надано суду письмовий відзив на позовну заяву, відповідно до якого Міністерство регіонального розвитку та будівництва України проти позову заперечує та просить суд відмовити позивачу в задоволенні його позовних вимог повністю.

Розглянувши подані матеріали справи, та заслухавши пояснення представника відповідача, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

08.10.07. в Інформаційному бюлетені Тендерної палати України № 41 (112) Замовником – Міністерством регіонального розвитку та будівництва України було розміщено оголошення про заплановані закупівлі за № 41024007, відповідно до якого відповідач проводить за процедурою «відкриті торги із зменшенням ціни»тендер на закупівлю : комп’ютери та оргтехніка.

Позивач зазначає, що він прийняв участь у відкритих торгах відповідно до зазначеного вище оголошення, але тендерним комітетом замовника без достатніх підстав було винесено рішення, яке суперечить чинному законодавству з питань державних закупівель.

Позивач вказує на те, що при дотриманні протоколу розкриття тендерних пропозицій виявилось, що кінцева ціна, запропонована Підприємства громадської організації інвалідів «Промінь»на 197 грн. менше початкової ціни.

Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно з преамбулою Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” метою цього Закону є створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель, а також запобігання проявам корупції у цій сфері, забезпечення прозорості процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти та досягнення оптимального і раціонального їх використання.

У відповідності до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державі кошти», з метою створення оптимального конкурентного середовища діяльності засобів масової інформації у сфері закупівель оголошення про заплановану закупівлю чи про проведення попередньої кваліфікації учасників публікуються у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації із загальнодержавною сферою розповсюдження, що публікує інформацію виключно з питань державних закупівель та має назву, яка відноситься безпосередньо саме до сфери державних закупівель (далі - спеціалізований друкований засіб масової інформації), та в інформаційному бюлетені, що видає Тендерна палата України, в інформаційних системах у мережі Інтернет.

Відповідно до ст. 21 Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” державні закупівлі здійснюються на основі таких принципів: максимальна економія та ефективність; добросовісна конкуренція серед учасників; відкритість та прозорість на всіх стадіях державних закупівель; недискримінація учасників; об'єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання проявам корупції; вільного доступу, відкритості та доступності інформації з питань закупівель, у тому числі для громадян України та громадських організацій.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем 06.11.07. було здійснено розкриття тендерних пропозицій щодо участі у закупівлі Міністерством регіонального розвитку та будівництва України комп'ютерів та оргтехніки за процедурою відкритих торгів із зменшенням ціни.

Підприємство громадської організації інвалідів «Промінь»на засідання тендерного комітету Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, на якому відбувалось розкриття зазначених вище тендерних пропозицій, не з'явилось.

Відповідно до ч. 2 ст. 26 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти»відсутність учасника або його уповноваженого представника на процедурі розкриття тендерних пропозицій не є підставою для нерозкриття, нерозгляду або відхилення його тендерної пропозиції.

У відповідності до ч. 3 ст. 26 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», під час розкриття тендерних пропозицій перевіряється наявність всіх необхідних документів, передбачених тендерною або кваліфікаційною документацією, та мають бути оголошені замовником присутнім представникам учасника найменування та адреса кожного учасника, ціна кожної тендерної пропозиції. У разі здійснення замовником процедури відкритих торгів із зменшенням ціни або другого етапу двоступеневих торгів замовник після розкриття тендерних пропозицій пропонує присутнім представникам учасників зменшувати запропоновану ціну тендерної пропозиції на відповідні, визначені шкалою, розміри кроку торгів. Якщо після трикратного оголошення чергової ціни не буде запропоновано більш низьку ціну в порядку, визначеному шкалою розрахунку кроку торгів, замовник надає можливість присутнім представникам учасників зменшувати в добровільному порядку ціну пропозиції доти, доки кожен із учасників не оголосить про те, що запропонував кінцеву ціну, що обов'язково зазначається в протоколі розкриття тендерних пропозицій. У разі якщо предметом закупівлі є товари, роботи, послуги, які мають технічно складний характер, замовник при здійсненні процедури відкритих торгів із зменшенням ціни або другого етапу двоступеневих торгів має право не застосовувати норму щодо зменшення ціни тендерної пропозиції за умови отримання відповідного висновку Комісії. Під час розкриття тендерних пропозицій складається протокол згідно з установленою Антимонопольним комітетом України формою, копія якого надається всім учасникам на їх запит протягом одного робочого дня після дня отримання від учасника відповідного запиту. Ці відомості зазначаються у звіті про результати здійснення процедури закупівлі. Протокол розкриття тендерних пропозицій оприлюднюється замовником в інформаційних системах в мережі Інтернет протягом п'яти робочих днів з дати розкриття тендерних пропозицій.

На виконання ч. 3 ст. 26 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти»після розкриття тендерних пропозицій Міністерством регіонального розвитку та будівництва України було запропоновано присутнім представникам учасників зменшувати запропоновану ціну тендерної пропозиції у встановленому Законом порядку.

З матеріалів справи вбачається, що оскільки представник Підприємства громадської організації інвалідів «Промінь»не був присутній на засіданні тендерного комітету Міністерства регіонального розвитку та будівництва України 06.11.07., ціна наданої ним тендерної пропозиції залишилась незмінною, про що свідчать протоколи оцінки тендерних пропозицій та визначення переможця від 07.11.07. №№ 42, 43, у графі 2 пункту 5 яких зазначена ціна, яка була запропонована учасником процедури закупівлі при поданні тендерної пропозиції у графі 4 –кінцева (остаточна) ціна тендерної пропозиції.

За таких обставин, згідно із тендерною пропозицією позивача загальна вартість тендерної пропозиції разом з ПДВ по лоту № 1 (придбання комп'ютерів) становить 599 803 грн. 00 копійок, по лоту № 2 (придбання оргтехніки) –199 341 грн. 00 копійок.

Крім того, як вбачається з протоколів розкриття тендерних пропозиції від 06.11.07. № № 39, 40, на які посилається позивач у своїй позовній заяві, вбачається, що у графі 4 пункту 5.1 зазначених протоколів зазначається очікувана вартість предмету закупівлі, яка відповідно до плану державних закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти у 2007 році Міністерства регіонального розвитку та будівництва України складає 600 000 грн. 00 копійок для комп'ютерів та 200 000 грн. 00 коп. для оргтехніки.

У графі 5 пункту 5.1 зазначених вище протоколів зазначається кінцева ціна, запропонована учасником. У рядку Підприємства громадської організації інвалідів «Промінь»вона дорівнює загальній вартості у поданій позивачем тендерній пропозиції, тобто 599 803 грн. 00 копійок для комп'ютерів та 199 341 грн. 00 копійок для оргтехніки.

Враховуючи викладене вище, судом встановлено, що зазначені вище посилання позивача на порушення з боку відповідача норм чинного законодавства не відповідають дійсності.

За таких обставин, з огляду на зазначене вище, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими , а тому в задоволенні позову Підприємства громадської організації інвалідів «Промінь»слід відмовити.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 32, 33, 44, 82 –85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, –

В И Р І Ш И В:

В позові Підприємства громадської організації інвалідів «Промінь»відмовити повністю.

Суддя Т.М. Ващенко