копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 квітня 2011 р. Справа № 2а-9735/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соп'яненко О.В.
за участю секретаря судового засідання - Усенко І.М.,
представників позивача Шульги М.В., Фесенко В.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в місті Суми до приватної фірми "Будтехмонтаж" про стягнення податкової заборгованості ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до приватної фірми "Будтехмонтаж" про стягнення податкової заборгованості в розмірі32 935 грн. 42 коп. Свої вимоги мотивує тим, що ДПІ в м. Суми була проведена документальна перевірка ПФ "Будтехмонтаж", за результатами якої складено довідку № 17-1208/30698580/18 від 20.01.2009 року. Перевіркою встановлено факт неперерахування підприємством податку з доходів фізичних осіб із заробітної плати за березень, квітень, травень, червень, серпень та вересень 2008 року. Залишок неперерахованого податку становить 32 935 грн. 42 коп. довідку погоджено з директором відповідача, проте заборгованість по податку з доходів фізичних осіб не була сплачена.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали із зазначених підстав, додатково пояснили, що ПФ "Будтехмонтаж" відповідно до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб " є податковим агентом і зобов'язана нараховувати податок з доходів фізичних осіб із заробітної плати найманих працівників.
Представник відповідача в судове засідання не прибув. Був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення. Подав до суду клопотання про зупинення провадження у справі, у задоволенні якого було відмовлено.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню. Відповідач ПФ "Будтехмонтаж" зареєстрований виконавчим комітетом Сумської міської ради як юридична особа (а.с. 4)
Судом встановлено, що з 18.12.2008 року по 14.01.2009 року працівниками ДПІ в м. Суми було проведено перевірку правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету податку з доходів фізичних осіб, податку з власників транспортних засобів та державного мита. За результатами перевірки складено довідку № 17-1208/30698580/18 від 20.01.2009 року. (а.с. 8-10). В ході перевірки було виявлено порушення відповідачем вимог абз. "г" п.п. 4.2.9 п. 4.2 ст. 4, п.п. 6.3.2 п. 6.3 ст. 6, п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8, п 19.2 ст.19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", а також вимоги п. 4 "Порядку надання документів та їх склад при застосуванні соціальної пільги", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 2035 від 26.12.2003 року, в результаті чого не було перераховано податку з доходів фізичних осіб в сумі 32 935 грн. 41 коп.(а.с. 9)
Довідку, складену за результатами перевірки було погоджено із директором ПФ "Будтехмонтаж" Е.К. Росіним.
Відповідно до абз. "г" п.п 4.2.9 п. 4.2 ст. 4 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" до складу загального місячного оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку від його працедавця як додаткове благо, а саме у вигляді суми грошового або майнового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку, крім тих, що підлягають обов'язковому відшкодуванню згідно із законом за рахунок бюджету або звільняються від оподаткування згідно з цим Законом.
Відповідно до п.п 6.3.2. п. 6.3 ст. 6 Закону платник податку подає працедавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги за формою, визначеною центральним податковим органом. Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання працедавцем заяви платника податку про застосування пільги. Пільга не застосовується до доходу, нарахованого до моменту отримання такої заяви, крім випадків, зазначених у підпункті 6.3.3 цього пункту. Порядок надання таких документів та їх склад визначається Кабінетом Міністрів України.
Оподаткування доходів, нарахованих (виплачених) платнику податку податковим агентом відбувається у відповідності до вимог статті 8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", відповідно до п.п.8.1.2. якого податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Відповідно до п. 19.2. ст. 19 вказаного Закону особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.
Згідно п.п 20.3.2. п. 20.3 статті 20 Закону у разі коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов'язків погашення такої суми податкових зобов'язань або податкового боргу.
З довідки про заборгованість (а.с. 3), податкових розрахунків сум доходу, нарахованого(сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку вбачається, що відповідачем не було нараховано податку з доходів фізичних осіб на загальну суму 32 935 грн. 41 коп. Станом на день розгляду справи зазначена заборгованість залишається не погашеною, що підтверджується поясненнями представників позивача.
Виходячи з викладеного, суд приходить до переконання, що відповідач прострочив виконання зобовязання по сплаті податкового боргу, тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в місті Суми до приватної фірми "Будтехмонтаж" про стягнення податкової заборгованості задовольнити.
Стягнути з приватної фірми "Будтехмонтаж" (код 30698580, 40030, м. Суми, вул. Пролетарська, 69) заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в розмірі 32 935 грн. 41 коп. (тридцять дві тисячі дев'ятсот тридцять п'ять грн. 41 коп.) на р/р 33219800700002, ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код одержувача 23636315.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.В. Соп'яненко
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Соп'яненко