Постанова № 14839546, 28.03.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.03.2011
Номер справи
2а/0570/2819/2011
Номер документу
14839546
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 березня 2011 р. справа № 2а/0570/2819/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10.25

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Михайлик А.С.

при секретаріМороз Н.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у м. Димитрові

доДержавного підприємства «Красноармійськвугілля»

про надання дозволу на погашення всієї суми податкового боргу

за рахунок майна платника податків

за участю:

від позивача: Бохан О.Ю. (за дов. № 9 від 04.03. 2011 р.)

Антонов В.В. (за дов. № 01 від 10.01.2011р.)

від відповідача: Поливанов Л.М. (за дов. № 2 від 04.01.2011р.)

Державна податкова інспекція у м. Димитрові звернулася до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Державного підприємства «Красноармійськвугілля» про надання дозволу на погашення всієї суми податкового боргу в сумі 810447,28 грн. за рахунок майна платника податків. Заявлені вимоги позивач обґрунтовував тим, що станом на 21 лютого 2011 року за відповідачем обліковується податковий борг, що виник внаслідок нездійснення підприємством своєчасної сплати податкових зобовязань. Податковою інспекцією на підставі статті 8 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» був проведений опис активів платника податків, на які поширюється право податкової застави. Посилаючись на нездійснення відповідачем будь-яких дій, направлених на погашення податкового боргу, приписи пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України позивач просив суд надати дозвіл на погашення податкового боргу підприємства за рахунок майна, що перебуває в податковій заставі. В судовому засіданні 22 березня 2011 року від представника позивача надійшла заява, відповідно до якої позивач просить зменшити суму позову у звязку із частковою сплатою податкових зобовязань та надати дозвіл на погашення податкового боргу у сумі 460993,35 гривень за рахунок майна платника податків.

В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні підтримав надану відповідачем 25 березня 2011 року заяву, відповідно до якої, позовні вимоги податкової інспекції про стягнення податкового боргу у розмірі 460993,35 гривень за рахунок майна, що перебуває в податковій заставі, визнає у повному обсязі.

Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд,-

ВСТАНОВИВ

Відповідач, Державне підприємство «Красноармійськвугілля» є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України за кодом 32087941, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи довідкою з Єдиного держаного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, копії яких наявні в матеріалах справи (арк. справи 5-8). Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків № 55/10/29-014-4 від 18.02.2011 року як платник податків відповідач перебуває на обліку в державній податковій інспекції у м. Димитрові з 31.03.2003 року (арк. справи 9).

26 січня 2011 року відповідач надав до податкової інспекції податковий розрахунок збору за спеціальне водокористування, яким узгодив податкове зобовязання зі збору за спеціальне використання води за 2010 рік в сумі 62527,63 гривень (арк. справи 13-15).

02 лютого 2011 року відповідач надав до податкової інспекції податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища, яким узгодив податкове зобовязання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2010 рік в сумі 208025,69 гривень (арк. справи 16-18).

26 січня 2011 року відповідач надав до податкової інспекції розрахунок збору за геологорозвідувальні роботи, яким узгодив податкове зобовязання зі збору за геологорозвідувальні роботи за четвертий квартал 2010 року в сумі 190440,03 гривень (арк. справи 19-21).

05 квітня 2003 року позивачем сформовано першу податкову вимогу, якою повідомлено відповідача про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобовязаннями. Податкова вимога отримана відповідачем 07 квітня 2003 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи на корінці першої податкової вимоги (арк. справи 26).

07 травня 2003 року позивачем сформовано другу податкову вимогу, якою повідомлено відповідача про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобовязаннями. Податкова вимога отримана відповідачем 07 травня 2003 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи на корінці другої податкової вимоги (арк. справи 27).

Зазначені податкові вимоги вручено відповідачу ще у 2003 році, з цього періоду відповідач постійно мав несплачену податкову заборгованість, у звязку з чим вказані податкові вимоги не втратили своєї юридичної сили.

03 липня 2009 року позивачем проведений опис активів позивача, на які поширюється право податкової застави, за наслідками проведення якого складений акт № 1/24 (арк. справи 30-37). Право податкової застави було зареєстровано 03 серпня 2009 року, що підтверджується витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (арк. справи 29).

Згідно наявного в матеріалах справи зворотного боку облікової картки, станом на 21 березня 2011 року, сума податкового боргу відповідача складає 460993,35 грн., з яких заборгованість зі сплати збору за спеціальне користування води у розмірі 62527,63 грн., заборгованість зі сплати екологічного податку у розмірі 208025,69 грн., заборгованість зі сплати збору за геологорозвідувальні роботи у розмірі 190440,03 грн.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платники податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовані Податковим кодексом України, який набрав чинності з 01 січня 2011 року.

Згідно статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01 січня 2011 року, визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Тобто, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків суми самостійно визначеного податкового зобовязання, повноваження якого на звернення до суду визначені Законом України «Про державну податкову службу в Україні» та Податковим кодексом України.

Порядок погашення податкового боргу визначений главою 9 Податкового кодексу України.

Статтею 95 Податкового кодексу України визначений перелік заходів направлених на погашення податкового боргу платника податків, що здійснюються податковим органом. Пунктом 95.1. статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Згідно з абзацом другим пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби, у свою чергу, звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Приписами пункту 95.1. статті 95 Податкового кодексу України, встановлено черговість прийняття податковим органом заходів щодо погашення податкового боргу, а саме, першочергово, податковим органом приймаються заходи зі стягнення коштів з платника податків, та лише у разі їх недостатності, податковий орган може приймати заходи щодо погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків, в якого наявний податковий борг. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

В судовому засіданні представником відповідача до суду надані документи на підтвердження недостатності коштів, які перебувають у його власності, за для здійснення погашення наявної суми податкової заборгованості, що є передумовою для погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків, а саме: довідки про залишок коштів на рахунках обслуговуючих банків (арк. справи 97-100).

Податковою інспекцією на підставі статті 8 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» був проведений опис активів платника податків, на які поширюється право податкової застави. Право податкової застави було зареєстровано 03 серпня 2009 року, що підтверджується витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (арк. справи 29), що також є передумовою для погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків.

Оскільки наданими до суду доказами доведено недостатність коштів, які перебувають у власності ДП «Красноармійськвугілля», за для здійснення погашення наявної суми податкової заборгованості, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заявлених позивачем вимог про надання дозволу на погашення всієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків.

Відповідно до статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Частиною 3, 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, враховуючи встановлені судом обставини, суд дійшов висновку про те, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує чиїх-небудь прав, свобод або інтересів, що є підставою для прийняття судом визнання позову та можливості прийняття постанови про задоволення заявлених позивачем вимог.

Згідно приписів частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

З огляду на зазначене, на підставі положень Податкового кодексу України, Закону України «Про державну податкову службу в Україні», Податкового кодексу України та керуючись ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 112, 136, 158 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Димитрові до Державного підприємства «Красноармійськвугілля» про надання дозволу на погашення всієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків задовольнити.

Надати дозвіл на погашення всієї суми податкового боргу у розмірі 460 993,35 грн. (чотириста шістдесят тисяч девятсот девяносто три гривні 35 копійок) за рахунок майна платника податків Державного підприємства «Красноармійськвугілля» (код ЄДРПОУ 32087941, адреса: 85322, Донецька область, м. Димитров, вул. Ватутіна, 1).

В судовому засіданні 28 березня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови у присутності представників позивача та відповідача.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 04 квітня 2011 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Михайлик А.С.