Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 березня 2011 р. справа № 2а/0570/1470/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 16.25
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Михайлик А.С.
при секретаріМороз Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у м. Краматорську
доВідкритого акціонерного товариства
“Старокраматорський машинобудівний завод”
третя особа
без самостійних вимог
на предмет споруСпеціалізована державна податкова інспекція по роботі з
великими платниками податків у м. Донецьку
про стягнення пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД
у сумі 461806,22 гривень
з участю:
від позивача Шестаков М.А. (за дов. № 51 від 11.05.2010 року),
Коростильов С.В. (за дов. № 108 від 06.12.2010 року),
від відповідача Гринько І.С. (за дов. № 08/08 від 04.01.2011 року),
від третьої особи Гой В.П. (за дов. № 7369/10/10-1 від 24.02.2011року)
Державна податкова інспекція у м. Краматорську звернулася до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Відкритого акціонерного товариства «Старокраматорський машинобудівний завод», третя особа без самостійних вимог на предмет спору: Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку, про стягнення пені за порушення термінів розрахунків в сфері зовнішньоекономічної діяльності в сумі 461806,22 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначав, що відповідач до 2011 року перебував на податковому обліку в Державній податковій інспекції у м. Краматорську. Наказом Державної податкової адміністрації України № 1005 від 24 грудня 2010 року відповідач включений до реєстру великих платників податків на 2011 рік. У звязку із цим, позивачем був переданий пакет необхідних документів для взяття відповідача на облік в Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку.
22 березня 2010 року, під час перебування відповідача на податковому обліку в Державній податковій інспекції у м. Краматорську, на підставі викладених в акті планової виїзної перевірки №393/23-2-05763642 від 22 березня 2010 року, позивачем було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000132200/12285, яким позивачу нараховано пеню за порушення термінів розрахунку в сфері зовнішньоекономічної діяльності в сумі 536 964,48 грн. За наслідками здійснення судового оскарження прийнятого рішення № 0000132200/12285 від 22 березня 2010 року, постановою Донецького окружного адміністративного суду від 21.10.2010 року у справі №2а-9424/10/0570, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 07.12.2010 року, позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства “Старокраматорський машинобудівний завод” до Державної податкової інспекції у м. Краматорську про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій задоволено повністю, рішення Державної податкової інспекції у м. Краматорську про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000132200/12285 від 22.03.2010 року в частині нарахування пені за порушення строків розрахунків в сфері зовнішньоекономічної діяльності в сумі 75 158, 26 грн. - скасовано. З урахуванням вказаного судового рішення позивач на підставі ст.ст. 2, 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст.ст. 1, 45 Бюджетного кодексу України №2456-VI, ст. 4 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» просив стягнути з відповідача пеню за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності у сумі 461806, 22 грн. у рахунок Державного бюджету.
В судовому засіданні представники позивача надали пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві, наполягали на задоволенні заявлених вимог адміністративного позову.
Відповідач проти задоволення заявлених позивачем вимог заперечував, надав письмові заперечення. В обґрунтування незгоди із заявленим позивачем позовом, відповідач зазначив про пропущення позивачем шестимісячного строку звернення до адміністративного суду, визначеного частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
В судовому засіданні представник відповідача надав пояснення, аналогічні викладеним в запереченнях.
Представник третьої особи у судовому засіданні та у письмових запереченнях зазначив, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню, а саме пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності у сумі 461806, 22 грн. підлягає стягненню на користь Державного бюджету України, але на інші рахунки Головного управління Державного казначейства України в Донецькій області, ніж ті, що зазначив позивач у справі, оскільки на момент розгляду справи позивач знаходиться на податковому обліку в спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку, а не у позивача у справі.
Заслухавши пояснення представників позивача, відповідача та третьої особи у справі та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, суд,
ВСТАНОВИВ:
Відповідач Відкрите акціонерне товариство «Старокматорський машинобудівний завод» є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України за кодом 05763642, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А 00 № 289336 (арк. справи 21).
29 квітня 1994 року відповідач взятий на облік Державною податковою інспекцією в м. Краматорську як платник податків, про що видана довідка форми 4-ОПП (арк. справи 28).
В період з 25 січня 2010 року по 02 березня 2010 року позивачем проведено планову виїзну перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2009 року по 31грудня 2009 року, за результатами якої складений акт № 393/23-2/05763642 від 10 березня 2010 року (арк. справи 47-148).
На підставі викладених в акті перевірки № 393/23-2/05763642 від 10 березня 2010 року висновків, рішенням від 22 березня 2010 року № 0000132200/12285 (арк. справи 46) Відкритому акціонерному товариству “Старокраматорський машинобудівний завод” нараховано пеню за порушення терміну розрахунків в сфері ЗЕД за невиконання зобовязань у сумі 536 964, 48 грн.
Підставою прийняття рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000132200/12285 від 22 березня 2010 року визначений пункт 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” та стаття 4 Закону України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті”. Підставою застосування штрафних (фінансових) санкції у вигляді нарахування пені визначене порушення статей 1, 2 Закону України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті”. Підставою визначення терміну сплати визначений пункт 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Відповідач не погоджуючись із прийнятим рішенням в частині визначення терміну сплати суми пені відповідно до пункту 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” оскаржив його до Донецького окружного адміністративного суду.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 21жовтня 2010 року у справі №2а-9424/10/0570, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 07 грудня 2010 року, позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства “Старокраматорський машинобудівний завод” до Державної податкової інспекції у м. Краматорську про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в частині нарахування пені за порушення строків розрахунків в сфері зовнішньоекономічної діяльності в сумі 75 158, 26 грн., задоволено, а рішення Державної податкової інспекції у м. Краматорську про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000132200/12285 від 22.03.2010 року в частині нарахування пені за порушення строків розрахунків в сфері зовнішньоекономічної діяльності в сумі 75 158, 26 грн., скасовано.
З урахуванням постанови Донецького окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2010 року у справі №2а-9424/10/0570, несплачена відповідачем пеня у рахунок Державного бюджету за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД становить у сумі 461806, 22 грн.
Наказом Державної податкової адміністрації України №1005 від 24грудня 2010 року відповідач включений до реєстру великих платників податків на 2011 рік.
На виконання зазначеного наказу, Державною податковою адміністрацією в Донецькій області прийнятий наказ № 513 від 31 грудня 2010 року «Про прийом (передачу) на податковий облік», згідно якого відповідач переданий з податкового обліку в Державній податковій інспекції в м. Краматорську на податковий облік до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку.
Згідно акту прийому-передачі від 06.01.2011 року позивачем передано облікову справу Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Донецьку відповідача.
Відповідно до довідки № 34/10/29-14-2 від 11.01.2011 року, відповідач взятий на облік як платник податків в Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків в Донецькій області (арк. справи 157).
Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначені Законом України «Про державну податкову службу в Україні».
Відповідно до статті 3 цього Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
Згідно статті 2 зазначеного Закону до завдань податкової інспекції віднесено, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Пунктами 1, 2, 6, 10 частини 1 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних спеціалізованих податкових інспекцій віднесено здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Поняття податкового контролю та повноваження органів державної влади щодо його здійснення визначені главою 5 Податкового кодексу України.
Згідно пункту 61.1. статті 61 Податковим контролем є система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно підпункту 41.1.1. пункту 41.1. статі 41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Нарахування пені за порушення резидентом термінів, визначених у статтях 1 та 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків і іноземній валюті» визначено статтею 4 цього Закону. Пеня, стягнення якої передбачено ст. 4 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" є грошовим зобовязанням у розумінні приписів підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України.
Частиною 5 статті 4 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» та підпунктом 20.1.28 пункту 20.1. статті 20 Податкового кодексу України державним податковим інспекціям надано право за наслідками документальних перевірок безпосередньо стягувати з резидентів пеню за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Тобто, органи державної податкової служби є контролюючим органом щодо стягнення штрафних санкцій (пені) за порушення у сфері проведення розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно статті 62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється зокрема шляхом ведення обліку платників податків.
Порядок обліку платників податків і зборів затверджений Наказом Державної податкової адміністрації України № 979 від 22 грудня 2010 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 грудня 2010 року за N 1439/18734).
Згідно пункту 63.1. статті 63 Податкового кодексу України та відповідно до п.п. 1.2., 1.3. Порядку ведення обліку платників податків є одним із способів податкового контролю. Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення органами державної податкової служби контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби. Взяттю на облік або реєстрації в органах державної податкової служби підлягають усі платники податків.
Відповідно до підпункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік в органах державної податкової служби за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Центральний орган державної податкової служби може прийняти рішення про зміну основного місця обліку платника податків.
Таким чином, місце реєстрації платника податків визначає повноваження щодо здійснення функцій контролю певного податкового органу.
Порядок переведення платника податків на обслуговування з одного органу державної податкової служби до іншого (взяття на облік/зняття з обліку) встановлений розділом 10 цього Порядку та статтею 64 Податкового кодексу України.
Згідно частини 2, 3 пункту 64.7. статті 64 Податкового кодексу України у разі включення платника податків до Реєстру великих платників податків на нього поширюються особливості, визначені цим Кодексом для великих платників податків.
Після включення платника податків до Реєстру великих платників податків та отримання повідомлення центрального органу державної податкової служби про таке включення платник податків зобов'язаний стати на облік у спеціалізованому органі державної податкової служби, що здійснює податкове супроводження великих платників податків, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр.
Як вбачається з наявних в матеріалах справи документів, відповідач був включений до реєстру великих платників податків на 2011 рік Наказом Державної податкової адміністрації України № 1005 від 24 грудня 2010 року.
Згідно підпункту 10.1.5. Порядку у разі переведення платника податків на облік до іншого органу державної податкової служби орган державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків формує та направляє до органу державної податкової служби за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків пакет документів для взяття на облік такого платника податків. Пакет документів включає: три заповнені примірники повідомлення про взяття на облік/зняття з обліку платника податків у зв'язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) за ф. N 11-ОПП (додаток 12); реєстраційну частину облікової справи платника податків (з описом) за весь період існування платника податків; звітну частину облікової справи платника податків (з описом), укомплектовану податковими деклараціями (звітами, розрахунками), копіями актів або довідок за результатами камеральних, документальних (планових або позапланових; виїзних або невиїзних) та фактичних перевірок та іншими документами справи, строк зберігання яких не сплив; довідку про стан розрахунків платника податків з бюджетом; роздруковану облікову картку платника податків (повні реєстраційні відомості) з районного рівня Єдиного банку даних юридичних осіб чи Реєстру самозайнятих осіб; дані про контрольно-перевірочну роботу; документи щодо заходів із забезпечення погашення податкового боргу, якщо платник податків має податковий борг; інформацію щодо адміністративного або судового оскарження сум грошових зобов'язань та судових справ між органами державної податкової служби і платником податків за останні три роки.
Порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), надходження яких контролюється органами державної податкової служби і які передбачені бюджетною класифікацією України за доходами до Державного бюджету України, місцевих бюджетів та державних цільових фондів, надходжень на погашення простроченої заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та бюджетними позичками, а також сум штрафних (фінансових) санкцій та пені, що застосовуються до платників податків відповідно до чинного законодавства (далі - платежі до бюджету) визначений Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, що затверджено Наказом Державної податкової адміністрації України № 276 від 18 липня 2005 року зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 серпня 2005 року за N 843/11123.
Згідно підпункту 4.2.2. цієї Інструкції податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, розраховані органом державної податкової служби, обліковуються у картках особових рахунків за даними електронного реєстру податкових повідомлень у частині узгоджених сум згідно з Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженим наказом ДПА України від 21.06.2001 N 253 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.2001 за N 567/5758 (у редакції наказу ДПА України від 27.05.2003 N 247).
Згідно пункту 5.5. Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженим наказом ДПА України від 21.06.2001 N 253 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.2001 за N 567/5758 після закінчення процедури адміністративного та/або судового оскарження (на умовах апеляційного узгодження) суми узгоджених податкових зобов'язань в автоматичному режимі переносяться з реєстру податкових повідомлень (окремого реєстру, передбаченого останнім абзацом пункту 5.4) та нараховуються датою останнього дня граничного строку сплати до карток особових рахунків платників податків, які ведуться в органах державної податкової служби згідно з Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), що надходять до бюджетів та до державних цільових фондів, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 03.09.2001 N 342 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 18.10.2001 за N 887/6078. Одночасно структурним підрозділам адміністрування облікових показників та звітності передаються паперові виписки з реєстру податкових повідомлень, до яких включається інформація щодо сум узгоджених податкових зобов'язань, які переносяться до карток особових рахунків за день.
Згідно наявних в матеріалах справи документів позивачем був переданий необхідний пакет документів для взяття відповідача на облік до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку. Відповідач був взятий на облік в Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку, що підтверджується наявними в матеріалах справи документами (арк. справи 195-201).
Таким чином, після передачі облікової картки платника податків та прийняття платника на облік в Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків, в позивача відсутня можливість здійснення функцій контролю за платником, що знаходиться на обліку в іншому органі державної податкової служби.
Згідно пункту 64.7. статті 64 Податкового кодексу України великий платник податків, щодо якого центральним органом державної податкової служби прийнято рішення про переведення на облік у спеціалізовану державну податкову інспекцію чи інший орган державної податкової служби, після взяття його на облік за новим місцем обліку зобов'язаний сплачувати податки за місцем попереднього обліку в органах державної податкової служби, а подавати податкову звітність та виконувати інші обов'язки, передбачені цим Кодексом, за новим місцем обліку.
Проте, зазначеною нормою визначається лише напрямок сплати коштів платником податків в рахунок погашення податкових зобовязань, приписи цієї норми стосуються лише податків, якою не є пеня за порушення у сфері ЗЕД та жодним чином не впливає на визначення повноважень на здійснення функцій контролю органу державної податкової служби.
Із системного аналізу наведених норм законодавства судом вбачається, що у разі переведення платника податків з одного органу державної податкової служби до іншого, здійснення функцій контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати грошових зобовязань, яким є пеня за порушення у сфері ЗЕД покладено на орган державної податкової служби за новим місцем реєстрації, у якого перебуває особова справа та яким ведеться облік надходження платежів згідно особового рахунку, що переданий цьому органу з попереднього місця реєстрації платника.
Приймаючи до уваги, що позивач звернувся до суду після передачі особової справи відповідача третій особі, суд приходить до висновку, що право вимоги за даним адміністративним позовом до відповідача належить третій особі, тобто Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку, в якій на податковому обліку на час розгляду справи перебуває відповідач.
Частиною 1 ст. 52 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі, якщо суд першої інстанції встановить, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
Судом на виконання положень частини 1 статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України запропоновано первинному позивачеві замінити його належним позивачем, зокрема Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку, однак первинний позивач на заміну його належним позивачем згоди не надав.
Зважаючи на вищенаведене, а саме те, що до суду звернулась не та особа, якій належить право вимоги до відповідача, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Краматорську до Відкритого акціонерного товариства “Старокраматорський машинобудівний завод” про стягнення пені за порушення термінів розрахунків в сфері ЗЕД у сумі 461806,22 грн. не підлягають задоволенню.
Крім того, суд не приймає до уваги доводи відповідача на пропущення позивачем шестимісячного строку звернення до суду, встановленого частиною 2 статті 99 КАС України, як загального строку подання адміністративного позову для захисту прав, свобод та інтересів особи з моменту коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, за наслідками здійснення судового оскарження прийнятого рішення № 0000132200/12285 від 22 березня 2010 року, постановою Донецького окружного адміністративного суду від 21.10.2010 року у справі №2а-9424/10/0570, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 07.12.2010 року, позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства “Старокраматорський машинобудівний завод” до Державної податкової інспекції у м. Краматорську про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій задоволено повністю, рішення Державної податкової інспекції у м. Краматорську про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000132200/12285 від 22.03.2010 року в частині нарахування пені за порушення строків розрахунків в сфері зовнішньоекономічної діяльності в сумі 75 158, 26 грн. скасовано.
Відповідно до пункту 56.18 статті 56 Податкового кодексу України при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу сума застосованих штрафних санкцій є неузгодженою до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Підпунктом 5.2.4 пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» також передбачено, що при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.
Отже, сума пені, застосованої за рішенням № 0000132200/12285 від 22 березня 2010 року є узгодженою 07 грудня 2010 року. До закінчення процедури узгодження, в податкового органу відсутнє право на стягнення суми застосованих штрафних санкцій.
Позивач звернувся з позовною заявою до Донецького оружного адміністративного суду 25 січня 2011 року, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції Донецького окружного адміністративного суду, тобто до спливу встановленого частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України строку на звернення до суду.
Керуючись статтями 17-20, 52, 69-72, 86, 94, 158-164, 167, 254, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову Державної податкової інспекції у м. Краматорську до Відкритого акціонерного товариства “Старокраматорський машинобудівний завод” про стягнення пені за порушення термінів розрахунків в сфері зовнішньоекономічної діяльності в сумі 461806,22 грн., відмовити повністю.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено в судовому засіданні 28 березня 2011 року у присутності представників сторін.
Повний текст постанови складений 04 квітня 2011 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Михайлик А.С.