Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 квітня 2011 р. справа № 2а/0570/4171/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Христофорова А.Б.
при секретаріМалій С.Ю.
за участю :
представника позивача - Перець В.С.,
представника відповідача - Корнієнко Д.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Шахтарської обєднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Шахтарськантрацит» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 3068568,00 гривень,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Шахтарська обєднана державна податкова інспекція, звернулась до суду з позовною заявою до Державного підприємства «Шахтарськантрацит» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 3068568,00 гривень.
В обґрунтування позову зазначила, що станом на момент звернення до суду за відповідачем рахується заборгованість на суму 3068568,00 гривень з податку на додану вартість.
Вказана заборгованість утворилась у звязку із несплатою відповідачем у повному обсязі узгоджених податкових зобовязань самостійно визначених згідно поданої податкової декларації за жовтень 2010 року з податку на додану вартість у вигляді основного платежу на суму 3641068,00 гривень.
Зазначає, що відповідач не сплачуючи заборгованість порушує інтереси держави, тому враховуючи викладене просить задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, заперечував, надав пояснення аналогічні викладеним у письмових запереченнях.
Згідно наданих письмових заперечень зазначив, що вважає неправомірною вимогу податкового органу щодо стягнення податкової заборгованості з у відповідності до Податкового кодексу (з рахунків платника), тоді як заборгованість утворилась до набрання чинності Податкового кодексу.
Також вказує, що задоволення позовних вимог фактично призведе до зупинення виробничого процесу.
В обґрунтування заперечень також посилається на ст.17 Конституції України, Закон України «Про заходи спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно - енергетичного комплексу».
Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Суд, заслухавши пояснення сторін, що зявилися, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову та заперечень проти нього, встановив наступне.
Згідно абз.1-2 ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”,- завданнями органів державної податкової служби є, зокрема здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно п. 1 ч.1 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”,- державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції зокрема виконують такі функції як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України,- органи державної податкової служби мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.п. 41.1.1. п.4.1 ст.41 Податкового кодексу України,- контролюючими органами є, зокрема органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Відповідно до п.п. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України,- орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п.4.15 ст.41 Податкового кодексу України,- органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Таким чином, позивач Шахтарська обєднана державна податкова інспекція (Далі за текстом Шахтарська ОДПІ), - є субєктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Податковим кодексом та Законом України „Про державну податкову службу в Україні”.
Відповідач, Державне підприємство «Шахтарськантрацит», згідно свідоцтва про державну реєстрацію, - є юридичною особою, з 08.05.2003 року перебуває на обліку в Шахтарській ОДПІ.
Згідно розрахунку суми позову, заборгованість відповідача перед бюджетом, утворилась у звязку із несплатою у повному обсязі податкових зобовязань, самостійно визначених згідно поданої декларації з податку на додану вартість від 19.11.20101 року № 9005201094, якою визначено у суму основного платежу у розмірі 3641068,00 гривень (а.с.4, 15-16).
Судом встановлено, що податковий боргу у розмірі 3641068,00 гривень частково погашений відповідачем на суму 572500,00 гривень та станом на момент розгляду справи складає 3068 568,00 гривень.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про систему оподаткування», - під податком і збором (обовязковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обовязковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до пп. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Таким чином, станом на момент розгляду справи, сума податкових зобовязань щодо якої предявлено позовні вимоги,- є податковою заборгованістю.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п.п. 6.2.1. Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами»,- у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Дії податкового органу передбачені ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», не призвели до погашення відповідачем заборгованості.
Судом встановлено, що станом на момент розгляду справи, відповідачем заборгованість щодо якої предявлено позовні вимоги, не погашена.
Згідно ч.1 п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України,- стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно ч.2 ст.5 КАС України, - провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Таким чином, з урахуванням вищевикладених обставин, суд не приймає до уваги доводи, викладені відповідачем у письмових запереченнях та приходить до висновку про задоволення позову Шахтарської обєднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Шахтарськантрацит» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 3068568,00 гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов Шахтарської обєднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Шахтарськантрацит» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 3068568,00 гривень, задовольнити.
Стягнути кошти Державного підприємства «Шахтарськантрацит» (86200, Донецька область, м. Шахтарськ, вул. Крупської, 20, ЄДРПОУ 32299510) в рахунок погашення частини податкового боргу перед бюджетом з податку на додану вартість в сумі 3068568,00 гривень (три мільйона шістдесят вісім тисяч пятсот шістдесят вісім гривень) до Державного бюджету України (код платежу 3014010100) на р/р № 31112029700093 в УДК в Донецькій області ВДК в м. Шахтарську та Шахтарському районі МФО 834016, ЄДРПОУ 34687038 з розрахункових рахунків у банківських установах :
Головного управління державного казначейства України у Донецькій області, МФО 834016 р/р 35236030002509, р/р 35235031002509;
Донецького РУПАТ КБ ПриватБанк України м. Донецьк, МФО 335496 р/р 26054060212163, р/р 26042051800444, р/р 26007060197428, 26004060145097;
Філії ПАТ ПІБ у м. Шахтарськ Донецької області МФО 334613 р/р 26047313666425, р/р 26041320666425, р/р 2600533666425; р/р 26002303666425;
Донецької ОФ ПАТ «Укрсиббанк» м. Донецьк МФО р/р 26005260743022;
Філії ПАТ ПІБ у м. Кіровське Донецької області МФО 334754, р/р 26004301581589, р/р 26003302581589, р/р 26002303581589;
АТ КБ «ТК Кредит» МФО 322830 р/р 26004007411001;
Філії Шахтарського відділення ВАТ «Ощадбанку» у м. Шахтарськ МФО 394352 р/р 260423004276, р/р 260083004276, р/р 260073014276;
Філії Донецького обласного УП ВАТ «Ощадбанку» м. Донецьк МФО 335106 р/р 260073011332;
ДОДАТ «Райффайзен банк Аваль» м. Донецьк МФО 335076 р/р 2600312741.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Христофоров А.Б.