ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"31" березня 2011 р.
10 год.00 хв.Справа № 2-а-1255/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Василяки Д.К.,
при секретарі: Танській Л.С., за участю прокурора Пуляєва І.В., представника позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Каховського міжрайонного прокурора Херсонської областів інтересах держави в особіКаховського міськрайонного центру зайнятості до відкритого акціонерного товариства "Каховське АТП 16506" про стягнення заборгованості по внескам на загальнообов'язкове державне соціальне страхування,
встановив:
Каховський міжрайонний прокурор Херсонської області в інтересах держави в особі Каховського міськрайонного центру зайнятості Херсонської області звернувся до суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства "Каховське АТП-16506" про стягнення страхових внесків на випадок безробіття в сумі 7835,41 грн. Позов обґрунтований тим, що відповідно до чинного законодавства, відповідач, як роботодавець повинен своєчасно та в повному розмірі сплачувати до районного центру зайнятості страхові внески на випадок безробіття. Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків, за 9 місяців 2010 року відповідач має недоїмку з сплати страхових внесків на випадок безробіття в розмірі 7835,41 грн., з яких: 1,6 % суми несплачених страхових внесків для роботодавців 5698,48 грн., 0,6% суми несплачених страхових внесків для найманих працівників 2136,93 грн.
Прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали, просили суд позов задовольнити.
Відповідач в засідання не з’явився, надіслав письмове заперечення, обґрунтоване тим, що прокуратура не має повноважень подавати позовну заяву в інтересах самостійного суб'єкта адміністративного судочинства Каховського міськрайонного центру зайнятості. На підставі викладеного просить залишити даний адміністративний позов без розгляду.
Заслухавши пояснення сторін, розглянувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення сторін , всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:
Згідно ч. 1 ст. 8 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Статтею 10 даного закону передбачено, що управління Фондом здійснюють правління Фонду та виконавча дирекція Фонду. Виконавча дирекція Фонду відповідно до ч. 1ст. 12 Закону є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості.
Відповідно до Положення про Каховський міськрайонний центр зайнятості, затвердженого директором Херсонського обласного центру зайнятості від 25.04.08 року, центр зайнятості є місцевим органом державної виконавчої влади та робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, підпорядковується Херсонському обласному центру зайнятості.
Роботодавцем визнається відповідно до п. 10 ст. 1 Закону, власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання та фізичні особи, які використовують найману працю.
Відповідно до п. 2.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженоїНаказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.12.2000 N 339та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 року за N 30/5221, (далі по текстуІнструкція), платниками страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) є роботодавці, застраховані особи, фізичні особи - підприємці та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру.
Відповідно до ст. 35 Закону, роботодавець зобов'язаний: своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески; надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про сплату страхових внесків, у тому числі застрахованими особами.
Відкрите акціонерне товариство "Каховське АТП-16506" є платником страхових внесків та має заборгованість зі сплати страхових внесків на випадок безробіття в сумі 7835,41 грн. Згідно ч. 3 ст. 35 Закону, достовірність зазначених у документах даних перевіряється виконавчою дирекцією Фонду. У разі їх недостовірності роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати страховику заподіяну шкоду. Роботодавець відповідно до ст. 38 Закону, несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Відповідно до п. 9.7. Інструкції, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства.
Розмір заборгованості відповідача підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 9-ть місяців 2010 р., згідно якої відповідач має заборгованість по страховим внескам в сумі 7835,41 грн., з яких: 1,6 % суми несплачених страхових внесків для роботодавців 5698,48 грн., 0,6% суми несплачених страхових внесків для найманих працівників 2136,93 грн. Доказів сплати зазначеної суми заборгованості станом на день розгляду справи відповідач не надав.
Враховуючи те, що зобов’язання, які передбачають сплату страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття відповідачем не виконані та приймаючи до уваги документальне підтвердження факту та розміру боргу, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими що підлягають задоволенню.
Посилання відповідача стосовно відсутності у прокурора повноважень звертатися до суду в інтересах інших органів, спростовується рішенням Конституційного Суду України, від 08.04.1999 року, де вказано, що прокурори, їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави. Оскільки "інтереси держави" є оціночне поняття то прокурор чи його заступники у кожному конкретному випадку самостійно визначає в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує необхідність їх захисту та зазначає орган уповноважений здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12,17,19, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Каховське АТП 16506" (код ЄДРПОУ 03119049) на користь Каховського міськрайонного центру зайнятості заборгованість по внескам на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі: 5698 (пять тисяч шістсот девяносто вісім) грн. 48 коп. страхових внесків для роботодавців (Держбюджет у Каховському районі, код ЄДРПОУ 22737592, банк ГУДКУ м. Херсон, МФО 852010, р/р37178301900199, код платежу 50040100); 2136 (дві тисячі сто тридцять шість) грн. 93 коп. страхових внесків застрахованих осіб (Держбюджет у Каховському районі, код ЄДРПОУ 22737592, банк ГУДКУ м. Херсон, МФО 852010, р/р37177302900199, код платежу 50040200).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 01 квітня 2011 р..
Суддя Василяка Д.К.
кат. 10.1