Ухвала суду № 14758268, 10.02.2011, Київський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
10.02.2011
Номер справи
50/388-б
Номер документу
14758268
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

01025, м.Київ, пров. Рильський, 8                                                            т. (044) 278-46-14

УХВАЛА

          

10.02.2011                                                                                           № 50/388-б

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого:                              Сотнікова С.В.

суддів:                                         

розглянувши апеляційну скаргу Державна податкова адміністрація у м. Києві

на ухвалу Господарського суду м.Києва від 05.11.2010

у справі № 50/388-б

за позовом                               Приватне підприємство "Лінкруст"

до                                                   ТОВ "Інфофінгруп-2008"

          

                    

про                                                  банкрутство

ВСТАНОВИВ:

Постановою Господарського суду міста Києва від 07.07.2010р. у справі № 50/388-б визнано Товариство з обмеженою відповідальністю “Інфофінгруп-2008” (код ЄДРПОУ 35893457) банкрутом. Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.11.2010р. у справі № 50/388-б затверджено звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю “Інфофінгруп-2008” (код ЄДРПОУ 35893457) з додатком–реєстром непогашених вимог кредиторів, щодо визнання кредиторами: Приватного підприємства “Лінкруст” з розміром кредиторських вимог в сумі 96 000,00 грн.; ДПІ у Шевченківському районі м. Києва з розміром кредиторських вимог в сумі 170,00 грн.; затверджено ліквідаційний баланс станом на 05.11.2010р.; ліквідовано банкрута – Товариство з обмеженою відповідальністю “Інфофінгруп-2008” як юридичну особу в зв’язку з банкрутством; зобов’язано Київське міське управління статистики виключити банкрута - Товариство з обмеженою відповідальністю “Інфофінгруп-2008” з державного реєстру підприємств та організацій України; зобов’язано Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі м. Києва зняти банкрута з податкового обліку; зобов’язано Державного реєстратора Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації провести державну реєстрацію припинення юридичної особи – Товариство з обмеженою відповідальністю “Інфофінгруп-2008” та внести про це запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; дію мораторію припинено; провадження у справі про банкрутство № 50/388-б припинено. Не погоджуючись із зазначеними судовими рішеннями, Державна податкова адміністрація у м. Києві звернулась до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, у якій просила скасувати постанову від 07.07.2010 року та ухвалу від 05.11.2010р., припинити провадження у даній справі.

Подана скаржником апеляційна скарга не може бути розглянута Київським апеляційним господарським судом з наступних підстав.

Відповідно до статті 91 Господарського процесуального кодексу України право на звернення до апеляційного господарського суду зі скаргою на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили, мають сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки.

Провадження у справах про банкрутство здійснюється в порядку провадження, передбаченому ГПК України, з урахуванням особливостей, встановлених Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (Закону про банкрутство), стаття 1 якого визначає сторін у справі про банкрутство, якими є, зокрема, кредитори (представник комітету кредиторів). Також, ст. 1 Закону про банкрутство передбачає, що кредитор - це юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).

Пункт 1 статті 14 Закону про банкрутство встановлює порядок пред'явлення кредиторами своїх вимог до боржника, який (порядок) включає також подання до господарського суду письмових заяв із вимогами до боржника, а також документів, що їх підтверджують.

Особливості та порядок заявлення кредиторами претензій до боржника, що ліквідується в порядку ст. 52 Закону про банкрутство, визначений положеннями ч. 5 вказаної статті.

Заявником в апеляційній скарзі зазначається про звітування боржником про ведення ним своєї діяльності за відсутності валових доходів протягом 2008-2010 років, проте ініціюючий кредитор надав суду договір на суму 96000,00 грн. та акти виконаних робіт, що свідчить, на думку заявника, про ухилення посадовими особами боржника від оподаткування, що потребує додаткової перевірки податковою службою.

Між тим, заявник в апеляційній скарзі жодним чином не посилається на наявність у Товариства з обмеженою відповідальністю “Інфофінгруп-2008” заборгованості по сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), відповідно, будь-яких майнових (грошових) претензій до боржника, розмір таких претензій (суму вимог), характер вимог (майнові або грошові). Окрім цього, в скарзі відсутнє посилання на будь-які докази, з їх наданням, що підтверджують такі вимоги. Визначенні ж заявником в апеляційній скарзі обставини про звітування боржником про ведення ним своєї діяльності без декларування валових доходів не є по суті пред'явленням кредиторських вимог державної податкової служби до боржника.

До викладеного також слід додати, що відповідно до приписів ч. 5 ст. 52 Закону про банкрутство право пред'явити кредиторські вимоги до відсутнього боржника (а відповідно і право набути статусу кредитора (сторони) у справі про банкрутство) виникає після визнання боржника банкрутом та прийняття відповідної постанови.

Отже, враховуючи викладені обставини та аналіз норм законодавства щодо порядку визначення та визнання кредитором у справі про банкрутство, передбачений ст.ст. 1, 14, 15, а також ст. 52 Закону про банкрутство, Державна податкова адміністрація у м. Києві не є кредитором Товариства з обмеженою відповідальністю “Інфофінгруп-2008”, оскільки не має підтверджені належними доказами кредиторські вимоги до Товариства, у зв'язку з чим державна податкова адміністрація, відповідно, не є стороною у справі про банкрутство боржника, а оскаржувані постанова та ухвала не стосуються її прав та обов'язків, а тому Державна податкова адміністрація у м. Києві не має права апеляційного оскарження судових рішень у даній справі відповідно до положень ст. 91 ГПК України. З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що слід відмовити в прийнятті апеляційної скарги Державної податкової адміністрації у м. Києві на постанову від 07.07.2010 року та ухвалу Господарського суду Київської області від 05.11.2010р. у даній справі.

Крім того, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Києва звернулась до господарського суду міста Києва із заявою про визнання кредиторських вимог до боржника (т. 1, а.с. 92-93), а ухвалою від 05.11.2010р. затверджено звіт ліквідатора з реєстром непогашених вимог кредиторів, в тому числі і податкової інспекції.

Таким чином, орган державної податкової служби скористався своїм правом щодо заявлення та погашення своїх кредиторських вимог до боржника у даній справі.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 62, 86, 91 ГПК України, Київський апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити в прийнятті апеляційної скарги Державної податкової адміністрації у м. Києві на постанову Господарського суду міста Києва від 07.07.2010р. та ухвалу Господарського суду міста Києва від 05.11.2010р. у справі № 50/388-Б.

2.          Матеріали справи № 50/388-Б повернути Господарському суду міста Києва.

          Головуючий суддя                                                            

          Судді