Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 березня 2011 р. Справа № 2-а-6593/08/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_1 про стягнення фінанасових санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 1290,25 грн.
Представник позивача надала заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження. Свої вимоги обґрунтовує тим, що під час перевірки магазину, що розташований по вул. Садова, 84 в м. Херсоні, якій належить суб"єкту господарювання ОСОБА_1, встановлено порушення п.п. 1, 6, 10, 13 ст. 3 вимог Закону України "Про застосування реєстратора розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (зі змінами і доповненнями), а саме: проведення розрахункової операції без застосування РРО на загальну суму 21,75 грн.; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО; не зберігання контрольних стрічок; не зберігання книг обліку розрахункових операцій; продаж алкогольних та тютюнових виробів без придбання відповідної ліцензії (на момент перевірки ліцензії відсутні) - ст. 15 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95- ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (зі змінами і доповненнями). За виявлені порушення до відповідача було застосовано штрафні (фінансові санкції). За вказані порушення до віждповідача були застосовані штрафні (фінансові) санкції.
Відповідач в судове засідання не з"явилася, про дату, час та місце слухання справи була належним чином повідомлена, до суду надала заперечення, в якому зазначила, що закон не передбачає права звернення податкового органу до адміністративного суду з вимогою примусити фізичну особу виконати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій, тому позовна заява не може розглядатися в порядку адміністративного судочинства та просила суд закрити провадження у справі.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні і в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суддя приходить до висновку про обгрунтованість підстав для задоволення позову з огляду на наступне.
Судом встановлено, що 04.01.2008 року посадовими особами ДПА України у Херсонській області Іщенком І. В. та Темніковим О. О. на підставі направлень на перевірку від 02.01.2008 року № 65/235 та 67/235 відповідно до затвердженого графіку перевірок було проведено перевірку здійснення розрахункових операцій в сфері готівкового обігу в магазині, який розташований за адресою: АДРЕСА_1, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1.
За результатами перевірки складено акт від 04.01.2008 р. № 21220020/0235/22, в якому зафіксовано порушення п.п. 1, 6, 10, 13 ст. 3 вимог Закону України "Про застосування реєстратора розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (зі змінами і доповненнями), а саме: проведення розрахункової операції без застосування РРО на загальну суму 21,75 грн.; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО; не зберігання контрольних стрічок; не зберігання книг обліку розрахункових операцій; продаж алкогольних та тютюнових виробівбез придбання відповідної ліцензії (на момент перевірки ліцензії відсутні) - ст. 15 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95- ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (зі змінами і доповненнями).
Перевірка проведена в присутності продавця, особи, яка здійснювала розрахункові операції та відмовилася надавати свої дані. Після проведення розрахунку без застосування РРО продавець відмовилася надавати будь-які документи, книгу обліку розрахункових операцій, контрольні стрічки РРО та перерахувати готівкові кошти на місці проведення розрахункових операцій. Продавець відмовилася надавати будь-які пояснення, підписати та одержати другий примірник акту, про що перевіряючими складено акт відмови від підпису. В акті перевірки приватному підприємцю запропоновано надати зазначені документи в ДПІ у м. Херсоні.
Другий примірник акту відповідачу було направлено поштою. Листом ДПІ у м. Херсоні від 11.01.2008 року № 141/10-23-507 відповідача запрошено до ДПІ м. Херсона для дачі пояснень та вказано на необхідність мати при собі контрольні стрічки, книгу обліку розрахункових операцій, попереджено про застосування фінансових санкцій відповідно до вимог чинного законодавства у разі ненадання вказаних у листі документів. Лист відповідачем було отримано 12.01.2008 року, однак ОСОБА_1 особисто відмовилася з"являтися до ДПІ у м. Херсоні.
Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їx філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції з купівлі-продажу іноземної валюти.
Стаття 2 зазначеного Закону містить визначення термінів, а саме: розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у paзi застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документа щодо перерахування коштів у банк покупця; розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, i зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
Відповідно до пунктів 1, 6, 10, 13 ст. 3 вказаного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема:
-проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, iз застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; (п.1 ст.3)
-забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; (п.6 ст.3)
-друкувати на реєстраторах розрахункових операцій контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; (п.10 ст.3)
-забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО. (п.13 ст.3)
Статтею 15 Закону України № 481/95- ВР від 19.12.1995 року "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" (зі змінами і доповненнями) передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Загальна сума штрафних санкцій за актом складає 1290,25 грн.
Пункт 6.5 Інструкції про порядок застосовування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, передбачає, що у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.
Згідно п.1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог цього Закону до суб"єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.01.2008 року № 0000912305 на суму 1290,25 грн. відповідачем одержано 24.01.2008 року, однак до теперішнього часу залишається несплаченим.
Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за виявлені під час перевірки порушення, відповідають вимогам чинного законодавства України.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2) фінансові санкції в сумі 1290 (одну тисячу двісті дев"яносто) грн. 25 коп.на бюджетний рахунок 31118104700002, код платежу 3021080900, Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 8.1.4