Постанова № 14747853, 15.03.2011, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.03.2011
Номер справи
3795/10/2170
Номер документу
14747853
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 березня 2011 р. Справа № 2-а-3795/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді: Горшков В.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Каховська об’єднаної державної податкової інспекції Херсонської області до Державного підприємства дослідне господарство " Каховське" інституту землеробства південного району УААН про стягнення заборгованості з податку з доходів найманих фізичних осіб,

встановив:

Каховська об’єднаної державної податкової інспекції Херсонської області звернулась до суду із адміністративними позовом до Державного підприємства дослідне господарство " Каховське" інституту землеробства південного району УААН про стягнення заборгованості з податку з доходів фізичних осіб-найманих працівників в сумі 68949,78 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно податкового розрахунку за 3 квартал 2004 року встановлено, що відповідачем нараховано 68949,78 грн. суми утриманого податку, до місцевого бюджету вказано сума не перераховувалась.

Позивач надав до суду клопотання про розгляд справи без участі представника, позовні вимоги підтримують в повному обсязі.

Відповідач до суду не прибув, про причини неявки суд не повідомив. Про розгляд справи був повідомлений належним чином, про що в матеріалах справи є поштове повідомлення з відміткою про вручення.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливим розглядати справу в порядку письмового провадження.

Суд, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

Державне підприємство Дослідне господарство "Каховське" Інституту землеробства південного регіону УААН є юридичною особою відповідно до довідки №1617 про включення до Єдиного державного реєстру.

Відповідач перебуває на обліку в каховській ОДПІ з 23.12.1991 за №66-Ю.

20.10.2004 відповідачем до Каховської ОДПІ подано податковий розрахунок суми доходу нараховано (сплаченого) на користь платників податку і сум у триманого з них податку форми №1ДФ, тобто форми обліку податку з доходу фізичних осіб, за 3 кв 2004 року в якому визначено податкове зобов'язання по податку з доходів фізичних в сумі 68949,78 грн. та визначено, що 18341,80 грн. перераховано до бюджету.

Згідно до ст. 2 Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" (в редакції чинної на час звернення до суду) ДГ "Каховське" є платником даного виду податку.

Відповідно до п.п. 8.1.2. ст. 8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Згідно зі ст. 16 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" № 889, юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням своїх підрозділів, а уповноважений підрозділ за своїм місцезнаходженням, одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкриті в територіальних управліннях Державного казначейства України. Контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу. Відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе юридична особа або її уповноважений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.

Відповідно до статті 17 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" № 889, яка визначає осіб, відповідальних за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету. Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої само зайнятої особи). Згідно п. 17.2. Закону № 889 особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів, є, зокрема, для оподатковуваних доходів з джерелом їх походження з України - податковий агент. Відповідач, який є працедавцем в даному випадку, є податковим агентом.

Відповідно пп.16.3.4 п.16.3 ст. 16 Закону №889-ІV контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу.

Згідно до п. 1.11. ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Пунктом п. 5.1. ст. 5 Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Пунктом 1.3 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідач доказів перерахування до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб суду не надав. Згідно положень підпунктів 3.1.1 пункту 3.1 статті З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян … про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Відповідно до підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 цього Закону джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Відповідно до ст. 71 КАС України 1. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладені обставини, оцінюючи наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню повністю зі стягненням.

Натомість відповідачем не надано доказів сплати заявленого до стягнення податку з доходів фізичних осіб в сумі 68949,78 грн.

Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Державного підприємства дослідне господарство " Каховське" інституту землеробства південного району УААН (74830, Херсонська область, Каховський район, с. Кам'янка, вул. Радянська, код ЄДРПОУ 00497302, р/р2600510315 в херсонській обласній дирекції АППБ "Аваль", МФО 352093) заборгованість по податку з доходів найманих фізичних осіб в сумі 68949,78 грн. (шістдесят вісім тисяч дев'ятсот сорок дев'ять грн. 78 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Горшков В.М.

кат. 8.1.5