Постанова № 14710493, 08.04.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.04.2011
Номер справи
2а-13443/10/0470
Номер документу
14710493
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2010 р. Справа № 2а-13443/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Врони О. В. при секретаріКухар В.В. без участі представників сторін розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до обєднання співвласників багатоквартирного будинку "№ 44" про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ: Нікопольська обєднана державна податкова інспекція звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до обєднання співвласників багатоквартирного будинку «№44» про звернення стягнення на активи. В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач має податковий борг з комунальному податку у сумі 170,00грн. Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню. Представник позивача звернувся до суду з заявою про розгляд справи в порядку письмового провадження. Представник відповідача заперечення на позовну заяву не надав, в судове засідання не з'явився, незважаючи на те, що судові повістки отримані, про що свідчать матеріали справи. У відповідності до ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача.

Дослідивши матеріали справи та письмові докази, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що відповідно до вимог чинного законодавства Відповідач є платником податків, зборів (обовязкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Нікопольській ОДПІ.

Згідно зі ст.9 Закону України „Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Станом на 22.10.2010р. «Обєднання співвласників багатоквартирного будинку «№44» має податковий борг з комунального податку у сумі 170,00 грн.

Відповідно до ст.15 вказаного Закону до переліку місцевих податків належить комунальний податок.

Згідно зі ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» № 56-93 від 20.05.1993 р. комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Статтею 18 вищезазначеного Декрету передбачено, що органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

Відповідно до Положення про комунальний податок, затвердженого Рішенням Нікопольської міської ради №119-7/ХХГУ від 11.07.2003р., платники комунального податку самостійно визначають суму податку, яку вказують у податковому розрахунку. Розрахунок комунального податку надається до податкової інспекції за базовий (звітний) період, який дорівнює календарному кварталу - на протязі 40 календарних днів, слідуючих за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

15.03.2010 р. фахівцями Нікопольської ОДПІ проведено перевірку з питання подання податкової звітності Обєднання співвласників багатоквартирного будинку «№44» про що складено акт № 451/153.21928545. Зазначеною перевіркою встановлено порушення ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» № 56-93 від 20.05.1993 р. та п.З Положення про комунальний податок, затвердженого Рішенням Нікопольської міської ради №119-7/ХХІУ від 11.07.2003р., а саме неподання податкового розрахунку комунального податку за IV квартал 2009 р.

Відповідно до пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-111 від 21.12.2000р. платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

На підставі акту № 451/153.21928545 від 15.03.2010 р. Нікопольською ОДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення № 0000891530/0/11299 від 19.03.2010 р. на суму 170,00 грн.

Зазначене податкове повідомлення-рішення було отримано керівником відповідача, що підтверджується підписом на корінці податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до пп.5.2.1 п.5.2,ст.5 Закону України № 2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та 4.3 ст.4 цього Закону вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп.5.2.2 цього Закону. Абз.3 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України №2181 передбачено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп. "а" - "в" пп.4.2.2 п.4.2 ст.4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідач у встановлені строки не звертався з відповідною скаргою до Нікопольської ОДПІ або до суду з позовом про скасування податкового повідомлення-рішення та не сплатив донараховану суму податкового зобов'язання.

У пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України № 2181 вказано, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до пункту «а» пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 закону України № 2181, перша податкова вимога надсилається платнику податків контролюючим органом не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.

Друга податкова вимога, у відповідності до пункту "б" пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 Закону України № 2181, направляється платнику податків не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) йому першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Позивачем, у відповідності до п.6.2 ст.6 Закону, були виставлені перша вимога №1/524 від 05.10.2009р. та друга податкова вимога № 2/580 від 10.11.2009р., які були отримані керівником відповідача особисто.

Згідно з п.п. 3.1.1, 3.1 ст. 3 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що факт існування податкового боргу з комунальному податку у сумі 170,00 грн. доведений позивачем та не спростований відповідачем, внаслідок чого позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до Обєднання співвласників багатоквартирного будинку «№44» про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку „№ 44" (ідентифікаційний код 21928545, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Добролюбова, б.52) в рахунок погашення податкового боргу з комунального податку у розмірі 170,00 грн. (р/р 33217828700029, код платежу 16010200, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012) на користь бюджету.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги відповідно до ст. 186 України.

Якщо постанову проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Повний текст постанови складений 01 грудня 2010 року.

Суддя О.В. Врона