Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2011 р. Справа № 2а/0470/525/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Кучми К.С. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ:
У січні 2011 року позивач звернувся до адміністративного суду із вищезазначеним адміністративним позовом. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що в порушення Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ відповідач має заборгованість перед бюджетом, яка складається з податку на додану вартість, яка станом на 02 грудня 2010 року становить 13224, 43 грн., яку в добровільному порядку останній не сплачує, в звязку з чим позивач був вимушений звернутися до суду з даним позовом.
В судове засідання представник позивача зявився та заявила клопотання про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження, просила суд стягнути з відповідача на користь держави податковий борг у розмірі 12345, 87 грн., оскільки остання заборгованість у розмірі 878, 56 коп. сплатила в добровільному порядку.
Відповідач в судове засідання в черговий раз не зявилась, направлена кореспонденція на адресу відповідача до суду не повертається. Посилаючись на реєстри відправлень, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача, оскільки кореспонденція направлена за адресою, вказаною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідно до вимог ч.4 ст.33 та ч.8 ст.35 КАС України. Крім того, в своєму клопотанні на адресу суду відповідач вказала, що заборгованість зі сплати податкового боргу з 21 лютого 2011 року буде погашатися, що і підтверджує частково сплата заборгованості в добровільному порядку, а тому суд вважає, що ФОП ОСОБА_2 тим самим визнала предявлену суму податкового боргу.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради (ідентифікаційний номерНОМЕР_1).
ФОП ОСОБА_2 в порушення вимог Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 року №1251-ХІІ, Закону України «Про податок на додану вартість» від 01.07.1997 року №168/97-ВР, Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ має податковий борг, який утворився внаслідок неповної сплати податкових зобовязань на загальну суму 13224, 43 грн..
Працівниками Державної податкової інспекції у АНД районі м.Дніпропетровська була проведена планова перевірка відповідача з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01 липня 2008 року по 30 вересня 2009 року, за наслідками якої встановлені порушення вимог п.6 ст.128 Господарського Кодексу України від 16 січня 2003 року, ст.13 розділу ІV Декрету №13-92 КМУ «Про прибутковий податок з громадян», пп.7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону 168/97 «Про податок на додану вартість», за наслідками якої було складено акт від 24 грудня 2009 року НОМЕР_2.
На підставі вищезазначеного акту було винесено рішення:
- податкове повідомлення рішення від 14 січня 2010 року №0002131703/0 на суму 11076, 00 грн. (вручено відповідачу особисто під підпис 14 січня 2010 року).
Оскільки частину зазначеної суми було погашено, в розмірі 984, 19 грн., заборгованість по вищезазначеному податковому повідомленні-рішенні становить (11076, 0 грн. 984, 19 грн.) 10091, 81 грн.
Інша частина суми податкового боргу в сумі 1600, 00 грн., виникла внаслідок несплати узгоджених податкових зобовязань, згідно декларацій з податку на додану вартість, поданих відповідачем, а саме:
-декларації №118804 від 22 березня 2010 року на суму 210, 00 грн.;
-декларації №10728 від 22 березня 2010 року на суму 123, 00 грн.;
-декларації №25544 від 29 квітня 2010 року на суму 647, 00 грн.;
-декларації №34095 від 28 травня 2010 року на суму 440, 00 грн.;
-декларації №82422 від 19 жовтня 2010 року на суму 180, 00 грн.
Також заборгованість відповідача перед бюджетом в сумі 1360, 00 грн., виникла внаслідок несплати податкових повідомлень-рішень, винесених на підставі актів перевірок щодо несвоєчасності подання податкових декларацій з податку на додану вартість, а саме;
- несплати податкового повідомлення-рішення №0000111701/0 від 15 січня 2010 року на суму 170, 00 грн., винесеного на підставі акту НОМЕР_2 від 15 січня 2010 року, яке отримано відповідачем;
-несплати податкового повідомлення-рішення №0001651701/0 від 07 липня 2010 року на суму 510, 00 грн., винесеного на підставі акту НОМЕР_2 від 29 червня 2010 року, яке отримано відповідачем;
-несплати податкового повідомлення-рішення №0010341701/0 від 04 жовтня 2010 року на суму 680, 00 грн., винесеного на підставі акту НОМЕР_2 від 14 вересня 2010 року, яке отримано відповідачем.
За несвоєчасну сплату відповідачем податкового зобовязання по податку на додану вартість нараховано пеню на суму в розмірі 172, 62 грн.
Таким чином загальна сума заборгованості станом на 02 грудня 2010 року ФОП ОСОБА_2 становить (10091, 81 грн. + 1600, 00 грн. + 1360, 00 грн. + 172, 62 грн. 878, 56 грн.) = 12345, 87 грн.
Порядок погашення зобовязань юридичних та фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами визначено Законом “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Статтею 1 цього Закону визначено податковий борг як податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.
У зв`язку з несплатою до бюджету податкового боргу відповідно до Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідачу були вручені корінець першої податкової вимоги №1/2421 від 04 вересня 2009 року, та корінець другої податкової вимоги №2/464 від 09 березня 2010 року, особисто під підпис 16 березня 2010 року, але фактично відповідачем не виконані.
Відповідно до частини 1 пункту 5.1. статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Згідно підпункту 5.4.1. пункту 5.4. статті 5 цього Закону, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно пункту 2.3.1. статті 2 даного Закону, органом стягнення податкового боргу з ФОП ОСОБА_2 є Державна податкова інспекція у АНД районі м.Дніпропетровська.
Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. статті 3 Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активи платника податків це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Згідно пункту 11 статті 10 зазначеного Закону, державні податкові інспекції в районах у містах подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Пунктом 11 статті 11 вказаного Закону також встановлено право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
В силу ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.162 КАС України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
Оцінюючи усі докази, які були досліджені судом у їх сукупності, суд вважає правомірним стягнення з відповідача в рахунок погашення податкової заборгованості у розмірі 12345, 87 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 69, 71, 94, 122, 128, 158 - 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути податковий борг з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ІНН НОМЕР_1) на загальну суму 12345, 87 грн. /дванадцять тисяч триста сорок пять грн. 87 коп./. (на користь державного бюджету на р/р 31119029700003 код платежу 14010100 Відділення Державного казначейства в Амур_нижнідніпровському районі м.Дніпропетровська УДКУ Дніпропетровській області МФО 805012, ОКПО 24244876).
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст.186 КАС України.
Суддя
К.С. Кучма