Єдиний державний реєстр судових рішень Головуючий у 1 інстанції - Борзаниця С.В.
Суддя-доповідач - Арабей Т.Г.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 квітня 2011 року справа №2а-9677/10/1270 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Арабей Т.Г.
суддів Геращенка І.В. , Губської Л.В.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації Луганської області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 13 січня 2011 року у справі № 2а-9677/10/1270 за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації Луганської області до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області про скасування постанови про накладення штрафу від 18.03.2010р. № ВП 12350931,-
ВСТАНОВИВ:
15 листопада 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області про скасування постанов про накладення штрафу від 18.03.2010 за виконавчими провадженнями: ВП № 15576013, ВП № 14475025, ВП № 14471039, ВП № 15398199, ВП № 14474978, ВП № 14474998, ВП № 14966982, ВП №14966760, ВП № 14240213,ВП № 13932691, ВП № 13466868, ВП № 13664489, ВП № 17542579, ВП № 15575308, ВП № 14471129, ВП № 13183719, ВП № 13466801, ВП № 14475038, ВП № 14966889,ВП № 13466748, ВП № 13466503, ВП № 13508914, ВП № 13465755, ВП № 12351037, ВП № 15575133, ВП № 15575802, ВП № 14240792, ВП № 13464967, ВП № 13465870,ВП № 13466584, ВП № 14471181, ВП № 14966957, ВП № 14966872, ВП № 13465385,ВП № 12481575, ВП № 12481449, ВП № 12350931, ВП № 13465552, ВП № 13664411, ВП № 13508852, ВП № 13508814, ВП № 13508898, ВП № 13932656, ВП № 14994249,ВП № 14240339, ВП № 14240397.
Ухвалою суду від 02 грудня 2010 року відкрито провадження у справі № 2а-8660/10/1270 за адміністративним позовом управління праці та соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області про скасування постанов.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2010 року у справі № 2а-8660/10/1270 позовні вимоги управління праці та соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області про скасування постанов про накладення штрафу від 18.03.2010 за вищевказаними виконавчими провадженнями розєднані у самостійні провадження.
Ухвалою судді Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В. від 13.12.2010 справу №2а-9677/10/1270 прийнято до провадження щодо розгляду питання про скасування постанови про накладення штрафу від 18.03.2010р. № ВП 12350931.
В обґрунтування позову позивач послався на те, що відповідачем при прийнятті спірної постанови не було враховано, що позивач є бюджетною організацією, яка не отримує прибутку в процесі своєї діяльності, та фінансується виключно з бюджету, тому судові рішення, за якими відкрито відповідачем виконавчі провадження можуть бути виконані лише після надходження цільових грошових коштів з бюджету на відповідні рахунки позивача. Невиконання судових рішень сталося завдяки відсутності повного фінансування позивача на такі виплати. Тому позивач просить скасувати постанови відповідача про накладення штрафів, у тому числі й постанову про накладення штрафу від 18.03.2010р. № ВП 12350931.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 13.01.2011 року у задоволені позовної заяви відмовлено.
Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації Луганської області подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Доводи апеляційної скарги заявник обґрунтовує невірним застосуванням судом першої інстанції норм процесуального та матеріального права.
Вважає, що постанова суду прийнята при неповному та не всебічному досліджені усіх матеріалів справи, висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи.
Представники осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів встановила.
На виконанні у відповідача знаходиться виконавчий лист від 14.04.2009р. № 2а-18951, виданий Луганським окружним судом, про зобовязання управління праці та соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації перерахувати та виплатити ОСОБА_2 суму недоплаченої щорічної разової грошової допомоги як інваліду ІІІ групи за 2008 рік у розмірі 7 мінімальних пенсій за віком.
18.03.2010 року відповідачем винесено постанову № ВП 12350931про накладення штрафу на УПСЗН Попаснянської РДА в розмірі 340,00 грн. за невиконання рішення суду. Зазначену постанову позивач отримав 01.11.2010 року.
Між сторонами немає розбіжностей щодо обставин справи, встановлених судом першої та апеляційної інстанції, в апеляційній скарзі вказується на порушення норм процесуального та матеріального права.
Колегія суддів визначає, що суд першої інстанції здійснив відкриття провадження у справі та розгляд справи по суті відносно установи, яка не може бути стороною в адміністративному процесі, виходячи з наступного.
За статтею 3 Закону України "Про державну виконавчу службу" від 24 березня 1998 року 202/98-ВР (в редакції, що діяла на час спірних правовідносин) органами державної виконавчої служби є: Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України; відділи державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції; районні, міські (міст обласного значення), районні в містах відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції. Виконання рішень, перелік яких встановлено законом, покладається на державних виконавців. Районні, міські (міст обласного значення), районні в містах відділи державної виконавчої служби є юридичними особами, мають поточні та вкладні (депозитні) рахунки в органах Державного казначейства України, гербову печатку.
Відповідно до частини 2 статті 5 Закону України "Про державну виконавчу службу" обласні, управління юстиції організовують виконання законів і здійснюють керівництво відділами державної виконавчої служби, є юридичними особами.
Згідно статті 10 Закону України "Про державну виконавчу службу" контроль за діяльністю державних виконавців здійснюють Міністерство юстиції України через Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, а Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські управління юстиції - через відповідні відділи державної виконавчої служби.
Частинами 1, 2 статті 85 Закону України "Про виконавче провадження" від 21 квітня 1999 року N 606-XIV передбачено, що у виконавчому провадженні на дії (бездіяльність) державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби по виконанню рішення або відмову у здійсненні передбачених цим Законом дій стягувачем чи боржником може бути подана скарга до начальника відповідного органу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до відповідного суду.
За частиною 3 статті 48 КАС України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обовязки (адміністративна процесуальна дієздатність) належить органам державної влади, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Підрозділ примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Луганській області за Положенням входить до складу відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області, не є юридичною особою та як вбачається з наведених норм Закону України "Про державну виконавчу службу" та Закону України "Про виконавче провадження" не може бути стороною в адміністративній справі, оскільки, по-перше, не має адміністративної процесуальної дієздатності визначеної частиною 3 статті 48 КАС України, по-друге, підрозділ примусового виконання статтею 3 Закону України "Про державну виконавчу службу" не визначений у переліку органів державної виконавчої служби. Відповідачами у даній справі можуть бути або юридичні особи, якими є Головне управління юстиції у Луганській області й відділ державної виконавчої служби, або державний виконавець, який прийняв спірну постанову. Заміна неналежного відповідача на належного на стадії апеляційного провадження не здійснюється, з огляду на вирішення судом першої інстанції спору саме відносно підрозділу.
Таким чином, колегія суддів зазначає, що подання позову до неналежного відповідача не може мати наслідком задоволення його вимог, що є підставою для залишення без задоволення апеляційної скарги позивача.
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України “Про виконавче провадження”, ст. 2, ст.160, ст. 167, ст. 195, ст. 197, п.1 ст.198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. 207, ст. 211, ст. 212, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ :
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації Луганської області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 13 січня 2011 року у справі № 2а-9677/10/1270 - залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 13 січня 2011 року у справі № 2а-9677/10/1270 залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду в порядку письмового провадження набирає законної сили через пять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання нею чинності.
Головуючий Т.Г.Арабей
Судді І.В.Геращенко
Л.В.Губська