Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24 березня 2011 року № 2а-1390/11/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомУправління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді
до Казенного підприємства «Кіровгеологія»
простягнення заборгованості В С Т А Н О В И В: Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді (далі - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення заборгованості по сплаті внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування з Казенного підприємства «Кіровгеологія»(далі КП «Кіровгеологія», відповідач) в сумі 75289,08 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що всупереч вимогам Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. №1058-IV, за відповідачем утворилась заборгованість по сплаті внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, оскільки підприємством несвоєчасно сплачувались страхові внески.
Через відділ документального обігу та контролю суду надійшло клопотання позивача від 09.03.2011 року №1972/08.25 про розгляд справи за відсутності представника в порядку письмового провадження.
Відповідач заперечення на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання 24.03.2011 року не забезпечив, хоча про дату, час, місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, через канцелярію суду надав клопотання про перенесення судового засідання, призначеного на 22.02.2011 року.
Відповідно вимог до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог ст. ст. 122, 128 КАС України, суд прийшов до висновку про доцільність розгляду справи у письмовому провадженні.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Геологорозвідувальна експедиція №37 КП «Кіровгеологія»зареєстрована в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Кіровограді та є платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування відповідно до статті 1 «Про збір на загальнообовязкове державне пенсійне страхування»від 26.06.1997 року № 400/97-ВР (в редакції, чинній на момент виникнення правовідносин) та статті 14 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. №1058-IV (в редакції, чинній на момент виникнення правовідносин). Геологорозвідувальна експедиція №37 є філією КП «Кіровгеологія»та у відповідності до ст.95 Цивільного кодексу України не є юридичною особою, що також підтверджується Довідкою АА №357422 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Геологорозвідувальна експедиція №37 КП «Кіровгеологія»подавала звіти до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді та самостійно декларувала суми страхових внесків, але своєчасно не сплачувала їх.
КП «Кіровгеологія»(01103, м. Київ, Печерський район, вул. Кіквідзе, буд.8/9, ідентифікаційний код 14308279) зареєстроване Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією 09.12.1991 року.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. №1058-IV, страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
Згідно з частиною 3 статті 18 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. №1058-IV (в редакції, чинній на момент виникнення правовідносин), страхові внески є цільовим загальнообовязковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до частини 6 статті 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058-IV, страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Частиною 2 статті 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. №1058-IV встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Згідно з частиною 12 статті 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. №1058-IV, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Як вбачається з матеріалів справи, за порушення статті 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. №1058-IV начальником Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді винесені рішення №1594 від 06.08.2010 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким визначено суму штрафу в розмірі 20060,83 грн. та нараховано пеню в розмірі 20391,87 грн. за період з 22.02.2010 року по 30.07.2010 року, яке, як вбачається з відмітки на даному рішенні було отримано головним бухгалтером підприємства Білоусовою Т. В. 06.08.2010 року; рішення №1975 від 30.09.2010 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким визначено суму штрафу в розмірі 2178,46 грн. та нараховано пеню в розмірі 879,70 грн. за період з 20.08.2010 року по 20.09.2010 року, яке, як вбачається з відмітки на даному рішенні було отримано бухгалтером підприємства Онищенко Н. А. 30.09.2010 року; рішення №2512 від 15.12.2010 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким визначено суму штрафу в розмірі 14722,98 грн. та нараховано пеню в розмірі 5952,93 грн. за період з 20.09.2010 року по 07.12.2010 року, яке, як вбачається з відмітки на даному рішенні було отримано головним бухгалтером підприємства Білоусовою Т. В. 15.12.2010 року; рішення №1 від 06.01.2011 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким визначено суму штрафу в розмірі 9257,56 грн. та нараховано пеню в розмірі 1844,75 грн. за період з 22.11.2010 року по 29.12.2010 року, яке, як вбачається з відмітки на даному рішенні було отримано бухгалтером підприємства Онищенко Н. А. 06.01.2011 року.
В силу частини 2 статті 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. №1058-IV (в редакції, чинній на момент виникнення правовідносин), суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Частиною 3 цієї статті (в редакції, чинній на момент виникнення правовідносин) встановлено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Відповідно до частини 9 статті 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. №1058-IV (в редакції, чинній на момент виникнення правовідносин), одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Як вбачається зі зведеного розрахунку заборгованості фінансових санкцій та пені по КП «Кіровгеологія»загальний борг складає 75289,08 грн. (фінансові санкції 46219,83 грн. + пеня 29069,25 грн.).
Судом враховується, що станом на день вирішення даної справи, вищезазначені рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду відповідачем не оскаржені.
Відповідно до п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року N 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Пунктом 15 даного Положення передбачено, що Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах. Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з Казенного підприємства «Кіровгеологія»заборгованості в сумі 75289,08 грн. є законними, обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Казенного підприємства «Кіровгеологія» (01103, м. Київ, Печерський район, вул. Кіквідзе, будинок 8/9, ідентифікаційний код 14308279) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді (25001, м. Кіровоград, вул. 50річчя Жовтня, 4, р/р 256073011226, МФО 323475 в Облуправлінні Ощадбанку, код ЄДРПОУ 20650088) заборгованість в сумі 75 289 (сімдесят пять тисяч двісті вісімдесят девять) грн. 08 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І. П. Васильченко