ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
28 березня 2011 року 10:36№ 2а-10778/10/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва в складі головуючого сдді Шрамко Ю.Т. при секретарі судового засідання Розсошко К.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Ай Хелс»
доДержавної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва
про визнання нечинним, протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій
за участю представників сторін:
від позивача: Смехнова Н.М., паспорт НОМЕР_3;
від відповідача: Приятеленко Т.В., довіреність № 10602/9/10 від 23.12.2010 р.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Ай Хелс" (далі - Позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва (далі - Відповідач) про визнання нечинним, протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 05.03.2010 р. № 0000962304.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.07.2010 р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Відповідач дійшов помилкового висновку щодо порушення Позивачем п. 1, 2 ст 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон).
Відповідач проти задоволення позову заперечив, просив відмовити в задоволенні адміністративного позову повністю з підстав, викладених у запереченнях, пояснив, що оскаржуване рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийняте у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Працівниками Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва була проведена перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Ай Хелс», за результатами якої складено акт перевірки від 25.02.2010р. №0083/26/56/23/35441933 (далі - Акт перевірки) та встановлено порушення Позивачем п.1, п.2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
На підставі зазначеного Акту перевірки ДПІ у Подільському районі м. Києва рішенням від 05.03.2010р. №0000962304 за порушення п.1, п.2 ст.3 вказаного Закону та, відповідно до п.1 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" застосувало до Позивача штрафні (фінансові) санкції у розмірі 35450,00грн.
Перевіркою встановлено, що при наданні медичних послуг адміністратор ТОВ «Ай Хелс» готівку отримав, здачу видав, виписав квитанцію до прибуткового касового ордера без номеру від 25.02.2010р. та без підписів головного бухгалтера та касира, також перевіркою встановлено, що Відповідачем не ведеться касова книга, та, що 25.02.2010р. адміністратором Позивача було виписано 16 прибуткових касових ордерів на загальну суму 7090,00 грн. без відповідних номерів та підписів головного бухгалтера та касира, без видачі відповідних розрахункових документів.
В своїй позовній заяві та у поясненннях в судовому засіданні представник Позивача зазначила, що підприємство надає послуги без застосування РРО відповідно до положень п.1 ст.9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а готівкові кошти у розмірі 7 090 грн., отримані 25.02.2010р. за надання послуг, були оформлені прибутковими ордерами з відображенням в касовій книзі підприємства в день надходження коштів та здані в касу банку на розрахунковий рахунок Відповідача.
Відповідно до ст. 3 вказаного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема, 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
Пунктом 1 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.
Відповідно до пп. 3.3. «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в України», затвердженого Постановою НБУ за №637 від 15.12.2004р. (далі Положення №637) приймання готівки в каси проводиться за прибутковими касовими ордерами, підписаними головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства.
Про приймання підприємствами готівки в касу за прибутковими касовими ордерами видається засвідчена відбитком печатки цього підприємства квитанція (що є відривною частиною прибуткового касового ордера) за підписами головного бухгалтера або працівника підприємства, який на це уповноважений керівником.
Касовий ордер - первинний документ (прибутковий або видатковий касовий ордер), що застосовується для оформлення надходжень (видачі) готівки з каси. Форми касових ордерів, що використовуються спеціалізованими підприємствами та установами Національного банку України, які не мають оборотної каси, установлюються відповідним нормативно-правовим актом Національного банку України.
В судовому засіданні представником Відповідача надані копії прибуткових касових ордерів від 25.02.2010 р., отриманих під час проведення перевірки Позивача, які не містять номера, а також підписів головного бухгалтера та касира.
Відтак, суд приходить до висновку, що Відповідачем доведено порушення Позивачем п. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а копії прибуткових касових ордерів від 25.02.2010 р., оформлені належним чином після проведення перевірки, що були надані представником Позивача в судовому засіданні не спростовують доводів Відповідача, оскільки Законом встановлено, що видача відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку, проводиться саме під час проведення розрахунків.
Щодо тверджень представника Позивача стосовно наявності на підприємстві під час проведення перевірки касової книги, суд зазначає наступне.
В пункті 2.2.14 Акту перевірки від 25.02.2010р. зазначено, що касова книга на підприємстві не ведеться, відсутня.
Згідно з пп. 1.2 п. 1 Положення № 637, оприбуткування готівки - це проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 п. 2.6 Положення № 637, уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
Відповідно до п. 4.2 Положення № 637, усі надходження і видача готівки в національній валюті підприємства відображають у касовій книзі. Кожне підприємство (юридична особа), що має касу, веде одну касову книгу для обліку операцій з готівкою в національній валюті (без урахування кас відокремлених підрозділів).
В пункті 4.4 вказаного Акту перевірки в переліку документів, які необхідно надати до податкового органу для розгляду зазначено касову книгу підприємства.
В судовому засіданні встановлено, що Позивачем під час процедури адміністративного оскарження рішення про застосування фінансових санкцій касова книга Відповідачу не надавалась.
Таким чином, суд вважає, що Позивач не скористався правом своєчасно довести наявність касової книги на підприємстві, а тому наявність такої книги на час проведення перевірки Позивачем належними доказами не доведена.
Пунктом 1 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про правомірність прийнятого Відповідачем рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 05.03.2010 року №0000962304, у звязку з чим позов задоволенню не підлягає.
Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
П О С Т А Н О В И В:
1. У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "АЙ ХЕЛС" до Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва про визнання нечинним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 05.03.2010р. №0000962304 відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України, в судовому засіданні 28.03.2011 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова у повному обсязі складена та підписана 31 березня 2011 р.
СуддяШрамко Ю.Т.