КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 лютого 2011 року Справа № 1170/2а-72/11
14:30 год.
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Олександрійської обєднаної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1433 грн. 25 коп..
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем чинного законодавства України про регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій. Зокрема, на порушення субєктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 п.п.1, 2, 9, 13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995р. №265/95 (далі за текстом Закон №265/95). У звязку з чим, Олександрійською обєднаною державною податковою інспекцією прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1433 грн. 25 коп., дана заборгованість відповідачем не погашена.
Враховуючи те, що протягом строку, встановленого п.3 ч.5 ст.1832 КАС України, до суду не надійшло заперечення відповідача проти позову або ж його заява про визнання позову, суд вважає необхідним здійснення розгляду справи за наявними в матеріалах справи доказами.
Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ст.ст.15, 16 Закону №265/95 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог зазначеного закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Відповідно до акту Олександрійської обєднаної державної податкової інспекції №0105/11/26/23/3019717645 від 09.07.2009р. під час перевірки щодо дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, яку здійснено у магазині „Стрім” за адресою: АДРЕСА_1, встановлено порушення субєктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 п.п.1, 2, 9, 13 ст.3 Закону №265/95, що полягають у проведенні розрахункової операції на повну суму придбаного товару без використання реєстратора розрахункових операцій та невидачі споживачеві розрахункового документа, встановленої форми на повну суму придбаного товару, що підтверджує факт купівлі товарів на загальну суму 48 грн. 80 коп., не роздрукуванні та не зберіганні фіскальних звітних чеків в книзі обліку розрахункових операцій, а також у невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО (а.с.6-7).
Відповідно до п.п.1, 2 ст.3 Закону №265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. А також видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Згідно п.9 ст.3 Закону №265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, в тому числі, щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Пунктом 13 статті 3 Закону №265/95 передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до покупюрного опису суми готівкових коштів на місці проведення відповідачем розрахунків за реалізований товар в магазині „Стрім” від 09.07.2010р. становить 435 грн. 65 коп. (а.с.8).
При цьому, сума коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій за 09.07.2010р. становить 469 грн. 50 коп. (а.с.11).
З акту перевірки №0105/11/26/23/3019717645 від 09.07.2009р. вбачається, що продавець магазину, в присутності якого здійснювалась перевірка з вказаним актом ознайомлена, зауважень не мала, про що свідчить особистий підпис продавця.
Крім того, в пояснювальній записці продавця, в присутності якої здійснювалась перевірка від 09.07.2010р., остання визнала факти вищезазначених порушень, виявлених під час перевірки щодо дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, яку здійснено у магазині „Стрім” (а.с.10).
Враховуючи викладене, а також те, що відповідачем при здійсненні торгівельної діяльності не застосовано реєстратор розрахункових операцій та не видано розрахунковий документ встановленого зразка, який засвідчує купівлю товару на загальну суму 48 грн. 80 коп., відсутні фіскальні звітні чеки №1699, №1835, №1848, а також не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО на загальну суму невідповідності 33 грн. 85 коп., суд дійшов висновку про наявність порушень субєктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 п.п.1, 2, 9, 13 ст.3 Закону №265/95.
На підставі акту перевірки №0105/11/26/23/3019717645 від 09.07.2009р. Олександрійською обєднаною державною податковою інспекцією, прийнято рішення №0001572320 від 15.07.2010р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1433 грн. 25 коп., про що свідчить копія корінця даного рішення (а.с.12).
Відповідно до п.11 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” (в редакції чинній на момент виникнення правовідносин) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно п.п.1, 4 ст.17 Закону №265/95 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, та двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Відповідно до ст.22 Закону №265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Таким чином, сума штрафних (фінансових) санкцій, що підлягають застосуванню до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 у звязку з порушенням нею п.п.1, 2, 9, 13 ст.3 Закону №265/95 становить 1433 грн. 25 коп. (244 + 1020 + 169,25 = 1433,25).
На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, та враховуючи встановлені порушення відповідачем норм чинного законодавства України про регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій, суд дійшов висновку, що рішення про застосування до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1433 грн. 25 коп. прийнято Олександрійською обєднаною державною податковою інспекцією, в межах компетенції податкових органів, у встановленому законом порядку та відповідає виявленим порушенням.
Зважаючи на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до п.15 ст.4 Декрету КМУ „Про державне мито” від 21.03.1991р. №7-93 Олександрійська обєднана державна податкова інспекція, звільняється від сплати державного мита.
Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Зважаючи на викладене, судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України, в особі Олександрійської обєднаної державної податкової інспекції (код ЄДРПОУ: 22217326) штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1433 (одна тисяча чотириста тридцять три) грн. 25 коп..
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Судові витрати компенсувати за рахунок Державного бюджету України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Т.М. Кармазина