Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 березня 2011 р. Справа № 2-а-8855/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Горшков В.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Звернувшись до суду Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області просить суд стягнути з ОСОБА_1 фінансові санкції по постанові №023695 від 09.04.2008р. на загальну суму 1700,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 17.02.2008р. під час проведення перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Одеській області виявлено порушення ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", виконання перевезень пасажирів на автобусі Volkswagen LT35 з номерним знаком НОМЕР_1 без оформлення дорожнього листа та списку пасажирів. Начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 09.04.2008 року винесено постанову №023695 про застосування до ОСОБА_1 фінансові санкції у сумі 1700,00 грн. У передбачений законом термін сума застосованих санкцій відповідачем добровільно не сплачена, постанова про застосування фінансових санкцій в порядку передбаченому п.32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" не оскаржувалась до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після винесення постанови, не опротестовувалась прокурором. Відповідно до чого просить стягнути штрафну санкцію у сумі 1700,00 грн.
Представник позивача надав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач до суду не прибув, про розгляд справи був повідомлений належним чином, про що в матеріалах справи є поштове повідомлення з відміткою про вручення. Надав до суду заперечення, відповідно до яких просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Мотивовані, тим що відповідачем не здійснювались перевезення на автомобілі зазначеному в протоколі, при складені протоколу відповідач не був присутній. В протоколі не вірно вказані дані про власника транспортного засобу, та не вказано кількість пасажирів, які знаходились в автомобілі під час перевірки. Що підтверджує помилкове складання протоколу, та порушення норм ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Також посилається на неотримання надісланої позивачем поштової кореспонденції, зазначає що підпис на повідомлені йому не належить. Вважає, що позивачем порушено строки ст. 303 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливим розглядати справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно із атом перевірки від 17.02.2008 року № 000466 під час проведення перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Одеській області виявлено порушення. Відповідачем на автобусі Volkswagen LT35 з номерним знаком НОМЕР_1 без оформлення дорожнього листа та списку пасажирів. Відповідно про що складено акт, та в подальшому винесено постанову №023695 від 09.04.2008 про застосування до відповідача штрафу у розмірі 1700,00 грн.
Копія постанови позивачем була направлена на адресу відповідача рекомендованою поштовою кореспонденцією для подальшого виконання, отримана відповідачем 14.04.2008 про що є відмітка.
Відповідно до ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для перевезення пасажирів автобусами для власних потреб для водія є - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на автобус, дорожній лист, список пасажирів, яких перевозять, завірений підписом перевізника та печаткою, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до ст. 60 вищезазначеного закону за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 48 цього Закону застосовуються штрафні санкції розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до п. 3,4,21,27,28,29,32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 року №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку складається акт. За наявності підстав керівник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті або його заступник виносить Постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанови видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням, фінансова санкція повинна бути перераховано на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено постанову. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою.
Рішення про застосування штрафних санкцій одержане відповідачем. На час розгляду справи винесене рішення про застосування фінансових санкцій оскаржено не було.
Тому суд вважає, що до відповідача було правомірно застосовано фінансові санкції в розмірі 1700,00 грн. за порушення вимог чинного законодавства, яке ним в установленому порядку оскаржене не було.
До теперішнього часу рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не сплачено, доказів сплати до суду не надходило.
З наведених обставин суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з фізичної ОСОБА_1 до Державного бюджету України (рахунок 31117106700283 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет Цюрупинського району, код доходу 21081100, код ОКПО 24103785) фінансові санкції по постанові №023695 від 09.04.2008 року на загальну суму 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Горшков В.М.
кат. 3.7.2