донецький апеляційний господарський суд
Постанова
Іменем України
29.03.2011 р. справа №20/107д/10
Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого:
суддів
Ломовцевої Н.В.
Колядко Т.М., Скакуна О.А.
при секретарі судового засідання
Клокоцькій О.Ю.
за участю представників:
від позивача:
Леонов В.О. –довір.
від відповідача:
не з’явився.
розглянувши у відкритому
судовому засіданні апеляційну скаргу
Комунального підприємства «Комунсервіс»Гуляйпільської міської ради Запорізької області м.Гуляйполе Запорізької області
на рішення господарського суду
Запорізької області
від
02.02.2011р.
по справі
№20/107д/10 (суддя Гандюкова Л.П.)
за позовом
Управління державної служби охорони при ГУМВС України в Запорізькій області м.Запоріжжя
до
Комунального підприємства «Комунсервіс»Гуляйпільської міської ради Запорізької області м.Гуляйполе Запорізької області
про
зобов’язання укласти договір на послуги охорони об’єктів, що підлягають обов’язковій охороні
В С Т А Н О В И В:
Управління державної служби охорони при ГУМВС України в Запорізькій області м.Запоріжжя звернулось до господарського суду Запорізької області з позовом до Комунального підприємства «Комунсервіс»Гуляйпільської міської ради Запорізької області м.Гуляйполе Запорізької області про зобов’язання укласти договір на послуги охорони об’єктів, що підлягають обов’язковій охороні.
Рішенням господарського суду Запорізької області від 02.02.2011р. у справі №20/107д/10 (суддя Гандюкова Л.П.), суд спонукав Комунальне підприємства «Комунсервіс» Гуляйпільської міської ради Запорізької області укласти з Управлінням державної служби охорони при ГУМВС України в Запорізькій області договір на послуги охорони об’єктів, що підлягають обов’язковій охороні, згідно з запропонованим проектом з додатками: №1 «Дислокація», №2 «Розрахунок», №3 «Протокол узгодження договірної ціни за здійснення заходів охорони», №4 «Вимоги до технічного стану об’єктів»; №5 «Розрахунок вартості 1-ї години охорони об’єктів працівником цивільної охорони УДСО при ГУМВС України в Запорізькій області».
Відповідач з прийнятим рішенням господарського суду Запорізької області від 02.02.2011р. не погодився та подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду та провадження у справі припинити.
Підставами для скасування рішення суду першої інстанції апелянт, що його прийнято з порушенням норм матеріального права, а також не з’ясовані всі обставини, що мають істотне значення для справи.
Від позивача через канцелярію суду надійшов відзив на апеляційну скаргу, яким просив апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення господарського суду Запорізької області від 02.02.2011р. по справі №20/107д/10 –без змін.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав правову позицію, викладену у відзиві на апеляційну скаргу.
Відповідач у судове засідання представника не направив, через канцелярію суду надіслав клопотання №104 від 21.03.2011р. про відкладення слухання справи у зв’язку з неможливістю явки представника у судове засідання та необхідністю надання ним пояснень, обґрунтувань, необхідних для вирішення даної справи.
Відповідно до ст. 28 Господарського процесуального кодексу України справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника.
Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище.
Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.
Згідно з ч.1 ст. 101 Господарського процесуального кодексу України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу. Додаткові докази приймаються судом, якщо заявник обґрунтував неможливість їх подання суду першої інстанції з причин, що не залежали від нього.
Оскільки КП «Комунасервіс»Гуляйпільської міської ради Запорізької області було належним чином повідомлене про час і місце судового засідання, воно не було позбавлене права реалізувати свої процесуальні права через керівника підприємства чи іншого представника, а також враховуючи те, що з зазначеного клопотання не вбачається намір позивача надати будь-які додаткові докази, які не були подані суду першої інстанції з причин, що не залежали від нього, колегія суддів дійшла висновку, що клопотання про відкладення слухання справи задоволенню не підлягає.
При таких обставинах судова колегія вважає можливим здійснити розгляд справи у відсутність представника відповідача за наявними матеріалами справи, оскільки ухвалою про порушення провадження у справі від 25.02.2011р. його було повідомлено про день та час судового засідання належним чином відповідно до вимог Господарського процесуального кодексу України.
Судове засідання апеляційної інстанції здійснювалось за допомогою звукозаписувального технічного засобу у порядку розгляду апеляційної скарги встановленого ст.ст. 4-4, 81-1, 99, 101 Господарського процесуального кодексу України.
Колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду відповідно до ст.101 Господарського процесуального кодексу України, на підставі встановлених фактичних обставин, переглядає матеріали господарської справи та викладені в скарзі доводи щодо застосування судом при розгляді норм матеріального та процесуального права, що мають значення для справи. Апеляційний господарський суд не зв’язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Розглянувши матеріали господарської справи, апеляційну скаргу, заслухавши у судовому засіданні повноважного представника позивача, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, судова колегія апеляційної інстанції встановила.
Згідно ч. 3 ст. 179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Як вбачається з матеріалів справи 20.09.2010р. Оріхівським міжрайонним відділом ДСО УДСО при ГУМВС України в Запорізькій області було вручено КП «Комунсервіс»лист №140 з пропозицією розглянути та в подальшому підписати договір з додатками (додаток №1 - дислокація, №2 - розрахунок; №3 - протокол узгодження договірної ціни; №4 - вимоги до технічного стану об’єктів; №5 - розрахунок вартості 1-ї години охорони) охорони об’єкту - резервуарів питної води, що включені до Переліку, що підлягають обов’язковій охороні, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.1993р. №615.
Відповідно до ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов’язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
Згідно ч.7 ст. 179 Господарського кодексу України господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Порядок укладання господарських договорів встановлений ст. 181 Господарського кодексу України.
Наказом Департаменту Державної Служби охорони при МВС України №215 від 16.08.2006р., відповідно до ч.3 пункту 4 Положення про Державну службу охорони при МВС України (далі –Положення), затвердженого постановою КМУ від 10.08.1993р. №615, було затверджено примірні договори на охорону об’єктів.
Згідно з п. 21 Положення відносини підрозділів Державної служби охорони з юридичними особами та громадянами у зв’язку з надання послуг з охорони та безпеки, відповідальність, права та обов’язки сторін визначаються договорами. Договір на охорону укладається відповідно до примірних договорів. Ціна на послуги з охорони об’єктів, що підлягають обов’язковій охороні підрозділами Державної служби охорони, визначаються на підставі відповідної методики, що затверджується Мінекономіки та МВС за погодженням з Антимонопольним комітетом.
З тексту запропонованого позивачем проекту договору вбачається, що ціна послуг охорони розрахована відповідно до Методики визначення розмірів цін на послуги з охорони об’єктів, що підлягають обов’язковій охороні, затвердженої наказом МВС України та Міністерства економіки України від 02.03.2001 №171/51 і зазначено у Розрахунку та Протоколі узгодження договірної ціни (додатки №№2,3 до договору). Вартість охоронних послуг на кожний окремий місяць визначається у Дислокації та Розрахунку (Додатки №№ 1, 2), відповідно до кількості годин надання послуг в кожному окремому місяці та їх вартості. Таким чином, згідно з цими додатками вартість за одну годину охорони одним працівником цивільної охорони (з урахуванням ПДВ) складає 20 грн. 79 коп.
Також з тексту спірного договору вбачається, що проект договору відповідає вимогам чинного законодавства, в договорі наявні усі істотні умови (предмет договору в розділі 1 та Дислокації (додаток №1), ціна (розділ 3, Додатки №№2,3,5), строк дії договору (пункт 10.1.).
Згідно з ч.3 ст.184 Господарського кодексу України укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.
Апеляційний суд погоджується з висновком господарського суду, що з аналізу норм права, а саме ст.ст. 19, 117 Конституції України, ст.ст. 5, 6, 7, 14 Закону України «Про питну воду та водопостачання», Постанови Кабінету Міністрів України від 10.08.1993р. №615 «Про заходи щодо вдосконалення охорони об'єктів державної та інших форм власності»вбачається, що договір на послуги охорони об’єктів, що підлягають обов’язковій охороні є обов’язковим для укладення.
Враховуючи вищевикладене, судова колегія вважає вірним висновок господарського суду щодо обґрунтованості позовних вимог про зобов’язання відповідача укласти договір на послуги охорони об’єктів, що підлягають обов’язковій охороні з додатками в редакції, запропонованій позивачем, а саме:
«ДОГОВІР
на послуги охорони об'єктів, що підлягають обов'язковій охороні
місто Запоріжжя
Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Запорізькій області, назване у подальшому “Охорона”, в особі начальника Оріхівського МВДСО Мадяра Сергія Володимировича, який діє на підставі Положення та довіреності, з одного боку,
і Комунальне підприємство “Комунсервіс” Гуляйпільської міської ради Запорізької області, назване у подальшому "Замовник", в особі директора Савицького Олександра Анатолійовича, з іншого боку, разом - Сторони, уклали цей договір (далі - Договір) про наступне:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1 «Замовник»передає належні йому об'єкти (відокремлене приміщення (будівлі), земельні ділянки, тощо), що перераховані у Дислокації (додаток №1 до Договору), на яких зберігається його майно, а «Охорона»зобов’язується здійснювати заходи, спрямовані на забезпечення схоронності цілісності «Об'єкту»від противоправних посягань, припинення несанкціонованого доступу сторонніх осіб до «Об'єкту». За цим Договором «Охорона» не приймає майно «Замовника» на зберігання і не вступає у володіння ним.
1.1. Обов'язковою умовою на час укладення та дії Договору є наявність у «Замовника» повноважень на його володіння (користування) «Об'єктом» (у формі права власності, права на повне господарське відання, оперативне управління, оренда, доручення тощо), відомості про що надаються «Охороні» в завіреній «Замовником» письмовій формі.
1.2. Система охорони «Об'єкта» та розташування постів визначається «Охороною» і узгоджується із «Замовником» за підсумками обстеження «Об'єкта», про що Сторонами складається акт обстеження «Об'єкта», який є невід'ємною частиною Договору.
1.4. Вид фізичної охорони «Об'єкта» (міліцейська або/та цивільна) обирається «Охороною» за погодженням із «Замовником», виходячи із принципу економічності та надійності охоронних послуг та функцій охорони.
2. ПРАВИЛА МАЙНОВОЇ БЕЗПЕКИ
2.1. Правила майнової безпеки «Об'єкта» визначаються цим розділом Договору.
2.2. Вимоги «Охорони» про необхідність додержання встановленого режиму охорони, утриманню технічних засобів охорони (у разі їх наявності), є обов'язковими для розгляду та виконання «Замовником».
2.3. «Замовник» своєчасно вживає заходи по ремонту телефонного зв'язку та мережі електроживлення «Об'єкта», де яких підключені технічні засоби охоронного призначення (у випадку їх наявності).
2.4. «Замовник» зобов'язаний письмово сповіщати «Охорону» не пізніше як за 10 діб про проведення капітального ремонту приміщень або переобладнанню «Об'єкта», зміну на ньому режиму, профілю робіт, а також про проведення будь-яких заходів, які вимагають зміцнення технічної укріпленості «Об'єкта» або зміни системи охорони або дислокації постів «Охорони» на «Об'єкті».
2.5. «Замовник» негайно повідомляє постових «Охорони» про випадки виявлення порушень цілісності приміщень (дверей, вікон, замків, стін та інше), що включені до Дислокації «Об'єкта», несправності технічних засобів охоронного призначення і не залишає «Об'єкт» до усунення несправностей або передачі «Об'єкта» під охорону у встановленому порядку.
2.6. «Замовником» визначається відповідальна особа з числа його працівників, що мешкають в районі розташування «Об'єкта». Список цих працівників, із зазначенням їх адрес і телефонів, підписаний і завірений печаткою «Замовника», надається «Охороні» під час підписання цього Договору. При заміні відповідальної особи, зміні її адреси та телефонів, «Замовник» своєчасно письмово повідомляє про це «Охорону».
2.7. Прийманню (здаванню) під охорону підлягають тільки приміщення, включені до Дислокації «Об'єкта».
«Об'єкт» або його відокремлені приміщення, включені до Дислокації, що мають порушення стану технічної укріпленості, зіпсовані замки, запірні пристосування, сигналізацію, на час до усунення цих порушень під охорону не приймаються, про що представниками Сторін складається двосторонній акт і відповідальність за збереження матеріальних цінностей, які зберігаються на такому «Об'єкті» «Охорона» не несе.
2.8. «Охорона «Об'єкта» здійснюється у дні і години, вказані у Дислокації. У випадку встановлення «Замовником» на «Об'єкті» пропускного та внутріоб'єктового режимів, вони погоджуються з «Охороною». Сторони спільно розробляють інструкцію про порядок здійснення контролю за дотриманням на «Об'єкті» пропускного та внутріоб'єктового режимів постовими «Охорони».
3. СУМА ДОГОВОРУ ТА УМОВИ РОЗРАХУНКУ
3.1. Ціна послуг охорони за цим Договором розраховується відповідно до Методики визначення розмірів цін на послуги з охорони об'єктів, що підлягають обов'язковій охороні, затвердженої Наказом МВС України та Міністерства економіки України від 02.03.2001 № 171/51 і зазначається у Розрахунку та Протоколі узгодження договірної ціни (додатки №№ 2, 3 до Договору).
3.2. Вартість охоронних послуг по Договору на кожний окремий місяць визначається у Дислокації та Розрахунку (додатки №№ 1, 2 до Договору), відповідно до кількості годин надання цих послуг в кожному окремому місяці та їх вартості.
3.3. У разі зміни норм витрат «Охорони», у тому числі при проведенні державної індексації доходів населення, інфляції, збільшення мінімальної заробітної плати, цін на товари і послуги, а також інших заходів, що викликають зміну суми витрат на утримання «Охорони», договірна ціна та вартість охоронних послуг по Договору змінюється Сторонами шляхом підписання Розрахунку та Протоколу узгодження договірної ціни (додатки №№ 2, 3 до Договору) за новими тарифами. Зміна ціни на послуги «Охорони» набуває чинності з дня підписання нових додатків №№ 2, 3 до Договору.
3.4. Відмова «Замовника» щодо підписання нових додатків №№ 2, 3 до Договору протягом 20 днів з дати їх надання «Охороною», є достатньою підставою для «Охорони» щодо звернення до суду за вирішенням даного питання. До офіційної відмови «Замовника»щодо внесення змін до Договору, прирівнюється і ненадання письмової відповіді «Замовником» протягом 20 днів від дати одержання відповідного письмового звернення.
3.5. Оплата за послуги «Охорони» здійснюється «Замовником» щомісячно на умовах попередньої оплати шляхом перерахування грошових коштів на банківський рахунок «Охорони» не пізніше 15 числа кожного місяця за поточний місяць.
3.6. Датою оплати вважається дата зарахування коштів «Замовника» на банківський рахунок «Охорони».
3.7. «Замовник» своєчасно надсилає до «Охорони» свого уповноваженого представника для отримання рахунків на оплату, актів виконаних робіт та інших необхідних йому фінансових документів. Будь-яке недотримання «Замовником»своїх зобов'язань за цим Договором, не є підставою для зміни ним розміру та строків оплати.
3.8. «Охорона» має статус платника податку на прибуток на загальних умовах, визначених Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств».
4. ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
4.1.ОБОВ'ЯЗКИ «ОХОРОНИ»:
4.1.1. Виставляти пост (пости) охорони у кількості та у час, визначений у Дислокації (додаток 1 до Договору), починаючи з часу виставлення охорони на «Об'єкт» згідно з актом (додаток 4 до Договору).
4.1.2. Забезпечити, у межах наданих повноважень, охорону «Об'єкта» від розкрадання, пошкодження чи знищення «Об'єкта», здійснення контролю за запровадженими «Замовником» на «Об'єкті» пропускним та внутриоб'єктовим режимів (у випадку їх встановлення), здійснення заходів оперативного реагування на безпосередні правопорушення на «Об'єкті», порушення режиму роботи «Об'єкта».
4.1.3. Забезпечувати дотримання встановлених правил пожежної безпеки на постах силами постових «Охорони» під час несення ними служби, а у випадку виявлення на «Об'єкті» пожежі або спрацювання охоронно-пожежної сигналізації - негайно повідомити про це пожежну частину, вжити можливих заходів по ліквідації пожежі.
4.1.4. Приймати під охорону приміщення, вказані у Дислокації.
4.1.5. При виявленні персоналом «Охорони» ознак проникнення сторонніх осіб на «Об'єкт»:
- вжити заходів по їх затриманню;
- сповістити про цю подію "Замовника" та в чергову частину органу внутрішніх справ;
- забезпечити недоторканність місця вчинення протиправних дій проти майна «Замовника» на «Об'єкті» до прибуття співробітників територіального органу внутрішніх справ.
4.2. ОБОВ'ЯЗКИ «ЗАМОВНИКА»:
4.2.1. Виконувати передбачені Договором правила майнової безпеки і своєчасно в повному обсязі щомісячно сплачувати «Охороні» встановлену плату.
4.2.2. Знайомити постових «Охорони» з існуючими на «Об'єкті» правилами з охорони праці, які стосуються здійснення «Охороною» своїх функцій.
4.2.3. Створювати умови для виконання «Охороною» своїх функцій, у тому числі надавати за рахунок «Замовника» можливість користування постовими «Охорони» службовими приміщеннями, обладнанням, інвентарем, засобами зв'язку, комунальними послугами (водопостачання, освітлення, опалення, прибирання та ремонт приміщень тощо) на Об'єкті для належного виконання покладених на них охоронних функцій.
4.2.4. Забезпечувати постових «Охорони» місцями обігріву та захисту від непогоди (з оснащенням місць обігріву опалювальними приладами тільки промислового виробництва).
4.2.5. Забезпечити в неробочий час телефон (між)міської мережі у місці, доступному працівникам «Охорони».
4.2.6. При застосуванні в охороні «Об'єкта» службових собак «Охорони», обладнати і утримувати в належному стані приміщення для них.
4.2.7. Забезпечити вільний доступ уповноважених на те працівників «Охорони» до встановлених на «Об'єкті» технічних засобів охоронного призначення (у разі їх наявності).
4.2.8. У разі виявлення ознак крадіжки, знищення чи пошкодження майна на «Об'єкті», організувати роботу комісії у складі з уповноважених представників «Замовника» та «Охорони» для проведення з дозволу старшого оперативно-слідчої групи органу внутрішніх справ обстеження «Об'єкта» та інвентаризації майна.
4.2.9. Своєчасно залучати уповноважених представників «Охорони» до роботи комісії по зняттю залишків та визначення суми збитку, заподіяного майну «Замовника» в наслідок неналежного виконання «Охороною» своїх зобов'язань за Договором.
4.2.10. Негайно (протягом 3-х годин з моменту виявлення) письмово повідомляти «Охорону» про всі недоліки та порушення служби на «Об'єкті» постовими «Охорони» для прийняття необхідних заходів.
4.2.11.Здавати під охорону опечатані (опломбовані) приміщення, вказані у Дислокації.
5. ПРАВА СТОРІН
5.1. Права «Охорони»:
5.1.1.У відповідності до визначених законодавством повноважень фіксувати та документувати події, які можуть мати юридичні наслідки для визначення умов та обсягів відповідальності сторін за цим Договором.
5.1.2. Вимагати від «Замовника» відшкодування дебіторської заборгованості по Договору та завданих його невиконанням збитків.
5.1.3. У випадку ненадходження оплати за надані послуги у встановлений Договором строк, звернутися до суду за відновленням своїх порушених прав.
5.1.4. Розірвати у судовому порядку договір з письмовим повідомленням про це "Замовника" у випадку:
5.1.4.1. відмови «Замовника» від підвищення ціни та підписання нових додатків №№ 2,3 до договору;
5.1.4.2. порушення «Замовником» правил майнової безпеки, визначених цим Договором;
5.1.4.3. у разі не погашення заборгованості;
5.1.4.4. у разі виникнення майнових спорів щодо “Об'єкту”.
5.2. Права «Замовника»
5.2.1. Вимагати від «Охорони» належного виконання її працівниками службових обов'язків по охороні «Об'єкта».
5.2.2. Самостійно призначити уповноважених осіб для участі в комісії по обстеженню «Об'єкта».
5.2.3. У випадку зміни Законодавства, яке діяло на момент укладення Договору, та припинення необхідності в користуванні послугами «Охорони», розірвати Договір шляхом звернення до суду з письмовим повідомлення про це «Охорони» не менше ніж за два місяці.
6. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ «ОХОРОНИ»
6.1. «Охорона» відшкодовує «Замовнику» збитки у розмірі прямої дійсної шкоди, які нанесені «Замовнику» внаслідок неналежного виконання «Охороною» взятих на себе зобов'язань за цим Договором.
6.2. Факти крадіжки, грабежу, розбою, знищення або пошкодження майна «Замовника» сторонніми особами, які проникли на «Об'єкт», що охороняється, а також розмір збитків та вина «Охорони» в допущеному, встановлюється у відповідності до чинного законодавства України.
6.3. Претензії по відшкодуванню майнових збитків подаються «Замовником» і розглядаються «Охороною» згідно з діючим законодавством.
6.4. Відшкодування «Замовнику» збитків, допущених з вини «Охорони», здійснюються за згодою Сторін з письмовим поданням «Замовника» до «Охорони» або за відповідним рішенням суду.
6.5. У разі повернення «Замовнику» викраденого майна, його вартість вилучається із загальної суми спричинених «Замовнику» збитків, а раніше сплачена «Охороною» сума за це майно повертається «Охороні» «Замовником» протягом 5 (п'яти) банківських днів.
7. УМОВИ ЗВІЛЬНЕННЯ «ОХОРОНИ»ВІД ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
7.1. «Охорона» звільняється від відповідальності за заподіяні «Замовнику» збитки при відсутності своєї вини в їх спричиненні.
«Охорона» не несе майнової відповідальності за збереження майна на «Об'єкті» у випадку порушення «Замовником» визначених цим Договором правил майнової безпеки, а також якщо органами дізнання, слідства або судом буде встановлено, що вони допущені з вини «Замовника» або його працівників;
7.2. «Охорона» не несе відповідальності, якщо збитки «Замовнику» на «Об'єкті» нанесені за умов:
7.2.1. Стихійного лиха;
7.2.2. Недотримання «Замовником» Правил протипожежної безпеки на «Об'єкті»;
7.2.3. Екологічних катастроф;
7.2.4. Аварій побутових комунікацій на «Об'єкті», а також правомірного здійснення спеціальними службами, у зв'язку з цим, невідкладних ремонтних чи аварійно-рятувальних робіт;
7.2.5. Виходу з ладу телефонних ліній та комунікацій енергопостачання, до яких підключена сигналізація з вини «Замовника» або з його відома;
7.2.6. Здійснення працівниками уповноважених правоохоронних органів та інших уповноважених осіб відповідно до чинного законодавства оперативно-слідчих дій щодо «Об'єкта» та майна, що на ньому зберігається;
7.2.7. Спричинення збитків «Замовнику» в наслідок дій працівників «Охорони» в умовах необхідної оборони та крайньої необхідності;
7.2.8. Доведення в установленому порядку факту розголошення працівниками «Замовника» стороннім особам відомостей щодо охорони «Об'єкта», оснащення його системами технічних засобів охоронного призначення, зв'язку і контролю, кодів та порядку зняття «Об'єкта» з-під охорони тощо, що сприяло спричиненню цих збитків;
7.2.9.Виникнення на «Об'єкті» масових заворушень та групових порушень громадського порядку;
7.2.10. Якщо особа, яка протиправно проникла на "Об'єкт" і нанесла майнову шкоду «Замовнику», затримана безпосередньо на «Об'єкті»або під час її переслідування під час втечі з «Об'єкта» та її вина в спричиненні збитків доведена в установленому порядку;
7.3. «Охорона» звільняється від відповідальності за збитки, розмір яких визначено «Замовником» самостійно, без повідомлення «Охорони» про порушення цілісності «Об'єкта» та/або без участі уповноважених представників «Охорони», при відсутності письмового повідомлення останнього про час зняття залишків майна та визначення розмірів збитків.
8. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ «ЗАМОВНИКА»
8.1. У випадку несвоєчасної (неповної) оплати послуг по Договору, «Замовник» сплачує «Охороні» пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ (що діяла в період, за який нараховується пеня) від суми простроченої плати за кожний день прострочення платежів у межах трирічного строку позовної давності.
9. ОСОБЛИВІ УМОВИ ДОГОВОРУ
9.1. «Охорона» має право тимчасово не надавати охоронні послуги по цьому Договору з письмовим повідомленням про це «Замовника»:
9.1.1 У разі невиконання «Замовником» своїх зобов'язань за цим Договором;
9.1.2 Виявлення факту відсутності у «Замовника» на час укладення Договору або втрати під час його виконання повноважень на володіння «Об'єктом» (у формі права власності, права на повне господарське відання, оперативного управління, оренди, лізингу, доручення тощо), або виникнення спірних питань щодо цих прав з третіми особами.
9.1.3. Якщо «Замовник» не виконує умови Договору у частині своєчасної оплати за послуги «Охорони».
9.1.4. Якщо «Замовник» не згоден оплачувати послуги «Охорони» у зв'язку з підвищенням тарифів.
9.1.5. У разі невиконання «Замовником» Правил майнової безпеки, встановлених цим Договором та актами технічного обстеження «Об'єкта», у тому числі не усунення «Замовником»виявлених Сторонами недоліків, які виникли після укладення Договору.
9.2. У випадку відсутності своєчасних (протягом однієї доби) письмових повідомлень «Замовника» до «Охорони» щодо неякісного виконання працівниками останнього своїх обов'язків по цьому Договору, послуги по цьому Договору вважаються наданими «Охороною» «Замовнику» належним чином та у повному обсязі.
9.3. Жодна із Сторін не має права без згоди іншої Сторони передавати права і обов'язки, обумовлені цим Договором, третім особам.
10. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ.
10.1. Цей Договір укладається Сторонами строком на 1 рік. Якщо за два місяці до закінчення строку дії Договору жодна із сторін не повідомить іншу сторону про припинення дії Договору, дії Договору вважається продовженою за згодою обох Сторін на кожний наступний рік.
10.2. Дострокове розірвання договору може бути здійснено за згодою Сторін шляхом підписання додаткової угоди про розірвання даного договору або за рішенням суду.
10.3. Усі повідомлення, направлені Сторонами одна одній у зв'язку з укладанням, зміною або розірванням цього Договору повинні бути здійснені у письмовій формі і мають вважатися поданими належним чином, якщо вони направлені рекомендованим листом або доставлені і вручені особисто за вказаними адресами Сторін.
10.4. Усі правовідносини, що виникають або можуть виникнути між Сторонами у зв'язку з цим Договором регулюються виключно чинним законодавством України.
10.5. Договір з додатками, які є його невід'ємною частиною, складається у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, з яких один примірник знаходиться у «Охорони», а другий - у «Замовника». Невід'ємною частиною цього Договору є також всі додаткові угоди до нього за умови, якщо вони складені у письмовій формі і підписані Сторонами.
ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ ТА БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН
«ОХОРОНА»: УДСО при ГУМВС України в Запорізькій області.
р/р № 26001130504127, МФО № 373254 в філія Запорізька АТ "БРОКБІЗНЕСБАНК",
код ЄДРПОУ № 08596891; ІПН № 085968908245, св-во платника ПДВ №№ 100150345,
адреса: 69002, м. Запоріжжя, вул. Запорізька, 15
Підрозділ УДСО: Оріхівське МВДСО УДСО при ГУМВС України в Запорізькій області; Запорізька область, м. Оріхів, вул. Ленінградських курсантів, 24; тел. 4-41-36; 4-36-92
«ЗАМОВНИК»: Комунальне підприємство “Комунсервіс” Гуляйпільської міської ради Запорізької області
р/р МФО в банку
код ЄДРПОУ 35235989, ІПН ,
св-во платника ПДВ №____,
адреса: 70200, Запорізька область, м. Гуляйполе, вул. 111 Інтернаціоналу, 62».
Безпідставним є посилання відповідача на відсутність коштів не може бути обґрунтованою підставою для ухилення від укладення договору охорони об’єктів, що підлягають обов’язковій охороні згідно з законом.
За таких обставин, апеляційний господарський суд вважає, що судом першої інстанції повно, всебічно і об’єктивно з’ясовано обставини справи, винесено рішення у відповідності до норм матеріального і процесуального права, тому апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а рішення господарського суду Запорізької області від 02.02.2011р. у справі №20/107д/10 підлягає залишенню без змін.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків викладених у рішенні суду першої інстанції.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті держаного мита за подання апеляційної скарги покладаються на заявника.
Керуючись ст. ст. 4-7, 49, 99, 101, 102, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Комунального підприємства «Комунсервіс»Гуляйпільської міської ради Запорізької області м.Гуляйполе Запорізької області на рішення господарського суду Запорізької області від 02.02.2011р. у справі №20/107д/10 залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Запорізької області від 02.02.2011р. у справі №20/107д/10 - залишити без змін.
Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено до Вищого господарського суду України протягом двадцяти днів з набрання постановою апеляційного господарського суду законної сили.
Головуючий Н.В. Ломовцева
Судді: Т.М. Колядко
О.А. Скакун
Надруковано 5 прим.:
1. Позивачу;
2. Відповідачу;
3. У справу;
4. ДАГС;
5. ГСЛО