Постанова № 14618143, 28.03.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.03.2011
Номер справи
2а-1670/1533/11
Номер документу
14618143
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 березня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/1533/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Бойка С.С.,

при секретарі Пехоті М.О.,

за участю:

представників позивача - Машкевич О.С., Руньова Т.В.,

представника відповідача - Щурик О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Приватного підприємства "Бумеранг"до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській області, Головного управління Державного казначейства України у Полтавській областіпро визнання протирпвною бездіяльності та стягнення боргу, -

В С Т А Н О В И В:

22 лютого 2011 року Приватне підприємство "Бумеранг"звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській області, Головного управління Державного казначейства України у Полтавській областіпро визнання протирпвною бездіяльності та стягнення боргу посилаючись на те, що ним було подано податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2009 року, згідно якої бюджетному відшкодуванню підлягала сума податку на додану вартість, надмірна сплачена позивачем в розмірі 123 108,00 грн. За результатами проведених відповідачем перевірок ДПА України підтверджена заявлено сума бюджетного відшкодування. На даний час вказана сума відповідачами не відшкодована.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили позов задовольнити.

Представник відповідача Кременчуцької ОДПІ в судовому засіданні позов не визнав та просив в задоволенні позову відмовити посилаючись на відсутність матеріально-технічної, інформаційної та методологічної бази відшкодування ПДВ у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України.

Представник відповідача Головного управління Державного казначейства України у Полтавській області в судове засідання не з'явився хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено та не заперечується сторонами по справі, що позивач перебуває на податковому обліку в Кременчуцькій ОДПІ та зареєстрований платником податку на додану вартість.

Приватним підприємством "Бумеранг" подано до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції податкову декларацію з податку на додану вартість, розрахунок суми бюджетного відшкодування та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування за січень 2009 року.

Згідно із заявою про повернення суми бюджетного відшкодування за січень 2009 року ПП "Бумеранг" було заявлено до відшкодування податок на додану вартість в сумі - 123 108,00 грн.

За результатами проведених перевірок ПП "Бумеранг" з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість відповідачем складено акт № 2855/23-309/32860683, яким зафіксовано порушення позивачем п. 1.8 ст. 1, п.п. 7.7.10 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Пpo податок на додану вартість".

За результатами розгляду вказаного акту відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 11.06.2010 року № 0000702303/0/54, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 123 108,00 грн.

За результатами процедури апеляційного узгодження вказане податкове повідомлення-рішення скасовано рішенням ДПА України від 29.12.2010 року № 14468/6/25-0115.

Судом встановлено та не заперечується сторонами по справі, що після отримання рішенням ДПА України від 29.12.2010 року № 14468/6/25-0115, яким було скасовано податкове повідомлення-рішення Кременчуцької ОДПІ від 11.06.2010 року № 0000702303/0/54 позивач звернувся до відповідача з листом у якому просив повідомити коли буде здійснено бюджетне відшкодування податку на додану вартість. Відповідач своїм листом № 1910/10/25-010 від 19.01.2011 року повідомив, що сума яка підлягає бюджетному відшкодуванню згідно декларації № 7233 від 17.02.2009 року підтверджена та сформовано відповідний висновок. Однак, Кременчуцькою ОДПІ вказаний висновок до органів Державного казначейства України не подано та суму ПДВ не відшкодовано.

Згідно п.п. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", який діяв на час виникнення спірних право відносин, платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'яти основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій.

Відповідно до п.п. 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", податковий орган протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Згідно пп. 7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" на підставі отриманого висновку податкового органу, орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.

Згідно п.п. 7.7.7. п. 7.7. ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" якщо за наслідками документальної невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної перевірки (документальної) податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий податковий орган:

а) у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної податковим органом унаслідок таких перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з підпунктом 7.7.3 цього пункту у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів;

б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом внаслідок проведення таких перевірок, податковий орган надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;

в) у разі з'ясування внаслідок проведення таких перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови у наданні бюджетного відшкодування.

Відповідно до абз. 2 п.п. 7.7.8 п. 7.7 ст. 7 вказаного Закону після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження податковий орган протягом п'яти робочих днів, наступних за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Таким чином, орган державної податкової служби, здійснюючи контроль за достовірністю сум ПДВ, які підлягають відшкодуванню з державного бюджету, за наслідками перевірки зобов'язаний у строк, що не перевищує 65 днів з дня отримання податкової декларації з ПДВ, або надати висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, або надіслати платнику податків податкове повідомлення-рішення, в якому вказати суму перевищення бюджетного відшкодування із зазначенням підстав для її вирахування або підстави відмови у наданні бюджетного відшкодування, а у разі скасування податкового повідомлення-рішення протягом п'яти робочих днів, наступних за днем отримання відповідного рішення, надає органу державного казначейства висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Відповідно п.п. 7.7.10 пункту 7.7 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" джерелом сплати бюджетного відшкодування (утому числі бюджетного боргу) є загальні доходи Державного бюджету України.

Право позивача на бюджетне відшкодування та правильність розрахунків суми податку на додану вартість, що підлягає поверненню, підтверджена наявними в матеріалах справи податковою декларацією з податку на додану вартість та рішенням ДПА України.

На час розгляду справи заборгованість в сумі 123 108,00 грн. в добровільному порядку не сплачена і тому підлягає примусовому стягненню на користь позивача.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Згідно з п.п. 2, 3 п. 3 Прикінцевих та перехідних положень КАС України до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору, судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому для державного мита; розмір судового збору щодо майнових вимог про стягнення грошових коштів становить один відсоток від розміру таких вимог, але не більше 1700 гривень.

Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України витрати пов'язані з оплатою допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, які надають правову допомогу за договором, несуть сторони, крім випадків надання безоплатної допомоги, передбаченої законом.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги щодо відшкодування витрат на правову допомогу у розмірі 2000,00 грн. задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області в частині невжиття належних заходів щодо вчасного повернення відємного значення суми ПДВ в розмірі 123 108 грн. на розрахунковий рахунок ПП "Бумеранг".

Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства "Бумеранг" (юридична адреса: 39623, Україна, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Переяславська, 42, кв. 33, р/р 26003024286980 в АТ "ПРРУ "Фінанси та кредит" м. Комсомольськ, МФО 331564, код ЄДРПОУ 32860683) заявлену до бюджетного відшкодування суму в розмірі 123 108 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства "Бумеранг" (юридична адреса: 39623, Україна, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Переяславська, 42, кв. 33, р/р 26003024286980 в АТ "ПРРУ "Фінанси та кредит" м. Комсомольськ, МФО 331564, код ЄДРПОУ 32860683) судові витрати в розмірі 1 234 грн. 48 коп.

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено до 04 квітня 2011 року.

СуддяС.С. Бойко