Постанова № 14587459, 04.04.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.04.2011
Номер справи
2а/0470/2082/11
Номер документу
14587459
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2011 р. Справа № 2а/0470/2082/11

30 березня 2011 року м.Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіЖукової Є.О.

при секретарі судового засіданняКоваленко М.В.

за участю представника позивачСкок Г.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової боргу,-

ВСТАНОВИВ:

15 лютого 2011р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції, в якому позивач просить стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (реєстраційний номер НОМЕР_1) на користь держави заборгованість в розмірі 9462грн.

Позовні вимоги обґрунтовано адміністративним позовом від 15.02.2011р.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги та просила позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату та час розгляду адміністративної справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Поважних причин неявки відповідач суду не надав.

Судом були досліджені наступні письмові докази, наявні в матеріалах справи: довідка з ЄДР станом на 15.03.2011р.; довідка з адресного бюро; направлення від 02.11.2010р. №706/234, №707/234; акт від 05.11.2010р.; опис наявної готівки; розрахунок штрафних (фінансових) санкцій від 05.11.2010р.; рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 25.11.2010р. №0003662340, корінець рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 25.11.2010р.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.

Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 зареєстрований згідно з рішенням виконавчого комітету Нікопольської міської ради від 09.11.2007р. та взята на облік платників податків в Нікопольській ОДПІ

Працівниками податкового органу була проведена перевірка фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 щодо дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

За результатами перевірки був складений акт від 05.11.2010р. №04070288/2340/2506118113 на підставі порушень:

- п. 1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;

- п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»

- п.1 Постанови КМУ від 30.10.2008р. №957 «Про встановлення розміру мінімально оптово відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва»;

- ч.11 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»;

- ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

У звязку з відмовою відповідача від підпису акта перевірки від 05.11.2010р., на його адресу був направлений лист запрошення від 09.11.2010р. до приміщення податкового органу для надання пояснень та документів щодо фактів викладених в акті від 05.11.2010р.

ОСОБА_2 отримав лист запрошення 16.11.2010р., про свідчить відмітка на поштовому повідомленні про направлення поштового відправлення, але до приміщення полаткового органу не зявився.

Відповідно до розрахунку штрафних (фінансових) санкцій від 07.10.2010р. за актом перевірки від 07.10.2010р. №04070261/2340/1989607689 загальна сума штрафних санкцій

застосованих до відповідача становила 1015грн.

25 листопада 2010р. начальником податкового органу було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ФО-П ОСОБА_2 на загальну суму 9562грн.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 25.11.2010р. №0003662340/0 та №0003652340/0 були отримані відповідачем під підпис, що підтверджується відміткою на поштовому повідомлені про направлення поштового відправлення.

У звязку з частковою сплатою відповідачем заборгованості в розмірі 100грн., залишок несплаченого податкового боргу становить 9462грн.

Станом на 05.11.2011р. загальна сума заборгованості фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 перед бюджетом становить 9462грн.

З 01.01.2011р. набрав чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 р №2755-VI, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обовязки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обовязки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Правовідносини сторін щодо здійснення суб'єктами господарювання, діяльності із застосуванням розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також щодо здійснення суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольними напоями на момент виникнення податкового боргу відповідача регулювалися згідно нормам Конституції України, Закону України №509-ХІІ «Про державну податкову службу України», Закону України №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Закону України від 19.12.1995р. №481 «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із п.2 ч.1 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу" від 04.12.90р. N 509-XII, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Повноваження податкових органів та загальний порядок проведення перевірок встановлений статтями 11-1 та 11-2 Закону України "Про державну податкову службу" від 04.12.90 р. N 509-XII.

Відповідно до п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Як передбачено п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Згідно зі ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідно до ст.22 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», до суб'єктів господарювання за провадження господарської діяльності без ліцензії застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, встановлених законом. Зазначені штрафи спрямовуються до Державного бюджету України. Рішення про стягнення штрафів приймаються органом, на який згідно з чинним законодавством покладено функції контролю за наявністю ліцензій.

Згідно з ч.11 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

У відповідності до п.11 ст.10 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За таких підстав, суд вважає позовні вимоги Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції обґрунтованими та такими, що не суперечать чинному законодавству України, отже підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової боргу задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (реєстраційний номер НОМЕР_1) заборгованість в розмірі 9462 (девять тисяч чотириста шістдесят дві)грн., з них:

- 9400(девять тисяч чотириста)грн. на р/р 31113106700029, код платежу 21081100, одержувач УДК у м.Нікополі, код ЄДРПОУ 23929847, банк одержувача ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012;

- 62(шістдесят дві)грн. на р/р 31115104700029, код платежу 21080900, одержувач УДК у м.Нікополі, код ЄДРПОУ 23929847, банк одержувача ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складений 04.04.2011р.

Суддя Є.О. Жукова