Постанова № 14576581, 03.02.2011, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.02.2011
Номер справи
2а-33/11/1070
Номер документу
14576581
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

3 лютого 2011 р. №2а-33/11/1070

приміщення суду за адресою:

м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , зал судових засідань № 1018

час прийняття постанови : 17 год. 14 хв.

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Леонтович А.М.

при секретарі - Воронюк М.М.

за участю представників сторін:

від позивача Варшавець Я.Л. (за довіреністю)

від відповідача : не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом

Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ОЛ-ОЛ Груп» про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Києво-Святошинському районі в Київській області (надалі - позивач) звернулась до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ОЛ-ОЛ-Груп» (надалі - відповідач) про стягнення податкової заборгованості в загальній сумі 5826,16 грн.

Позовні вимоги ґрунтуються на здійсненні податковим органом визначеної законом компетенції щодо здійснення контролю за своєчасністю, правильністю нарахування та сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), а також стягнення з платників податків заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання повторно не прибув, про розгляд справи повідомлявся належним чином, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача.

Відповідач відзиву на позовну заяву, заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань суду не надав.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ОЛ-ОЛ Груп» зареєстровано Києво-Святошинською районною державною адміністрацією Київської області 12.08.2004 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №НОМЕР_1. Як платник податків перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області.

У відповідача утворилася заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість.

Податкова заборгованість з податку на додану вартість виникла з таких підстав.

Відповідачем було подано до ДПІ у Києво-Святошинському районі Київської області податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2010 року, згідно з якою він самостійно визначив суму податку на додану вартість, що підлягає сплаті, а саме: 7044,00 грн. (декларація № 17434 від 22.03.2010 року) та за квітень 2010 року в сумі 7304 грн. проте з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду, сума податку на додану вартість за підсумками поточного звітного періоду становить 5727,00 грн. (декларація № 47852 від 19.05.2010 року).

Крім того, працівниками ДПІ у Києво-Святошинському районі Київської області була проведена перевірка дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності сплати до бюджету податку на додану вартість, під час якої було встановлено порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон №2181-ІІІ). За результатами перевірки складено акт перевірки № 455 від 13.05.2010 року, на підставі якого податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 0010411502/0 від 13.05.2010 року, яким визначено штрафну санкцію за несвоєчасну сплату податку на додану вартість в розмірі 200грн.

Зазначене повідомлення-рішення було отримане відповідачем 10.06.2010 року про що свідчить підпис директора ТОВ «ОЛ ОЛ Груп» ОСОБА_1 на корінці даного податкового повідомлення-рішення.

В звязку з частковим погашенням податкової заборгованості, загальна сума податкового боргу відповідача з урахуванням несплаченої пені в сумі 84,42 грн. становить 5826,16 грн., що підтверджується розрахунками наданими позивачем та копією зворотного боку облікової картки платника (відповідача).

З метою погашення податкової заборгованості позивачем на адресу відповідача направлялись податкові вимоги: перша №1/751 від 09.04.2010 року, яка відповідно до акту № 59 від 01.06.2010 року у звязку з закінченням терміну зберігання була розміщена на дошці оголошень; друга №2/1156 від 08.07.2010 року, яка також відповідно до акту № 68 від 13.07.2010 року була розміщена на дошці оголошень.

Надаючи правової оцінки відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з таких положень законодавчих актів.

Згідно з пунктом 1.11 статті 1 Закону № 2181-ІІІ податкова декларація. розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Відповідно до підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» при сплаті податку на додану вартість податковим періодом є один календарний місяць.

Відповідно допідпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону №2181-ІІІ п латник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. В силу пункту 5.1 статті 5 Закону №2181-ІІІ податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Статтею 5 Закону України №2181-ІІІ передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, якщо платник податків не здійснив адміністративного оскарження визначеної суми податкового зобов'язання. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону №2181-III передбачено, що у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

У разі, коли платник податків, як це передбачено підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-ІІІ, не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону №2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону №2181-ІІІ, є виключно податкові органи.

Відповідно до пункту 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органами державної податкової служби надано право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Згідно пунктом 11 статті 10 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Стаття 67 Конституції України передбачає обовязок кожного громадянина сплатити податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.

Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві посилання позивача підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а доказів понесення ним інших витрат, пов'язаних з розглядом справи, суду не надано, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 9, 69-71, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ОЛ-ОЛ Груп» (ідентифікаційний код 33078168, 08132, Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Карла Маркса, 15, кв. 46) на користь Державного бюджету України суму заборгованості в розмірі 5 826 (пять тисяч вісімсот двадцять шість) грн 16 коп .

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя: (підпис) А.М. Леонтович

З оригіналом згідно. Суддя

Повний текст постанови виготовлено 04.02.2011 року