Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2011 року Справа № 2а/2370/1543/2011
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Гаращенка В.В.,
при секретарі Бондар Т.П.,
за участю:
представника позивача: Бондаренка О.М. за довіреністю;
відповідача: не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Смілянської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Смілянська обєднана державна податкова інспекція Черкаської області звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного податку та штрафу в сумі 71 грн. 12 коп.
Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, обґрунтовуючи їх тим, що відповідач, перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, має непогашену заборгованість зі сплати єдиного податку за листопад 2010 року в сумі 45 грн. 37 коп. та штрафних санкцій на загальну суму 25 грн. 75 коп., нарахованих за прострочення сплати єдиного податку.
Заборгованість зі сплати єдиного податку та штрафних санкцій на загальну суму 71 грн. 12 коп. відповідачем не сплачена.
Відповідач в судове засідання не зявився, хоча належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд приходить до такого висновку.
ОСОБА_2 зареєстрований, як субєкт підприємницької діяльності 26.05.2000 року, про що державним реєстратором виконавчого комітету Смілянської міської ради зроблено запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
Спеціальним нормативно-правовим актом, яким запроваджено спрощену систему оподаткування, обліку та звітності є Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»№ 727/98 від 03.07.1998р. (далі по тексту Указ № 727).
Згідно п. 2 Указу № 727 суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації.
11 грудня 2009 року відповідачем до Смілянської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області подано заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, на підставі якої останньому видано свідоцтво про сплату єдиного податку серії НОМЕР_2 з обраним відповідачем видом підприємницької діяльності інші види оптової торгівлі.
При цьому ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Відповідно до додатку до рішенням Смілянської міської ради № 14-7 від 27.01.2004 року про перелік видів підприємницької діяльності та розміри ставок, що здійснюються на умовах сплати єдиного податку, ставка єдиного податку за календарний місяць за обраним відповідачем видом діяльності становить 160 грн.
Порядок сплати єдиного податку субєктами підприємницької діяльності-фізичними особами п. 2 Указу № 727 визначено щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно наданої позивачем виписки з облікової картки фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 за відповідачем станом на 31 грудня 2010 року обліковується заборгованість зі сплати єдиного податку за листопад 2010 року в розмірі 45 грн. 37 коп., та штрафних санкцій за несвоєчасну сплату єдиного податку в сумі 25 грн. 75 коп., а всього 71 грн. 12 коп.
Відповідно до п. 5 Указу суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
За змістом пп. 5.4.1 п. 5.4 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-III від 21.12.2000 року (далі по тексту Закон № 2181) чинного до 01.01.2011 року і який був спеціальним законом з питань оподаткування, що установлював порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення тощо, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідальність за порушення граничних строків сплати узгодженої суми податкового зобовязання передбачена пп. 17.1.7 п. 17.1 статті 17 Закону № 2181, згідно якої у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
У відповідності до Закону № 2181 в звязку з затримкою сплати узгодженої суми податкового зобовязання позивачем винесено податкові повідомлення-рішення №0039601701/0 від 03.12.2010 року та № 0039611701/0 від 03.12.2010 року загальний розмір належних до сплати штрафних санкцій згідно яких складає 25 грн. 75 коп., які вручені відповідачу особисто під розписку.
Керуючись п. 6.2. статті 6 Закону № 2181 у звязку з несплатою відповідачем узгоджених сум податкових зобовязань в установлені строки позивачем на адресу відповідача були направлені податкові вимоги: перша № 1/1949 від 23.11.2010 року на суму 45 грн. 37 коп. та друга №2/2146 від 24.12.2010 року на суму 71 грн. 12 коп., які отримані відповідачем.
За даними облікової картки платника податків станом на 31.12.2010 року недоїмка відповідача по сплаті єдиного податку складає 45 грн. 37 коп., та штрафні санкції в сумі 25 грн. 75 коп., а всього 71 грн. 12 коп.
Частиною 1 ст. 67 Конституції України закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 41.1.1 пп. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Згідно пп. 41.5 п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Відповідно до п. 87.11 ст. 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податків фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службу відповідно до закону про виконавче провадження.
Беручи до уваги, що відповідач, у встановлені законодавством строки, не сплатив єдиний податок, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход бюджету через Смілянської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Леніна, 76, ідентифікаційний код 21367325) заборгованість зі сплати єдиного податку за листопад 2010 року в сумі 45 грн. 37 коп. та штрафних санкцій в сумі 25 грн. 75 коп., а всього 71 (сімдесят одна) грн. 12 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, що може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя В.В. Гаращенко