Постанова № 14565251, 29.03.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.03.2011
Номер справи
2а-2229/11/1270
Номер документу
14565251
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 березня 2011 року Справа № 2а-2229/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Ципко О.В.,

при секретарі: Бородіній І.Ю.,

за участю представників

прокурора-заявника:Грек М.В.,

позивача:не зявився,

відповідача:не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Лисичанська Луганської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до закритого акціонерного товариства “Лисичанський ремонтно-механічний завод” про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування,-

ВСТАНОВИВ

16 березня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду з Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа за позовом прокурора м. Лисичанська Луганської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до закритого акціонерного товариства “Лисичанський ремонтно-механічний завод” (далі за текстом “Лисичанський РМЗ”) про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Прокурор м. Лисичанська Луганської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області в даному позові зазначив, що відповідач не сплачує у встановленому законом термін страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області, у звязку з чим, утворилася заборгованість по сплаті внесків в сумі 67180,37грн. Таким чином, прокурор просив суд стягнути з закритого акціонерного товариства “Лисичанський РМЗ” вказану суму заборгованості на користь управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області.

Ухвалою суду від 17.03.2011 року адміністративна справа за вказаним позовом була прийнята до провадження та призначене судове засідання.

Прокурор в судовому засіданні позов підтримав, дав пояснення по суті позовних вимог та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник позивача в судове засідання не прибув, надав до канцелярії суду заяву про проведення судового засідання без його участі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином. Поштою на адресу суду повернувся конверт на якому вказано, що відповідач за зазначеною адресою не знаходиться.

Згідно ч. 4 ст. 33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Тому, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника позивача та представника відповідача, на підставі наявних матеріалів.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Частиною 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справи за участю управлінь Пенсійного фонду України є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам є Закон України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до ч.1 ст. 14 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» страхувальниками відповідно до цього Закону є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, обєднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, обєднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи субєкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Частиною 3 ст.15 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.

В судовому засіданні встановлено, що закрите акціонерне товариство “Лисичанський ремонтно-механічний завод” зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області як платник страхових внесків, що підтверджується заявою (а.с.14). Відповідно до довідки з ЄДРПОУ № 10459 відповідач має статус юридичної особи та ід.код 31261381 (а.с.15).

Згідно з ч. 6 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для вищезазначених страхувальників - календарний місяць.

Частиною 2 ст. 106 передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до ч. 12 ст. 20 Закону «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобовязаннями із сплати податків, інших обовязкових платежів, передбачених законом, або зобовязань перед іншими кредиторами, зобовязання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобовязаннями, крім зобовязань щодо виплати заробітної плати (доходу).

В порушення вищевказаних норм Закону закрите акціонерне товариство “Лисичанський РМЗ” не сплачує страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, у звязку з чим за період з 01.01.2004 р. по 01.09.2010 р. утворилась заборгованість в сумі 67180,37 грн., з яких: заборгованість по страховим внескам у сумі 60845,62 грн.; заборгованість по фінансовим санкціям у сумі 6271,63 грн. та пені у сумі 63,12 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, управлінням Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області були винесені рішення №9, № 29, №107 від 27.01.05р., від 21.02.05р. та від 28.07.05р., якими застосовані фінансові санкції до закритого акціонерного товариства “Лисичанський РМЗ» в розмірі 6271,63 грн. (а.с.12-13).

Відповідно до п.9.6 розділу 9 та п.10.6 розділу 10 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління ПФУ 19.12.2003 р. за № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за № 64/8663, суми штрафів та пені підлягають сплаті страхувальником, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення, або можуть бути оскаржені у цей самий строк до вищого органу ПФУ або в судовому порядку.

Вказані рішення були отримані відповідачем, про що свідчить підпис на примірниках рішень, страхувальник не оскаржив їх та не сплатив суми штрафів і пені.

Суд приходить до висновку, що позовні вимоги прокурора м. Лисичанська Луганської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до закритого акціонерного товариства “Лисичанський РМЗ” про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за період з 01.01.2004 р. по 01.09.2010 р. в сумі 67180,37 грн., в тому числі: 60845.62 грн. - борг по внескам; 6271,63 грн. - борг по штрафним санкціям та 63,12 - борг по пені підлягають задоволенню в повному обсязі, оскільки закрите акціонерне товариство “Лисичанський РМЗ» в добровільному порядку суму заборгованості до УПФУ не перерахувало.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 14, 15, 17, 20, 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058, Розділом 2 Порядку нарахування та сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 25.08.2004 року № 1092 , ст. ст. 17, 18, 94, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги прокурора м. Лисичанська Луганської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до закритого акціонерного товариства “Лисичанський ремонтно-механічний завод” про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування задовольнити повністю.

Стягнути з закритого акціонерного товариства “Лисичанський ремонтно-механічний завод” (адреса: 93100, Луганська область, м.Лисичанськ, вул. П.Морозова, 58, р/р 29024827005129 «Промінвестбанк» м.Луганськ , МФО 304795, код 31261381) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (адреса: 93113, Луганська область, м.Лисичанськ, вул. Свердлова, 347, р/р 25600301733 в ЛОУ ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 304665, код 21792407) суму боргу по сплаті страхових внесків в розмірі 67180,37грн.(шістдесят сім тисяч сто вісімдесят грн. 37 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову викладено в повному обсязі та підписано 29.03.2011 року.

СуддяО.В. Ципко