Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
15.03.11
м. Севастополь
11 год. 46 хв.Справа №2а-310/11/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Мінько О.В.;
при секретарі - Трігуб Г. В.,
за участю: представників позивача - Луговської Анни Василівни - довіреність №26/10-13 від 11.06.2010р.; Мар'ясової Наталії Володимирівни - довіреність № 46/10-025 від09.02.2011р.
представника відповідача - Волкової Вікторії Едуардівни - довіреність б/н від28.02.2011р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі м.СевастополядоПриватного підприємства "Вища Ліга-2007"про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 4830,00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя звернулася до адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства "Вища Ліга-2007" про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 4830,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем вимог законодавства України, про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі громадського харчування та послуг, регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробив.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 14.02.2011р. поновлено строк звернення до суду з адміністративним позовом
Ухвалами суду від 14.02.2011р. відкрито провадження в адміністративної справи, закінчено підготовче провадження і призначено справу до розгляду.
Представники позивача, Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м.Севастополя, в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, надали суду пояснення в обґрунтування позовних вимог, просили суд позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, у частині, що стосується проведення перевірки 12.01.2010р., та прийняття рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4220 грн., не погодився, просив у цієї частині у задоволенні позову відмовити.
Відповідно частини 2 статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Суд, заслухавши представників позивача, представника відповідача, встановивши обставини по справи, дослідивши матеріали справи, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно з пункту 5 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 509-ХІІ від 04.12.1990 року, Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, у підпорядкуванні якої, зокрема, знаходиться Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя.
Згідно частини 1 статті 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995р. (далі - Закон № 265/95), контроль за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Приватне підприємство "Вища Ліга-2007" зареєстровано як приватне підприємство Гагарінською районною державною адміністрацією м. Севастополя, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію, та перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя як платник податків і зборів (а.с. 22-23).
12.01.2010р. працівниками Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м.Севастополя проведена перевірка за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій у господарської одиниці - в барі, що належить відповідачу, розташованого за адресою: вул. А Кесаєва, 3-а, в м. Севастополі.
З результатами перевірки складено акт №0014/27/05/23/35154562 від 12.01.2010р. (а.с.6-7).
Згідно пунктів 1, 2, 9 статті 3 Закону №265/95, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
Перевіркою встановлено, що розрахункова операція на суму 316,00 грн. через реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) не проведена, розрахунковий документ належної форми не виданий; при підрахунку готівки на місті проведення розрахунків не забезпечена відповідність сум готівки коштів, яка зазначено в денному Х- звіті РРО розрахунків становить 336,00 грн., сума ж коштів, що зазначена в денному Х - звіті РРО становить 20,00 грн., тим самим встановлено невідповідність в розмірі 316,00 грн. Крім того, при перевірки книги ОРО встановлено незабезпечення щоденного друкування та зберігання Z - звіті, а саме за 17.09.2009р, 22.09.2009р., 29.09.2009р., 10.10.2009р., 19.10.2009р., 31.11.2009р., 04.11.2009р., 18.11.2009р., 24.11.2009р., 28.11.2009р., 08.12.2009р., 25.12.2009р., 08.01.2010р.
Відповідно пунктів 1, 4 статті 17 Закону № 265/95, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: - у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання: за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг); та двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання;
На підставі перевірки Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі м. Севастополя прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000222330 від 26.01.2010р. у розмірі 6000 грн. (316 грн. х 5 = 1580 грн., 13 х 340 = 4420 грн.; 1580 + 4420 = 6000 грн.) (а.с. 19).
Прийняте рішення оскаржене відповідачем не було, отримане уповноваженою особою.
17.07.2010р. працівниками Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м.Севастополя проведена перевірка за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в господарської одиниці - кафе "Камільфо", що належить відповідачу, розташованого за адресою: вул. Д. Ульянова 2-а в м. Севастополі.
За результатами перевірки складений акт № 0383/27/05/23/35154562 від 17.07.2010р. (а.с.11-12).
Відповідно до пунктів 9, 13 статті 3 закону № 265/95, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
Перевіркою встановлено, що при підрахунку готівки на місті проведення розрахунків не забезпечена відповідність сум готівки коштів, яка зазначена в денному Х - звіті РРО сумі коштів на місце проведення розрахунків, а саме, сума коштів на місті проведення розрахунків становить 291,50 грн., сума ж коштів , що зазначена в денному Х - звіті РРО становить 226,00 грн., тим самим встановлено невідповідність в розмірі 65,50 грн. Крім того, при перевірці книги ОРО встановлено незабезпечення щоденного друкування та зберігання Z- звіті, а саме 09.04.2010р., 12.06.2010р.
Відповідно пунктів 1, 4 статті 17 Закону № 265/95, та на підставі перевірки Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі м. Севастополя прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0004142330 від 27.07.2010р. у розмірі 1007,50 грн. (65,50грн. х 5 = 327,50 грн., 2 х 340 = 680 грн. 327,50 + 680 = 1007,50 грн.) (а.с. 20).
Прийняте рішення оскаржене відповідачем не було, отримане уповноваженою особою. У судовому засіданні представник відповідача проти вказаних порушень не заперечував, у цієї частині позов визнав.
Крім того, 05.09.2010р. працівниками Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м.Севастополя проведена перевірка за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій у господарської одиниці - кафе "Камільфо", що належить відповідачу, розташованого за адресою: вул. Д. Ульянова 2а в м. Севастополі.
За результатами перевірки складений акт № 0538/27/05/23/35154562 від 05.09.2010р. (а.с.16-17)
Відповідно пункту 9 статті 3 Закону № 265/95, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Перевіркою встановлено, що при перевірці книги ОРО встановлено незабезпечення щоденного друкування та забезпечення Z- звітів, а саме за 25.07.2010р., 28.07.2010р.
Відповідно до статті 2 Закону № 265/95 - реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.
Згідно з пунктом 4 статті 17 Закону № 265/95 за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції зокрема, двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання.
За результатами перевірки Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі м. Севастополя прийняте рішення про застосування штрафних санкцій № 0005602330 від 27.09.2010р. у розмірі 680 грн. (340 х 2 = 680) (а. с. 21).
Рішення про застосування штрафних санкцій отримане уповноваженою особою відповідача особисто та оскаржене не було. У судовому засіданні представник відповідача проти вказаних порушень не заперечував у цієї частині позов визнав.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача складає 7687,50 грн., підтверджується обліковою карткою платника, та з врахуванням часткової сплати заборгованості у розмірі 2857,50 грн., переплати у розмірі 170 грн., заборгованість складає 4830 грн.
Суд критично ставиться до заперечень представника відповідача. Так представник відповідача пояснив, що бар, який розташований по вул. А. Кесаєва, 3-а в м. Севастополі працює «до останнього покупця», тому друкування Z- звіту проводилося у наступну добу.
Згідно статті 1 Закону № 265, реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Відповідно до пунктів 9, 10 і 13 статті 3 Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадках використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
- друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років;
Однак, відповідно до приписів статті 2, пункту 9 статті 3 Закону, фіскальний звітний чек це документ встановленої форми що повинен відображати інформацію денних підсумків розрахункових операцій здійснених на протязі робочої зміни касира та підлягає щоденному друку.
Зміна період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z звіту до виконання наступного Z звіту. Максимальна тривалість зміни РРО не повинна перевищувати 24 години. При цілодобовій роботі підприємства Z звіт необхідно виконувати не пізніше 24 години з моменту реєстрації першої розрахункової операції, виконаної після попереднього Z звіту. Відлік тривалості зміни РРО починається з моменту реєстрації першої розрахункової операції після виконання попереднього Z звіту, а не спочатку робочого дня.
Відповідно до вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених Кабінету Міністрів України "Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування" № 199 від 18.02.2002р. (дали - Постанова № 199), усі режими роботи реєстраторів розрахункових операцій повинні блокуватися, зокрема, у разі перевірення максимальної тривалості зміни. Разом з тим, підсумок розрахунків обчислюється за заміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 години. У разі, коли підприємство не здійснює діяльність у конкретні дні, що підтверджується відповідним наказом по підприємству, та реєстратори розрахункових операцій не застосовуються, то відповідно і фіскальні чеки не друкуються. У робочі дні підприємства реєстратор розрахункових операцій повинен бути у ввімкненому стані, і роздрукування фіскального звітного чека є обов'язковим.
Пунктом 2 Постанови № 199 визначено, що Z-звіт - денний звіт з обнулінням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті реєстратора; зміна - період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту;
Пунктом 11 вказаної Постанови передбачено, що реєстратор повинен забезпечувати формування та друкування таких звітів: X-звіту; Z-звіту; звіту про реалізовані товари (надані послуги); періодичних (повного, скороченого).
Відповідно пункту 13, формування Z-звіту повинно виконуватися у такій послідовності: друкування фіскального звітного чека і занесення інформації до фіскальної пам'яті; обнуління регістрів денних підсумків оперативної пам'яті; друкування інформації, що підтверджує обнуління регістрів денних підсумків оперативної пам'яті та дійсність фіскального звітного чека.
Z - звіт - це денний звіт з обнуління інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті реєстратора, що друкується суб'єктом господарювання за допомогою реєстратора розрахункових операцій, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених його застосуванням.
У судовому засіданні була досліджена книга ОРО, з якої вбачається незабезпечення щоденного друкування та зберігання Z - звіті, за 17.09.2009р, 22.09.2009р., 29.09.2009р., 10.10.2009р., 19.10.2009р., 31.11.2009р., 04.11.2009р., 18.11.2009р., 24.11.2009р., 28.11.2009р., 08.12.2009р., 25.12.2009р., 08.01.2010р.
Вказане рішення № 0000222330 від 26.01.2010р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 6000 грн. відповідачем оскаржене не було.
Крім того, відповідачем не надано доказів, у обґрунтування заперечень, або доказів, того, що господарська одиниця, бар, який розташований по вул. А. Кесаєва, 3-а в м. Севастополі працює в цілодобовому режимі.
При таких обставинах, враховуючи, що відповідачем не було дотримано вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», штрафні санкції у розмірі 4830 грн. правомірно застосовані ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя, суд дійшов висновку, що позові вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Постанова складена та підписана в порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 21.03.2011р.
Керуючись статтями 158-163, 167, 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м.Севастополя, задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Вища Ліга-2007" (юридична адреса: вул.А.Кесаєва, 3А в м. Севастополі, ЄДРПОУ 35154562) на користь Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя (юридична адреса: вул. Пролетарська, 24 в м. Севастополі, р/р 31113104700006, ГУДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ24035612, код платежу 21080900) заборгованість перед бюджетом за штрафними санкціями у розмірі 4830 (чотири тисячі вісімсот тридцять) грн.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова не набрала законної сили.
СуддяпідписО.В. Мінько
З оригіналом згідно
СуддяО.В. Мінько