Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 січня 2011 року Справа № 2а-150/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого-судді: Цицюри О.О.
при секретарі судового засідання: Глазуновій О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Красний Луч Луганської області до Комбінату комунальних підприємств виконавчого комітету Міусинської міської Ради депутатів про стягнення поточної заборгованості по страховим внескам на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності в сумі 2266,42 грн., -
В С Т А Н О В И В:
05 січня 2011 року позивач, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Красний Луч Луганської області, звернувся до суду з позовом до Комбінату комунальних підприємств виконавчого комітету Міусинської міської Ради депутатів, в якому просить стягнути з відповідача поточну заборгованість по страховим внескам у сумі 2266,42 грн. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що Комбінат комунальних підприємств виконавчого комітету Міусинської міської Ради депутатів зареєстрований у відділенні ВД ФССНВ ВПЗ України в м.Красний Луч Луганської області в якості платника страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. У порушенняст. 47 Закону України №1105-XIV від 23.09.1999 «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та підпунктів 4.12, 4.13,4.14 Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України», затвердженої постановою Правління Фонду СНВ України від 20.04.2001, Комбінат комунальних підприємств виконавчого комітету Міусинської міської Ради депутатів станом на 01.10.2010 має заборгованість по страховим внескам в сумі 2266,42 грн. перед відділенням ВВДФССНВ ВПЗ України в м.Красний Луч Луганської області. Заборгованість утворилася за період з 01.10.2008 до 01.10.2010 та складається з недоїмки в сумі 2046,34 грн. та пені в сумі 220,08 грн. У звязку з тим, що до теперішнього часу поточна заборгованість по страховим внескам в сумі 2266,42 грн. відповідачем не погашена, позивач просить стягнути її з Комбінату комунальних підприємств виконавчого комітету Міусинської міської Ради депутатів у судовому порядку на свою користь.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, дав суду пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про місце, дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином. Листом №36 від 18.01.2011, що надійшов поштою до канцелярії суду 21.01.2011 (вхідний номер 2922), визнав наявність в нього перед ВВДФССНВ ВПЗ України в м.Красний Луч Луганської області заборгованості по страховим внескам у сумі 2266,42 грн.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Спеціальним законом, який визначає правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві є Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».
В судовому засіданні встановлено, підтверджується матеріалами справи, що відповідач Комбінат комунальних підприємств виконавчого комітету Міусинської міської ради депутатів з 22 червня 2001 року зареєстрований у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Красний Луч Луганської області в якості платника страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності за №1206000000 (аркуш справи 6).
Частиною 2 ст. 45 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” встановлено, що роботодавець як страхувальник зобовязаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Справи за участю Фондів соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, є адміністративними, оскільки відповідають вимогам статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно визначення адміністративної справи.
Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до юрисдикції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених Конституцією та законами України.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною третьою статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Згідно зі ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст. 47 зазначеного Закону, страхові тарифи, диференційовані по галузях економіки (видах економічної діяльності) залежно від класу професійного ризику виробництва, встановлюються законом.
Порядок взяття на облік та набуття роботодавцями статусу страхувальників, обчислення і сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і господарювання, виду діяльності, галузевої належності, фізичними особами - підприємцями, фізичними особами, які використовують працю найманих працівників, а також добровільно застрахованими особами, порядок обліку та витрачання страхових коштів, здійснення платежів, ведення бухгалтерського обліку і звітності визначається Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженою Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України 12.07.2007 №36.
Пунктом 4.12 Інструкції, страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.
Згідно з п. 4.13 зазначеної Інструкції, нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду.
Як вбачається з матеріалів справи, за станом на 01.10.2010 за відповідачем - Комбінатом комунальних підприємств виконавчого комітету Міусинської міської ради депутатів - станом на 01.10.2010 року лічиться заборгованість по страховим внескам за період з 01.10.2008 по 01.10.2010 у розмірі 2266,42 грн. (в тому числі: 2046,34 грн. недоїмка та пеня 220,08 грн.) , що підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 9-ть місяців 2010 року (аркуш справи 5) та розрахунком заборгованості страхових внесків (аркуш справи 7).
Відповідно до п.5.1 Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Відповідно до ч.ч.1,3 ст.112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Таким чином, суд вважає позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Красний Луч Луганської області до Комбінату комунальних підприємств виконавчого комітету Міусинської міської ради депутатів про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, в сумі 2266,42 грн. обґрунтованими, визнаними відповідачем та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись Законом України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, ст.ст. 2, 9, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Красний Луч Луганської області до Комбінату комунальних підприємств виконавчого комітету Міусинської міської Ради депутатів про стягнення поточної заборгованості по страховим внескам на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності в сумі 2266,42 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Комбінату комунальних підприємств виконавчого комітету Міусинської міської Ради депутатів (місцезнаходження: 94533 Луганська область, м.Міусинськ, вул.Кірова, буд.11; р/р 26006301248 у Краснолуцькому відділенні «Ощадбанка», МФО 108164, код 31190211) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Красний Луч Луганської області (місцезнаходження: 94506 Луганська область, м.Красний Луч, вул.Студентська,4; р/р 31175420001254 в УДК Луганської області м.Луганська, МФО 804013, код ОКПО 25926879) заборгованість по страховим внескам на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності в сумі 2266,42 грн. (дві тисячі двісті шістдесят шість гривень 42 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяО.О. Цицюра