ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2011 року Справа № 2а-10604/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого - суддіТатаринова Д.В. при секретаріСандига В.М.
розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Веселівського районного центру зайнятості, смт. Веселе, Запорізька область,
до: ОСОБА_1 с. Менчкури, Веселівський район Запорізької,
про: стягнення незаконно одержаної допомоги по безробіттю,-
за участю представників:
від позивача: Полтавченко О.В.
від відповідача: ОСОБА_1 (НОМЕР_1 від 21.03.2001 року);
ВСТАНОВИВ:
21 грудня 2010 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Веселівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1, в якому позивач просить суд стягнути з відповідача на його користь незаконно отриману допомогу по безробіттю у розмірі 4756, 98 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог вказав, що на підставі поданої заяви від 03 лютого 2009 року відповідачу було надано статус безробітного та призначена виплата допомоги по безробіттю. Після отримання допомоги по безробіттю, центром зайнятості було зясовано, що громадянин ОСОБА_1,на момент отримання статусу без робітного працював на в ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» на посаді агента з ідентифікації тварин. З огляду на це, позивач вважає, що в порушення вимог Закону України «Про зайнятість населення» та Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідач без законних на те підстав отримував матеріальну допомогу.
Відповідач проти позовних вимог заперечив у повному обсязі та надав усні пояснення.
Заслухавши пояснення сторін, судом встановлено наступне.
Громадянин ОСОБА_1, був зареєстрований в Веселівського районного центру зайнятості 03 лютого 2009 року як безробітний.
На підставі поданої заяви відповідачу було надано статус безробітного та призначена виплата допомоги по безробіттю.
Відповідно до Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України 13 лютого 2009 року № 60/62, Шевченківським районним центром зайнятості м. Київа виявлено факт належності ОСОБА_1 до категорії зайнятих у період перебування його на обліку як безробітного.
Згідно акту розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним Веселівського районного центру зайнятості від 12 березня 2010 року № 97 ОСОБА_1 прийнятий на роботу ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» наказом № 188-к від 25 січня 2005 року на посаду агент з ідентифікації тварин та звільнений з роботи наказом № 219к від 18 березня 2009 року з 19 березня 2009 року за власним бажанням.
Отже, на момент отримання статусу безробітного, а саме 03 лютого 2009 року ОСОБА_1 був найманим працівником та отримував заробітну плату, про що свідчить довідка про середню заробітну плату, видана ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» від 12 березня 2010 року № 244
Як свідчать матеріали справи, ОСОБА_1 направлялось повідомлення про повернення незаконно отриманих коштів по безробіттю у розмірі 4756, 98 грн., яке залишено відповідачем без задоволення.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ст. 12 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування на випадок безробіття» функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкове державне пенсійне страхування на випадок безробіття покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
За приписами ч. 5 ст. 12 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування на випадок безробіття» виконавча дирекція Фонду та її робочі органи проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду.
Відповідно до п. п. «а» п.3 ст.1 Закону України «Про зайнятість населення», громадяни, працюючі по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, належать до зайнятого населення, а отже не є безробітними і, відповідно, не мають права на отримання допомоги по безробіттю.
Згідно п. п. 2, 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобовязанні своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі в наслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання стягуються з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно п. 6.14 «Порядку надання допомоги по безробіттю у тому числі однарозової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності», затверджений Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 року № 307, якщо під час одержання допомоги по безробіттю, безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі встановленні під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин.
Отже враховуючи вищевикладене, суд вважає, що правових підстав для виплати відповідачу за спірний період допомоги по безробіттю, як і надання самого статусу безробітного не було, оскільки при реєстрації в центрі зайнятості останнім було приховано факт його роботи в ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» на якому він працював за сумісництвом і запису до трудової книжки зроблено не було.
Оскільки на час розгляду справи відповідачем доказів повернення безпідставно отриманих грошових коштів допомоги по безробіттю не надано, позовні вимоги є законними та обґрунтованими, підтвердженими зібраними у справі доказами.
За таких обставин, вимоги про стягнення з відповідача ОСОБА_1 на користь Веселівського районного центру зайнятості 4756, 98 грн. допомоги по безробіттю є обґрунтованими, заснованими на законі і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167,263 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Веселівськлого районного центру зайнятості незаконно одержаної допомоги по безробіттю у розмірі 4 756 (чотири тисячі сімсот п'ятдесят шість гривень) 98 копійок (р/р 37177300901065 УДК в Запорізькій області, МФО 813015, ОКПО 20524053).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 18 березня 2011 року.
Суддя/підпис/Д.В. Татаринов