Ухвала суду № 14429486, 18.03.2011, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.03.2011
Номер справи
2-а-1148/08/1570
Номер документу
14429486
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 березня 2011 р.Справа № 2-а-1148/08/1570 Категорія: 10.1Головуючий в 1 інстанції: Єфіменко К.С.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючогосудді -Жука С.І.

судді - Запорожана Д.В.

судді - Скрипченко В.О.

при секретаріПилипчук М.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Одеського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Департамента праці та соціальної політики Одеської міської ради на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_5 до Управління праці та соціального захисту населення Приморської районної адміністрації Одеської міської ради про стягнення заборгованості за разовою виплатою до 9 травня за 2006-2007 роки, -

встановиЛА:

16 жовтня 2010 позивач звернувся до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Приморської районної адміністрації Одеської міської ради, про стягнення заборгованості за разовою виплатою до 9 травня за 2006-2007 роки.

Суд першої інстанції, своєю Ухвалою від 13 грудня 2010 року заяву ОСОБА_5 від 29.10.2010 року задовольнити.

Замінив боржника Управління праці та соціального захисту населення Приморської районної адміністрації Одеської міської ради на Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради в рамках виконавчого провадження ВП №21953767 в Підрозділі примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції в Одеській області за виконавчим листом Одеського окружного адміністративного суду по цій справі від 04.11.2009 року.

Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради не погодившись з ухвалою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати ухвалу суду першої інстанції.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради посилається на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу належить залишити без задоволення з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до суду із заявою про заміну сторони у виконавчому проваджені оскільки підчас виконання стягнення за рішенням суд, пройшла ліквідація і на базі управління праці та соціального захисту населення утворено департамент праці та соціальної політики.

Ліквідація юридичної особи передбачає її припинення, при цьому юридична особа перестає існувати без переходу прав та обов'язків в порядку правонаступництва до інших осіб. Ліквідація повинна забезпечувати захист інтересів як кредиторів, так і учасників юридичної особи.

Рішенням Одеської міської ради №3407-V від 09.10.2008 Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 27.06.2006 року №20-V «Про затвердження структури виконавчих органів, загальної чисельності апарату Одеської міської ради, її виконавчих органів та витрат на їх утримання»в п1.1. зазначено створити з 01.01.2009 р. департамент праці та соціального захисту населення Одеської міської ради на базі управління соціального захисту населення та праці Одеської міської ради, управлінь праці та соціального захисту населення районних адміністрацій Одеської міської ради, що ліквідуються.

Відповідно до діючого законодавства неможливо створити департамент праці та соціального захисту населення Одеської міської ради на базі управління, що ліквідується. Відповідно до вимог ст.. 110 ЦК України ліквідація юридичної особи є видом припинення юридичної особи, при якому не виникає правонаступництва. Виходячи із тексту вище зазначеного рішення департамент праці та соціального захисту населення Одеської міської ради створюються на базі управління соціального захисту населення та праці Одеської міської ради, управлінь праці та соціального захисту населення районних адміністрацій Одеської міської ради, що ліквідуються.

Статтею 104 ЦК України визначені поняття припинення юридичних осіб злиття, приєднання, поділ, перетворення. Злиття передбачає припинення діяльності двох або більше юридичних осіб і передання всіх прав та обов'язків одній новій створеній у результаті таких дій юридичній особі. Приєднання передбачає припинення діяльності однієї юридичної особи і передання всіх прав та обов'язків іншій юридичній особі. Поділ передбачає припинення діяльності однієї юридичної особи І передання у відповідних частках всіх прав та обов'язків кільком юридичним особам-правонаступникам. Перетворення зміна юридичною особою юридично-правової форми без припинення існування. Для всіх зазначених способів припинення юридичної особи притаманні дві особливості: по-перше, здійснюється фактичне припинення юридичної особи; по-друге, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Відповідно до рішення Одеської міської ради від 09.10.2008 року №3407 «Про внесення змін та доповнень до рішення Одеської міської ради від 27.06.2006 року №20 «Про затвердження структури виконавчих органів, загальної чисельності апарату міської ради, її виконавчих органів та витрат на їх утримання»з 01.01.2009 року припиняють свою діяльність управління праці та соціального захисту населення при районних адміністраціях м. Одеси, а їх функції щодо проведення соціальних виплат згідно п.п.2.1.2, 2.1.4 Положення переходять до створеного Департаменту праці та соціального політики населення Одеської міської ради, який також розпочинає свою діяльність з 01.01.2009 року.

Відповідно до положень ст.264 КАС України проведення заміни боржника допускається тільки під час здійснення виконавчого провадження.

Згідно ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження»боржник є стороною виконавчого провадження, яке розпочинається з винесення постанови державного виконавця про прийняття виконавчого документа до примусового виконання.

В матеріалах справи мається постанова Підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції в Одеській області від 11.10.2010 року, якою відкрито виконавче провадження ВП №21953767 за виконавчим листом Одеського окружного адміністративного суду від 04.11.2009 року. Даних про його закінчення на час розгляду заяви судом не подано, а тому колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно прийшов до висновку про можливість провести заміну боржника, в зв'язку із вибуттям його на іншу особу до якої перейшли повноваження вибулого боржника.

Доводи апеляційної скарги та апелянта спростовуються висновками суду першої інстанції, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.

Відповідно до ст. 159 КАС України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно зясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Таким чином, судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, в звязку з чим, суд апеляційної інстанції, у відповідності до ст. 200 КАС України, залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 197,198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, - залишити без задоволення.

Ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_5 до Управління праці та соціального захисту населення Приморської районної адміністрації Одеської міської ради про стягнення заборгованості за разовою виплатою до 9 травня за 2006-2007 роки, - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою апеляційного суду законної сили.

ГоловуючийсуддяС.І. Жук

суддяД.В. Запорожан

суддяВ.О. Скрипченко