Постанова № 14425376, 21.03.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
21.03.2011
Номер справи
2а-637/11/2770
Номер документу
14425376
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

21.03.11Справа №2а-637/11/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Куімова М.В.;

при секретарі - Євтушенко А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомПрокурора Нахімовського району м. Севастополяв інтересах держави в особіГоловної державної інспекції на автомобільному транспорті, від імені та за дорученням якої діє територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. СевастополідоПриватного підприємства "Фараон плюс"про стягнення суми штрафних санкцій, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Нахімовського району м. Севастополя в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті звернувся до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Фараон плюс» про стягнення суми штрафних санкцій. Позовні вимоги мотивовані тим, що 17.09.2010 року державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції у м. Севастополі проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, в ході якої державними інспекторами ТУ Головної автотранспортної інспекції у м. Севастополі виявлено порушення відповідачем вимог ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Так, в ході перевірки встановлено експлуатацію легкового автомобілю, а саме DAEWOO LANOS TF69Y, номерний знак НОМЕР_1, свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_2, облаштованого як таксі без оформлення реєстраційних документів на транспортний засіб - чим порушено ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт». Крім того, перевіркою встановлено порушення режиму праці та відпочинку водієм ОСОБА_1, який, згідно відмітки медичного працівника у передрейсовому медичному огляді, відпрацював більш ніж 12 годин поспіль. 26.10.2010 року начальником ТУ Головної автотранспортної інспекції у м. Севастополі винесено постанову № 0109088 про застосування до ПП «Фараон плюс» фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. та постанову № 0109089 про застосування фінансових санкцій у розмірі 340 грн. Станом на 21 лютого 2010 року суму штрафних санкцій відповідачем не сплачено. Прокурор просить стягнути з відповідача заборгованість по сплаті штрафних санкцій у загальній сумі 2040 гривень.

У судовому засіданні прокурор Верьовкіна Г.П. підтримала позовні вимоги у повному обсязі.

Представник позивача Хістов В.Ю. підтримав позовні вимоги повністю.

Представник відповідача Шачнєв В.В. заперечував проти позову.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про автомобільний транспорт», загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень. Центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ від 08.09.2004 №1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку і йому підпорядковується. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування; здійснює державний нагляд за забезпеченням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, безпеки автомобільних перевезень та ін.

Згідно вимог п. 8 цього положення Міністерство транспорту та зв'язку України наказом від 14.12.05 за № 888, затвердило Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 р. за N 1573/11853. Згідно п.1 цього Положення, Територіальний орган Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Севастополі (далі - територіальне управління) є територіальним структурним підрозділом Головавтоінспекції без права юридичної особи.

Відповідно до п.5 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті. Територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; здійснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки перевезень суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування та ін. Згідно п. 10 цього Положення начальник територіального управління у відповідному регіоні представляє інтереси Головавтотрансінспекції з питань, пов'язаних з діяльністю територіального управління, у стосунках з державними органами, суб'єктами господарювання, громадськими організаціями та іншими установами, громадянами відповідно до визначених цим Положенням завдань територіального управління.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 за № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Пунктом 3 цього Порядку передбачено, що одним з органів державного контролю на автомобільному транспорті є територіальне управління Головавтотрансінепекції в м. Севастополі.

Згідно вимог ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» та Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, державний контроль за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства про автомобільний транспорт здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових і рейдових перевірок. У разі виявлення порушення справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 60 вказаного Закону, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, у вигляді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до абз. 6 ч. 1 ст. 60 цього ж Закону, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів у вигляді штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У судовому засіданні встановлено, що 17.09.2010 року державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції у м. Севастополі проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, в ході якої державними інспекторами ТУ Головної автотранспортної інспекції у м. Севастополі виявлено порушення відповідачем вимог ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Так, в ході перевірки встановлено експлуатацію легкового автомобілю, а саме DAEWOO LANOS TF69Y, номерний знак НОМЕР_1, свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_2, облаштованого як таксі без оформлення реєстраційних документів на транспортний засіб - чим порушено ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт». Крім того, перевіркою встановлено порушення режиму праці та відпочинку водієм ОСОБА_1, який, згідно відмітки медичного працівника у передрейсовому медичному огляді, відпрацював більш ніж 12 годин поспіль.

На підставі акту перевірки, 26.10.2010 року начальником ТУ Головної автотранспортної інспекції у м. Севастополі винесено постанову № 0109088 про застосування до ПП «Фараон плюс» фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. та постанову № 0109089 про застосування фінансових санкцій у розмірі 340 грн. Але, станом на день предявлення позову суму штрафних санкцій відповідачем не сплачено.

Отже суд дійшов висновку, що з ПП «Фараон плюс» підлягає стягненню заборгованість зі сплати штрафних санкцій у загальній сумі 2040 грн.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Повний текст постанови складено та підписано 25 березня 2011 року.

Керуючись ст.ст. 71, 94, 158-161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «Фараон плюс» штрафні санкції у сумі 2040 (дві тисячі сорок) гривень, перерахувавши їх до державного бюджету Нахімовського району м. Севастополя, УДК України в м. Севастополі, р/р 31119106700008, МФО 824509, ОКПО 24035606.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк, з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги.

СуддяпідписМ.В. Куімов

Судді:

СуддяМ.В. Куімов Судді: