Постанова № 14424317, 19.01.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.01.2011
Номер справи
2а-10116/10/1270
Номер документу
14424317
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 січня 2011 року Справа № 2а-10116/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого-судді: Цицюри О.О.,

при секретарі судового засідання: Глазуновій О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луганську справу за адміністративним позовом Алчевської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до Державного підприємства «Шахта «Перевальська» про стягнення податкового боргу по земельному податку з юридичних осіб в сумі 1091,48 грн., зі сплати збору за спеціальне використання надр загальнодержавного значення в сумі 11128,24 грн., збору за геологорозвідувальні роботи в сумі 92901,91 грн., збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 565815,15 грн., а всього 670936,78 грн. шляхом звернення стягнення за рахунок активів платника податків, -

В С Т А Н О В И В:

21 грудня 2010 року позивач Алчевська ОДПІ Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду із позовом, в якому просив стягнути з Державного підприємства «Шахта «Перевальська» податковий борг по земельному податку з юридичних осіб в сумі 1091,48 грн., зі сплати збору за спеціальне використання надр загальнодержавного значення в сумі 11128,24 грн., збору за геологорозвідувальні роботи в сумі 92901,91 грн., збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 565815,15 грн., а всього 670936,78 грн. шляхом звернення стягнення за рахунок активів платника податків.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що Державне підприємство «Шахта «Перевальська» (код ЄДРПОУ 26497452) є юридичною особою, зареєстровано Перевальською районною державною адміністрацією Луганської області 01.04.2005 в якості юридичної особи за реєстраційним номером 1373121 0000 000150 та взято на податковий облік в якості платника податків у Перевальському відділенні Алчевської ОДПІ Луганської області з 21.04.2005 за №52. Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни. У звязку з несвоєчасною сплатою податкових зобовязань. У звязку з несвоєчасною сплатою податкових зобовязань станом на 06.12.2010 Державне підприємство «Шахта «Перевальська» має податковий борг перед бюджетом у загальному розмірі 670936,78 грн. (у т.ч., податкові зобовязання 313040,35 грн.), який складається:

- з земельного податку з юридичних осіб (Селезнівська селищна рада) в сумі 1091,48 грн., виник у травні 2008 року та визначений самостійно платником податків у податкових розрахунках №1493 від 31.01.2008, №1083 від 30.01.2009, №1499 від 30.01.2010 відповідного податку за 2008-2010 роки за мінусом списаної заборгованості минулих років;

- зі сплати збору за спеціальне використання надр загальнодержавного значення в сумі 11128,24 грн. (у т.ч., збір-10981,51 грн., пеня-146,73 грн.) та визначений самостійно платником податків у розрахунках плати за користування надрами №5351 від 23.04.2010 за 1-й квартал 2010 року, № 8693 від 09.07.2010 за перше півріччя 2010 року, №8694 від 09.07.2010 за перше півріччя 2010 року, №13697 від 13.10.2010 за 9-ть місяців 2010 року з урахуванням сплаченого - 14600,00 грн. та погашення пені в сумі 792,34 грн.;

- зі сплати збору за геологорозвідувальні роботи в сумі 92901,91 грн. (у т.ч.,збір-90494,17 грн., пеня-2407,74 грн.) та визначений самостійно платником податків у розрахунках збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, №19868 від 26.01.2009 за 4-й квартал 2008 року, №4603 від 10.04.2009 за 1-й квартал 2009 року, №9246 від 09.07.2009 за 2-й квартал 2009 року, №13380 від 13.10.2009 за 3-й квартал 2009 року, №17672 від 18.01.2010 за 4-й квартал 2009 року, №5332 від 23.04.2010 за 1-й квартал 2010 року, №8695 від 09.07.2010 за 2-й квартал 2010 року, №8697 від 09.07.2010 за 2-й квартал 2010 року, №13699 від 13.10.2010 за 3-й квартал 2010 року;

- зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 565815,15 грн. (у т.ч., збір-563263,69, пеня-2551,46грн.), який виник з 2008 року та визначений самостійно платником податків у розрахунках плати збору №4892 від 16.04.2008, №9450 від 21.07.2008, №15904 від 10.11.2008, №19792 від 22.01.2009, №5494 від 23.04.2009, №9000394247 від 16.07.2009, №9001569986 від 22.10.2009, №18084 від.21.01.2010, №1575 від 20.04.2010, №8587 від 08.07.2010, №13722 від 13.10.2010 - за 2008-2009 роки, 1-й квартал та 1-ше півріччя 2010р. з урахуванням сплаченого 10586,25 грн. та пені 112,59 грн., списання 395532,18 грн. - основного платежу та 1412,21 грн. пені.

З метою погашення податкового боргу Алчевською ОДПІ Луганської області на підставі п.п.6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 відповідачу були направлені перша податкова вимога №1/50 від 13.05.2005р. на суму 5675643,67 грн., яка була вручена відповідачу, та друга податкова вимога №2/63 від 01.07.2005р. на суму 5680063,46 грн., також була отримана платником податків. На підставі п.п.7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону №2181 Алчевською ОДПІ Луганської області 27.02.2007р. було прийнято рішення про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів. Однак, всі прийняті заходи щодо повного погашення податкового боргу бажаних результатів не надали. Відповідно до п.п.3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону №2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. На підставі викладеного, позивач просив стягнути в судовому порядку з Державного підприємства «Шахта «Перевальська» податковий борг по земельному податку з юридичних осіб в сумі 1091,48 грн., зі сплати збору за спеціальне використання надр загальнодержавного значення в сумі 11128,24 грн., збору за геологорозвідувальні роботи в сумі 92901,91 грн., збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 565815,15 грн., а всього 670936,78 грн. шляхом звернення стягнення за рахунок активів платника податків.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та надав суду аналогічні викладеним у позовній заяві пояснення.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, клопотанням №01-16 від 11.01.2011 просив розглянути справу за відсутності представника ДП «Шахта «Перевальська» та відгуком на позов №01-15 від 11.01.2011 позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представника позивача, проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову повністю з наступних підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно визначення адміністративної справи.

Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до юрисдикції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених Конституцією та законами України.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною третьою статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Згідно зі ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Проте, оскільки правовідносини щодо наслідків несплати платником податків відповідачем у даній адміністративній справі - податкового боргу з по земельному податку з юридичних осіб в сумі 1091,48 грн., зі сплати збору за спеціальне використання надр загальнодержавного значення в сумі 11128,24 грн., збору за геологорозвідувальні роботи в сумі 92901,91 грн., збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 565815,15 грн., виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI, суд приходить до висновку, що в даному випадку при розгляді справи слід застосувати норми раніше діючого законодавства.

Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».

Згідно ч.1 ст. 11 вказаного Закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі- платники податків).

Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобовязані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.

Спеціальним законом, який визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку є Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 р. №2535-XII .

Статтею 2 зазначеного Закону встановлено, що використання землі в Україні є платним, плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі сплачують земельний податок.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 р. №2535-XII ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки.

Якщо грошову оцінку земельних ділянок не встановлено, то середні ставки земельного податку встановлюються в залежності від чисельності населенного пункту.

Відповідно до ч.1 ст. 17 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 р. №2535-XII податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно ч.2 ст.17 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 р. №2535-XII податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Спеціальним Законом який регулює гірничі відносини з метою забезпечення раціонального, комплексного використання надр для задоволення потреб у мінеральній сировині та інших потреб суспільного виробництва, охорони надр, гарантування при користуванні надрами безпеки людей, майна та навколишнього природного середовища, а також охорона прав і законних інтересів підприємств, установ, організацій та громадян є Кодекс України «Про надра».

Відповідно до ст. 13 Кодексу України «Про надра» користувачами надр можуть бути підприємства, установи, організації, громадяни України, а також іноземні юридичні особи та громадяни.

Статтею 28 Кодексу встановлено, що користування надрами є платним, крім випадків, передбачених статтею 29 цього Кодексу. Плата справляється за користування надрами в межах території України, її континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони. Плата за користування надрами справляється у вигляді: платежів за користування надрами;відрахувань за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету;збору за видачу спеціальних дозволів; акцизного збору. Плата за користування надрами не звільняє користувачів від сплати інших обов'язкових платежів, передбачених законодавчими актами України.

Згідно з п.12 ст.14 Закону України "Про систему оподаткування" збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, відноситься до загальнообов'язкових податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до пункту 1 Порядку встановлення нормативів збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету та його справляння, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 29.01.1999 №115, відрахування за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, справляються з користувачів надр, які здійснюють видобуток корисних копалин на раніше розвіданих родовищах і повністю надходять до державного бюджету.

Пункт 13 цього Порядку передбачає, що збір за виконані геологорозвідувальні роботи обчислюється надрокористувачами самостійно відповідно до вимог Інструкції про порядок справляння зборів за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету.

Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Державне підприємство «Шахта «Перевальська» (код ЄДРПОУ 26497452) зареєстровано Перевальською районною державною адіністрацією Луганської області 01.04.2005 в якості юридичної особи за реєстраційним №1373121 0000 000150, перебуває на податковому обліку в якості платника податків у Перевальському відділенні Алчевської ОДПІ Луганської області з 21.04.2005 за №52 (аркуші справи 9,10,11).

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Станом на 06.12.2010 за Державним підприємством «Шахта «Перевальська» рахується податковий борг перед бюджетом, загальна сума якого становить 670936 78 грн., з яких:

- борг по земельному податку з юридичних осіб (Селезнівська селищна рада) складає 1091,48 грн. та визначений самостійно платником податків у податкових розрахунках №1493 від 31.01.2008, №1083 від 30.01.2009, №1499 від 30.01.2010 відповідного податку за 2008-2010 роки (аркуші справи 27,28,29), що також підтверджується скороченою формою облікової картки платника податків станом на 31.12.2008, 31.12.2009, 06.12.2010(аркуші справи 17-26);

- борг зі сплати збору за спеціальне використання надр загальнодержавного значення в складає 11128,24 грн. (у т.ч., збір-10981,51 грн., пеня-146,73 грн.) та визначений самостійно платником податків у розрахунках плати за користування надрами №5351 від 23.04.2010 за 1-й квартал 2010 року, № 8693 від 09.07.2010 за перше півріччя 2010 року, №8694 від 09.07.2010 за перше півріччя 2010 року, №13697 від 13.10.2010 за 9-ть місяців 2010 року з урахуванням сплаченого - 14600,00 грн. та погашення пені в сумі 792,34 грн. (аркуші справи 37-40), що також підтверджується скороченою формою облікової картки платника податків станом на 06.12.2010 (аркуші справи 35-36);

- борг зі сплати збору за геологорозвідувальні роботи складає 92901,91 грн. (у т.ч.,збір-90494,17 грн., пеня-2407,74 грн.) та визначений самостійно платником податків у розрахунках збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, №19868 від 26.01.2009 за 4-й квартал 2008 року, №4603 від 10.04.2009 за 1-й квартал 2009 року, №9246 від 09.07.2009 за 2-й квартал 2009 року, №13380 від 13.10.2009 за 3-й квартал 2009 року, №17672 від 18.01.2010 за 4-й квартал 2009 року, №5332 від 23.04.2010 за 1-й квартал 2010 року, №8695 від 09.07.2010 за 2-й квартал 2010 року, №8697 від 09.07.2010 за 2-й квартал 2010 року, №13699 від 13.10.2010 за 3-й квартал 2010 року (аркуші справи 45-53), що також підтверджується скороченою формою облікової картки платника податків станом на 31.12.2009, 06.12.2010 (аркуші справи 42-44);

- борг зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища складає 565815,15 грн. (у т.ч., збір-563263,69, пеня-2551,46грн.) та визначений самостійно платником податків у розрахунках плати збору №4892 від 16.04.2008, №9450 від 21.07.2008, №15904 від 10.11.2008, №19792 від 22.01.2009, №5494 від 23.04.2009, №9000394247 від 16.07.2009, №9001569986 від 22.10.2009, №18084 від.21.01.2010, №1575 від 20.04.2010, №8587 від 08.07.2010, №13722 від 13.10.2010 - за 2008-2009 роки, 1-й квартал та 1-ше півріччя 2010р. з урахуванням сплаченого 10586,25 грн. та пені 112,59 грн., списання 395532,18 грн. - основного платежу та 1412,21 грн. пені (аркуші справи 64-81), що також підтверджується скороченою формою облікової картки платника податків станом на 31.12.2008, 31.12.2009,06.12.2010 (аркуші справи 57-63).

Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ визначений порядок погашення податкового боргу платника податків та порядок звернення стягнення на активи платника податків, який відповідно до ввідної частини є спеціальним законом з питань оподаткування, та встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.

Також цим Законом запроваджене поняття податкового боргу, як податкового зобовязання, узгодженого платником податків або встановленого судом, але не сплаченого у встановлений строк, а також пені, нарахованої на суму такого податкового зобовязання.

Крім того, ним же визначено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.

Згідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Зважаючи на те, що боржник не сплатив узгоджені суми податкових зобовязань у встановлені строки, податковим органом відповідно до ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ відповідачу були сформовані та направлені перша податкова вимога №1/50 від 13.05.2005р., яка була отримана особисто заступником бухгалтера відповідача 24.05.2005, та друга податкова вимога №2/63 від 01.07.2005р., яка також була отримана уповноваженою особою відповідача 04.07.2005 (аркуші справи 82,83,84,84-зворотній бік).

Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

6.2.3. Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

П.п. 6.2.4 вказаної статті визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.

Податкові вимоги отримані відповідачем, не оскаржені та вважаються узгодженими. Даних про добровільну сплату відповідачем податкового боргу судом не встановлено.

Відповідно до п.п.5.2.1, 5.2.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ податкове зобовязання вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення, якщо воно протягом 10 днів з дня отримання не оскаржено платником податків. Факту оскарження відповідачем податкового зобовязання судом не встановлено.

Відповідно до п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно ст.ст. 9,11 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податку несуть обовязки щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів) та відповідальність за порушення відповідно до законів України.

Пунктом 11 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до п. 1.7 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податку це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Оскільки позивач відноситься до субєкта владних повноважень, вказаними вище Законами йому надано право на звернення до суду з позовами у зазначених випадках про стягнення податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи боржника, при цьому передбачено, що таке стягнення можливе тільки виключно на підставі рішення суду, тому суд вважає, що виниклі правовідносини носять характер публічно-правових, а тому адміністративний суд має право розглядати такі спори та приймати відповідні рішення з цього приводу.

Відповідно до ч.ч.1,3 ст.112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Таким чином, позовні вимоги Алчевської ОДПІ Луганської області знайшли своє обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства, визнанням у повному обсязі позову відповідачем. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе стягнути з Державного підприємства «Шахта «Перевальська» податковий борг по земельному податку з юридичних осіб в сумі 1091,48 грн., зі сплати збору за спеціальне використання надр загальнодержавного значення в сумі 11128,24 грн., збору за геологорозвідувальні роботи в сумі 92901,91 грн., збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 565815,15 грн., а всього 670936,78 грн. шляхом звернення стягнення за рахунок активів платника податків.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 19 січня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 24 січня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови в судовому засіданні.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Алчевської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до Державного підприємства «Шахта «Перевальська» про стягнення податкового боргу по земельному податку з юридичних осіб в сумі 1091,48 грн., зі сплати збору за спеціальне використання надр загальнодержавного значення в сумі 11128,24 грн., збору за геологорозвідувальні роботи в сумі 92901,91 грн., збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 565815,15 грн., а всього 670936,78 грн. шляхом звернення стягнення за рахунок активів платника податків задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства «Шахта «Перевальська» (код ЄДРПОУ 26497452, місцезнаходження: 94301 Луганська область, м.Перевальськ, вул.Технічна,1) податковий борг по земельному податку з юридичних осіб в сумі 1 091,48 грн. (одна тисяча девяносто одна гривня 48 коп.) на р/р 33216811700027, одержувач: ідентифікаційний код 24046917 відділення державного казначейства у м.Перевальську в установі банку ГУДКУ у Луганській області, МФО 894013; борг зі сплати збору за спеціальне використання надр загальнодержавного значення в сумі 11 128,24 грн. (одинадцять тисяч сто двадцять вісім гривень 24 коп.) на р/р 3111602100027, одержувач: ідентифікаційний код 24046917 відділення державного казначейства у м.Перевальську в установі банку ГУДКУ у Луганській області, МФО 894013; борг зі сплати збору за геологорозвідувальні роботи в сумі 92 901,91 грн. (девяносто дві тисячі девятсот одна гривня 91 коп.) на р/р 31310300700027, одержувач: ідентифікаційний код 24046917 відділення державного казначейства у м.Перевальську в установі банку ГУДКУ у Луганській області, МФО 894013; борг зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 565 815,15 грн. (пятсот шістдесят пять тисяч вісімсот пятнадцять гривень 15 коп.) на р/р 331173219700027, одержувач: ідентифікаційний код 24046917 відділення державного казначейства у м.Перевальську в у станові банку ГУДКУ у Луганській області, МФО 894013, а всього 670 936,78 грн. (шістсот сімдесят тисяч девятсот тридцять шість гривень 78 коп.), шляхом звернення стягнення за рахунок активів платника податків.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 24 січня 2011 року.

СуддяО.О. Цицюра