Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 березня 2011 року Справа № 2а-1409/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого-судді: Петросян К.Є.,
за участю секретаря: Ковіної І.В.,
сторін:
представника позивача: Королько Л.О. (довіреність №306/10 від 17.01.2011),
представника відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення коштів з рахунків у банках, -
В С Т А Н О В И В:
15 лютого 2011 року позивач - Державна податкова інспекція в Лутугинському районі Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду із зазначеним позовом, в обґрунтування якого вказав наступне.
Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплопостачальницьке підприємство «Луганськтеплокомуненерго» (далі ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго») зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міської ради народних депутатів 22 січня 1993 року за реєстраційним номером 315. Відповідач мав у своєму складі експлуатаційну дільницю «Луганськтеплокомуненерго», яка знаходилася за адресою: м.Лутугине, вул.Гагаріна, 13, без права юридичної особи. Згідно наказу ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» від 17.05.2010 №44, структурний підрозділ Лутугинська експлуатаційна дільниця ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» ліквідовано з 18.07.2010 та правонаступником всіх прав і обовязків є Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплопостачальницьке підприємство «Луганськтеплокомуненерго».
Станом на 23.12.2010 відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати земельного податку в сумі 31136,89 грн. З метою погашення податкового боргу на адресу відповідача позивачем було направлено першу податкову вимогу від 09.11.2001 № 1/108, яка вручена відповідачу 09.11.2001; направлено другу податкову вимогу від 11.12.2001 № 2/256, яка вручена відповідачу 12.12.2001. Проте вжиті позивачем заходи не призвели до погашення відповідачем податкового боргу. Тому позивач просить стягнути з відповідача суму податкового боргу у розмірі 31136,89 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих боржника.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав суду пояснення, аналогічні викладеному в позові.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив. Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався.
Відповідно до ч.6 ст.71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України «Про систему оподаткування» визначено, що під податком і збором (обовязковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обовязковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування. Платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі). Платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані у числі іншого, сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Право податкових органів на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами передбачене ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачена як одна з функцій податкового органу, подання до судів позовів до підприємств, установ та організацій про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 визначений порядок погашення податкового боргу платника податків та порядок звернення стягнення на активи платника податків, який відповідно до ввідної частини є спеціальним законом з питань оподаткування, та встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.
Також цим Законом запроваджене поняття податкового боргу, як податкового зобовязання, узгодженого платником податків або встановленого судом, але не сплаченого у встановлений строк, а також пені, нарахованої на суму такого податкового зобовязання.
Крім того, ним же визначено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Відповідно до п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 (далі Закон № 2181), платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
6.2.3. Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога- не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога- не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
П.п. 6.2.4 вказаної статті визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.
У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до п. 17.3 ст. 17 Закону № 2181 сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
У судовому засіданні встановлено, що Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплопостачальницьке підприємство «Луганськтеплокомуненерго» зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міської ради народних депутатів 22 січня 1993 року за реєстраційним номером 315 (а.с. 7). Відповідач мав у своєму складі експлуатаційну дільницю «Луганськтеплокомуненерго», яка знаходилася за адресою: м.Лутугине, вул.Гагаріна, 13, без права юридичної особи. Згідно наказу ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» від 17.05.2010 №44, структурний підрозділ Лутугинська експлуатаційна дільниця ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» ліквідовано з 18.07.2010 та правонаступником всіх прав і обовязків є Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплопостачальницьке підприємство «Луганськтеплокомуненерго» (а.с. 10-11).
Станом на 23.12.2010 відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати земельного податку в сумі 31136,89 грн., яка складається:
-1508,20 грн. згідно договору про реструктуризацію податкового боргу від 30.03.2006 №8;
- 11872,12 грн. частково за період січень-жовтень 2010 року (761,26 грн. залишок недоплати за січень; 1234,54х9=11110,86 грн. несплата за лютий-жовтень) згідно податкового розрахунку земельного податку від 29.01.2010 №1472;
- 240,24 грн. за період квітень-жовтень 2010 року згідно уточнюючого податкового розрахунку земельного податку від 27.05.2010 №6723;
- 14803,99 грн. штрафна (фінансова) санкція згідно податкового повідомлення-рішення від 01.06.2010 №0001721501;
2712,34 грн. пеня, нарахована відповідно до п.п.16.1.1 та п.16.1 ст.16 Закону №2181.
З метою погашення податкового боргу на адресу відповідача позивачем було направлено першу податкову вимогу від 09.11.2001 № 1/108, яка вручена відповідачу 09.11.2001; направлено другу податкову вимогу від 11.12.2001 № 2/256, яка вручена відповідачу 12.12.2001.
Станом на дату розгляду справи відповідачем заборгованість у добровільному порядку не сплачена, у звязку із чим суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення коштів з рахунків у банках, задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Луганського обласного комунального спеціалізованого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» (91000, м.Луганськ, вул. Карла Маркса, 54, код ЄДРПОУ 03340529) на користь державного бюджету Лутугинської міської ради (р/р 33214811700171, ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013) податковий борг із земельного податку в сумі 31136,89 грн. (тридцять одна тисяча сто тридцять шість гривень вісімдесят девять копійок) з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих боржника, а саме:
-р/р №26007303335901 в АТ «Сведбанк», МФО 300164;
-р/р №2600114078, №260013905, №2600513969, №260032753 в ЛОД АТ «Райффайзен банк Аваль», м.Луганськ, МФО 304007;
-р/р №26006550043610 в ЛО ФАКБ «Укрсоцбанк», м.Луганськ, МФО 304018;
-р/р №2600002128 в ЛФ АБ «Укргазбанк», м.Луганськ, МФО 304621;
-р/р №26005328501 в Філії ПАТ «Енергобанк», м.Луганськ, МФО 304803;
-р/р №2600010032207, №2604910032202, №2600910032206, №26009100322, №2600710032204 в АБ «Укркомунбанк», м.Луганськ, МФО 304988;
-р/р №26002301148199 в ПАТ «Банк «Форум», МФО 322948;
-р/р 35439003002330, №35444001002338, №35430002002330, №35431001002330, №35447006002330, №35449004002330 ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено та підписано 11.03.2011 року.
СуддяК.Є. Петросян