Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №5.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 лютого 2011 року Справа № 2а-778/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Борзаниці С.В.
при секретарі: Жиленку Д.В.,
за участю:
представник позивача: не зявився,
представник відповідача: не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми економічних санкцій згідно рішення від 07.12.2010 року №25 на суму 1000,00грн.,-
В С Т А Н О В И В:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми економічних санкцій згідно рішення від 07.12.2010 року №25 на суму 1000,00грн.
У позовній заяві позивач просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 економічні санкції в сумі 1000,00 грн.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що у період з 02.12.2010 року по 03.12.2010 року проводилася перевірка магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 з питань дотримання мінімальних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 №957 із змінами, за результатами якої складено акт від 03.12.2010 №677.
Позивач посилається на те, що фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 порушено порядок застосування цін у період з 23.05.2010 року по 26.05.2010 року.
Рішенням Держінспекціі з контролю за цінами в Луганській області від 07.12.2010 року №25 за вказане порушення згідно абз.13. ч.2 ст.17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" застосовані економічні санкції у розмірі 1000,00 грн.
Представник позивача у судове засідання не зявився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату час, та місце слухання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не доповів. Заперечень на позов не надавав.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований Виконавчим комітетом Стахановської міської ради Луганської області 15.01.2007 за № 23920000000005736 (а.с.7).
В судовому засіданні встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 02.12.2010 року по 03.12.2010 року проводилася перевірка фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 з питань дотримання мінімальних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва відповідно до вимог постанови Кабунету Міністрів України від 30.10.2008 №957 із змінами, за результатами якої складено акт від 03.12.2010 №677 (а.с.3-4).
Згідно акту перевірки в ході її проведення встановлено, що у період з 27.03.2010 по 01.12.2010 року фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 порушено вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 №957 « Про встановлення розміру мінімальних - оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» із змінами, а саме встановлено факт реалізації алкогольних напоїв за цінами нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін (а.с. 3-4).
Рішенням Держінспекціі з контролю за цінами в Луганській області від 07.12.2010 року №25 за вказане порушення на підставі статті 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів " до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 застосовані економічні санкції у розмірі 1000,00 грн. (а.с.9)
08.12.2010 рішення від 07.12.2010 №25 було направлено на адресу відповідача про що свідчить копія поштового чеку (а.с.9 об).
Рішення Держінспекції на цей час не оскаржено. Відомостей про повну або часткову сплату бору до Держінспекції не надходило.
Відповідно до п.1,3 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 13.12.2000 №1819 Державна інспекція з контролю за цінами (далі Держцінінспекція) є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінекономіки і підпорядковується йому. Основними завданнями Держцінінспекції є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Відповідно до п.4 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, Держінспекція у межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обгрунтування; надає за результатами перевірок органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій обовязкові для виконання приписи щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів; вживає відповідно до законодавства заходів за порушення підприємствами, установами та організаціями порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також невиконання вимог органів державного контролю за цінами.
Постановою від 30 жовтня 2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» Кабінет Міністрів установив розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва.
Згідно ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансової санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, виготовленими за коньячною технологією, горілкою та лікеро-горілчаними виробами за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на коньяк, алкогольні напої, виготовлені за коньячною технологією, горілку та лікеро-горілчані вироби 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1 000 гривень.
У відповідності із п. 13 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний термін у встановленому законодавством порядку.
Заборгованість по сплаті фінансових санкцій у розмірі 1000,00 грн. відповідачем до теперішнього часу не сплачена.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування фінансових санкцій, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»,ч. 1,3 ст. 136. ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми економічних санкцій згідно рішення від 07.12.2010 року №25 на суму 1000,00грн. задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ід.код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет м. Стаханов, код 24046662, р/р 31114106700085) економічні санкції у розмірі 1000,00 грн. (одна тисяча гривень).
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено та підписано у повному обсязі 03 березня 2011 року.
СуддяС.В. Борзаниця