Постанова № 14415720, 31.01.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.01.2011
Номер справи
2а-2306/10/0770
Номер документу
14415720
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 2а-2306/10/0770

Ряд стат. звіту № 8.1.5

Код - 10

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Луцович М.М.

при секретарі судового засідання Боднар Т.А.

за участю сторін:

сторони не зявилися,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у місті Ужгороді до Товариства з обмеженою відповідальністю «Екобуд»про стягнення податкового боргу-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини З КАС України 31 січня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 09 лютого 2010 року.

До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася Державна податкова інспекція у місті Ужгороді до Товариства з обмеженою відповідальністю «Екобуд»про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Екобуд»на користь державного бюджету заборгованості по податку на додану вартість в загальній сумі 8552,43 грн.

Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує, що на підставі поданих декларацій з податку на додану вартість за вересень 2009 року, за жовтень 2009 року, за грудень 2009 року, за лютий 2010 року, за квітень 2010 року, податкового повідомлення - рішення форми «ш»№ 0004701640/0 від 06 листопада 2009 року, Товариство з обмеженою відповідальністю «Екобуд»зобов'язувалося сплатити податок на додану вартість у розмірі 12048,08 грн.

Позивач, а саме Державна податкова інспекція у місті Ужгороді в судове засідання не з'явився, проте надав суду заяву, якою просив розгляд даної справи провести без його участі. Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, за адресою внесеною на дату розгляду справи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.9), а за таких обставин, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання. Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.

Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, а відтак у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснюється.

В судові засідання, що проходили 26 липня 2010 року, 14 грудня 2010 року та 31 січня 2011 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином (а.с.а.с. 44, 46, 49).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Екобуд» було зареєстроване у виконавчому комітеті Ужгородської міської ради Закарпатської області 29 червня 2004 року, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 177309. (а.с. 11) та підтверджено Витягом з Єдиного державного реєстру' підприємств та організацій головного управління статистики у Закарпатській області станом на 17 березня 2010 року за № 04/3-07/1354 (а.с. 7-8).

Відповідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 25.03.2010 року (а.с. 9-10), що Товариство з обмеженою відповідальністю «Екобуд»знаходиться за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Капушанська, 153.

Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків № 281/707 від 05 липня 2004 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Екобуд»взяте на облік 05 липня 2004 року за №28-/707 в Державній податковій інспекції у місті Ужгороді (а.с. 12).

15 жовтня 2009 року Відповідачем подано до інспекції декларацію № 101137 за вересень 2009 року по податку па додану вартість, в якому зазначена сума податку до сплати в розмірі 9910,00 грн.(а.с.13-14).

17 листопада 2009 року Відповідачем подано до інспекції декларацію № 118627 за жовтень 2009 року по податку на додану вартість, в якому зазначена сума податку до сплати в розмірі 1165,00 грн.(а.с.15-16).

18січня 2010 року Відповідачем подано до інспекції декларацію № 139746 за грудень 2009 року по податку на додану вартість, в якому зазначена сума податку до сплати в розмірі 37.00 грн.(а.с.17-18).

17 березня 2010 року Відповідачем подано до інспекції декларацію № 10800 за лютий

2009року по податку на додану вартість, в якому зазначена сума податку до сплати в розмірі 226,00 грн.(а.с. 19-20).

18 травня 2010 року Відповідачем подано до інспекції декларацію № 41438 за квітень 2010 року по податку на додану вартість, в якому зазначена сума податку до сплати в розмірі 574,00 грн.(а.с.21-22).

Згідно п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі-Закон), платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 вказаного Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

26 жовтня 2009 року інспекцією здійснена перевірка за дотриманням вимог податкового законодавства Відповідачем, про що складено акт № 2473/15-2 від 26.10.2009р.(а.с.23).

Перевіркою встановлено, що Відповідачем порушено граничний строк сплати податку на додану вартість за липень 2009 року.

06 листопада 2009 року, за результатами перевірки, інспекцією винесено податкове повідомлення-рішення № 0004701640/0. яким на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону Відповідачу нараховано штрафні санкції у розмірі 136,08 грн. по податку на додану вартість.(а.с.24).

Згідно з ч. 3 пп. 5.3.1 п, 5.3 ст. 5 Закону, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідачем вказане податкове повідомлення-рішення не оскаржувалось ні в адміністративному, ні в судовому порядку, отже є узгодженим.

Відповідно до пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідачем частково сплачені задекларовані суми податку - в розмірі 3586,39 грн., що підтверджується обліковою карткою платника. (а.с.32-43).

У зв'язку з невчасною сплатою податку на додану вартість Відповідачеві нараховано пеню у розмірі 90,74 грн.

Нарахування пені в картках особових рахунків платників податків здійснюється засобами програмного забезпечення у день фактичного погашення податкового боргу (його частини) (згідно інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України - Наказ Державної податкової адміністрації України від 18 липня 2005 року N 276).

Погашення сум нарахованої та несплаченої пені здійснюється у загальному порядку, установленому для погашення податкового боргу.

Відповідач не сплатив суми зобов'язань своєчасно та у повному обсязі, внаслідок чого у нього виник податковий борг по податку на додану вартість в розмірі 8552,43 грн., в т. ч. пеня 90.74 грн.:

ДПІ у м. Ужгороді, на підставі пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 вказаного Закону, направлено на адресу Відповідача податкові вимоги з зазначенням сум боргу, що існували на момент надіслання таких вимог:

¦перша: № 1/902 від 03.09.2009р., вручено 08.09.09р. (а.с.25);

¦друга: № 2/965 від 08.10.2009р.. вручено 15.10.09р. (а.с.26).

Відповідно розрахунку заборгованості (а.с. 6) та облікових карток платника (а.с.32- 43)., заборгованість відповідача становить 8552,43 грн.

Зважаючи на вказані норми Закону, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.

Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву державної податкової інспекції у місті Ужгороді - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Екобуд»(88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Капушанська, 153, ідентифікаційний номер 33064148) заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 8552,43 грн. (вісім тисяч п'ятсот п'ятдесят дві грн. 43 коп.) грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 КАС України десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючий-суддяЛуцович М.М.