Постанова № 14406935, 15.03.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.03.2011
Номер справи
2а-982/11/1270
Номер документу
14406935
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №14

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 березня 2011 року Справа № 2а-982/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Островська О.П., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Перевальське шахтобудівельне управління» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17000 грн.,

ВСТАНОВИВ:

27 січня 2011 року позивач - Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача ВАТ «Перевальське шахтобудівельне управління», в якому послався на наступне. У порушення вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 глави 7 розділу 5 Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364 (далі Положення), ВАТ «Перевальське шахтобудівельне управління» не було розкрито регулярну річну інформацію за 2009 рік шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії і опублікуванні у офіційному друкованому виданні в термін до 30.04.2010 року, та подання до Комісії до 01.06.2010 року. У звязку з цим уповноваженою особою ЛТУ ДКЦПФР відносно відповідача було винесено розпорядження від 15.07.2010 № 61-ЛУ про усунення порушень законодавства про цінні папери. Згідно зазначеного розпорядження відповідач повинен був у термін до 15.10.2010 року усунути порушення чинного законодавства про цінні папери, а саме: розкрити річну інформацію за 2009 рік, шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії; опублікуванні в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії; подання до Комісії паперової форми річної інформації. Інформації та доказів щодо виконання зазначеного розпорядження позивачу надано не було. Ці дії відповідача призвели до порушення вимог п. 10 ст. 8 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», які мають ознаки правопорушення, відповідальність за яке передбачена Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме: п. 8 ч. 1 ст. 11 невиконання розпорядження щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів. У звязку з цим ЛТУ ДКЦПФР відносно відповідача була винесена постанова від 30.11.2010 № 431-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17000 грн. Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України протягом 15 днів з дня отримання постанови. Зазначена постанова відповідачем оскаржена не була. Позивач просить стягнути з відповідача суму штрафної санкції у розмірі 17000 грн. у дохід Державного бюджету України.

У встановлений судом строк відповідачем не подано ні заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.

Розглянувши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Стаття 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначає, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до п. 10 ст. 8 цього Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Згідно п. 1 глави 2 розділу 5 Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 № 1591 (далі Положення), річна інформація емітентів цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевих позик) включає:

титульний аркуш;

зміст;

основні відомості про емітента;

інформацію про засновників та/або учасників емітента та кількість і вартість акцій (розміру часток, паїв);

інформацію про чисельність працівників та оплату їх праці;

інформацію про посадових осіб емітента;

інформацію про осіб, що володіють 10 відсотків та більше акцій емітента;

інформацію про загальні збори акціонерів;

інформацію про дивіденди;

інформацію про юридичних осіб, послугами яких користується емітент;

відомості про цінні папери емітента;

опис бізнесу;

інформацію про майновий стан та фінансово-господарську діяльність емітента;

інформацію про гарантії третьої особи за кожним випуском боргових цінних паперів;

відомості щодо особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, що виникала протягом звітного періоду;

інформацію про стан корпоративного управління (для акціонерних товариств);

річну фінансову звітність;

аудиторський висновок;

копію(ї) протоколу(ів) загальних зборів емітента, що проводились у звітному році (для акціонерних товариств) (додається до паперової форми при поданні інформації до Комісії);

звіт про стан об'єкта нерухомості (у разі випуску цільових облігацій, виконання зобов'язань за якими забезпечене об'єктами нерухомості).

Згідно п. 1 глави 7 розділу 5 Положення, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Судом встановлено, що відповідач, який відноситься до вказаних осіб, цей обовязок не виконав, у звязку з цим уповноваженою особою ЛТУ ДКЦПФР відносно відповідача було винесено розпорядження від 15.07.2010 № 61-ЛУ про усунення порушень законодавства про цінні папери. Згідно зазначеного розпорядження відповідач повинен був у термін до 15.10.2010 року усунути порушення чинного законодавства про цінні папери, а саме: розкрити річну інформацію за 2009 рік відповідно до вимог п. 1 глави 7 розділу 5 Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» шляхом:

розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії (www.stokmarket.gov.ua);

опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії;

подання до Комісії паперової форми річної інформації відповідно до вимог Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» та електронної форми річної інформації відповідно до вимог Наказу Голови Комісії від 27.12.2007 року № 1598 «Щодо вимог глав 1-5 V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 19.12.2006 № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364 (із змінами та доповненнями).

У термін до 15.10.2010 року проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання розпорядження.

Відповідач - ВАТ «Перевальське шахтобудівельне управління» не виконав розпорядження від 15.07.2010 № 61-ЛУ про усунення порушень законодавства про цінні папери, у звязку з чим, позивачем було винесено постанову від 08.11.2010 про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Також уповноваженою особою позивача була проведена перевірка відповідача, внаслідок якої було складено акт від 18.11.2010 № 431-ЛУ про те, що ВАТ «Перевальське шахтобудівельне управління» порушило вимоги п. 1 глави 7 розділу 5 Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» - не було розкрито річну інформацію за 2009 рік.

Згідно п. 4 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.

Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановою уповноваженої особи позивача начальника Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 30.11.2010 № 431-ЛУ до відповідача застосовано штраф у сумі 17000 грн. Доказів сплати штрафу надано не було.

Вказані обставини підтверджуються копією розпорядження ЛТУ ДКЦПФР від 15.07.2010 № 61-ЛУ про усунення порушень законодавства про цінні папери, копією постанови від 08.11.2010 про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с.10), копією акту від 18.11.2010 № 431-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с.12), копією постанови від 19.11.2010 № 3803-1 про розгляд справи № 431-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів, копією постанови від 30.11.2010 № 431-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів (а.с.15), копіями реєстрів відправки поштової кореспонденції (а.с.9,11,14,16).

Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки судове рішення винесено на користь позивача субєкта владних повноважень та сплата судового збору була відстрочена, то питання про розподіл судових витрат не вирішується.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Перевальське шахтобудівельне управління» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17000 грн. - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Перевальське шахтобудівельне управління» (код ЄДРПОУ 00181007) в дохід Державного бюджету України (р/р 31118106700241, в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046917, код бюджетної класифікації 21081100) суму штрафної санкції у розмірі 17000 грн. (сімнадцять тисяч грн.).

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

СуддяО.П. Островська