ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2011 року Справа № 2а-10619/10/0870
За позовом: Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «ВМ Импекс» м. Запоріжжя
про стягнення податкового боргу у розмірі 5950,00 грн., -
У складі головуючого судді Нечипуренко О.М.
при секретарі судового засідання Бриль А.В.
за участі представників сторін:
від позивача Курусь Р.А. (довіреність № 8684/10-0114 від 18.11.2010)
від відповідача не прибув
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВМ Импекс» про стягнення податкового боргу у розмірі 5950,00грн.
Ухвалою суду від 25.01.2011 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-10619/10/0870 та призначено до судового розгляду на 09.02.2011. Розгляд справи відкладався до 21.02.2011.
Ухвалою суду від 21.02.2011 провадження у справі, на підставі п.4 ч.2 ст.156 КАС України, зупинено до 02.03.2011.
Представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, посилаючись на Закон України «Про державний бюджет України», Закон України «Про державну податкову службу в Україні», та Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», просив стягнути з відповідача суму узгоджених податкових зобовязань у розмірі 5950,00 грн., у тому числі податку на додану вартість 2550 грн., податок на прибуток 1020 грн., комунальний податок 2380 грн.
Відповідач належним чином повідомлений про день і час розгляду справи, до суду жодного разу не прибув, про причини неявки суд не повідомив. Копії судових документів та повістки про виклик до суду, направлені позивачу за вказаною у позові адресою, повернулись до суду із відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».
Разом з тим, суд приймає до уваги те, що Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 № 2453-VI, який набрав чинності 30.07.2010, з дня його опублікування у Офіційному віснику України №55/1, були внесені зміни до Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Враховуючи, що згідно ст. 35 КАС України (у новій редакції), у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином, суд вважає відповідача повідомленим належним чином про дату час та місце судового розгляду.
Крім того, за приписами ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
За таких обставин, на підставі ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача за наявними в ній матеріалами.
Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Камертон».
В засіданні 02.03.2011, на підставі ст. 160 КАС України, судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови та оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.
Проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, надані представником позивача докази, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного:
Як свідчать матеріали справи, відповідач зареєстрований за адресою: м. Запоріжжя, бул. Центральний,19/75.
ТОВ «ВМ Импекс» станом на 14.12.2010 р. має заборгованість перед бюджетом у розмірі 5950 грн., а саме:
по податку на додану вартість 2550 грн.,
по податку на прибуток 1020 грн. та
по комунальному податку 2380 грн.
Заборгованість по податку на додану вартість виникла за наступного:
Посадовими особами позивача 15.12.2009 проведена перевірка відповідача з питань неподання податкової звітності, за результатами якої складений акт перевірки від 15.12.2009р. №889/16/36015247.
Перевіркою встановлені порушення п.4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 10.2 ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість», не своєчасно надані податкові декларації.
За результатами перевірки, на підставі ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 (далі - Закон № 2181) прийнято податкове повідомлення-рішення від 18.12.2009р. №0009181501/0, яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 2550 грн., в т.ч. 0 грн. - основний платіж, 2550,00 грн. штрафні (фінансові) санкції.
Заборгованість по комунальному податку виникла за наступного:
Перевіркою встановлені порушення п.4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.п. 2.5 п.2 Рішення Запорізької Міської Ради «Про внесення змін до положень про місцеві податки та збори» від 30.11.2005р. №6, не своєчасно надані розрахунки комунального податку.
За результатами перевірки, на підставі ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 (далі - Закон № 2181) прийнято податкове повідомлення-рішення від 18.12.2009р. №0009191501/0, яким визначено суму податкового зобов'язання з комунального податку у розмірі 2380 грн., в т.ч. 0 грн. - основний платіж, 2380,00 грн. - штрафні (фінансові) санкції.
Заборгованість по податку на прибуток виникла за наступного:
Перевіркою встановлені порушення п.4.1.4. ст..4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» несвоєчасно надані податкові декларації.
За результатами перевірки, на підставі ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 (далі - Закон № 2181) прийнято податкове повідомлення-рішення від 18.12.2009р. №0009171501/0, яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 1020 грн., в т.ч. 0 грн. - основний платіж, 1020,00 грн. - штрафні (фінансові) санкції.
Посадовими особами позивача вживались заходи, передбачені ст.ст. 6, 10 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181 -III, для отримання заборгованості по податкам та іншим видам платежів, а саме, боржнику були направлені перша податкова вимога№ 1/58 від 12.01.2010р., яка вручено особисто платнику 29.01.10р. та друга податкова вимога №2/317 від 02.03.2010р., яка була повернута з відміткою поштового відділення «про неможливість вручення», про що було складено акти про неможливість вручення податкової вимоги №2/317 від 02.03.2010р. з вимогами терміново сплатити суму податкового боргу.
Крім того, керівником ДП1, на підставі п.п.7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону України № 2181, було прийнято рішення № 182 від 26.07.2010р. про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів.
Станом на 14.12.2010р. вищезазначений податковий борг, який складає 5950,00 грн.. Відповідач в порушення діючого законодавства України до бюджетів не сплатив.
Відповідно до п.3, 8 ст. 10 Закону України від 04.12.1990р. № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів. Проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків, інших платежів.
Контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюють органи, перелік яких визначено у ст. 2 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». Відповідно до цього Закону контролюючим органом є:
Податкові органи щодо справляння податків і зборів (обовязкових платежів), які направляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Крім цього, п.п.10.1.1 п.10.1 ст.10 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податковий орган здійснює погашення податкового боргу, по-перше, шляхом стягнення коштів, а за їх недостатності шляхом продажу інших активів платника.
Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п.4.1.1 п.4.1. ст.4 цього Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання.
Згідно п.п.1.11 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Пункт 5.1 вищеназваного Закону зазначає, що податкове зобовязання, самостійне визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
Згідно п.5.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.
Згідно п.п.3.1.1. п.3.1.ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
За результатом розгляду спору, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВМ Импекс» про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 5950,00грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 94, 98, пункту 3 Розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВМ Импекс» про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 5950,00грн. - задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ВМ Импекс», м. Запоріжжя, (код ЄДРПОУ 36015247) заборгованість по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 5950,00 грн. (пять тисяч девятсот пятдесят гривень 00 коп.) гривень а саме:
- податковий борг по податку на додану вартість 2550 грн. (дві тисячі пятсот пятдесят) гривень на р/р 31118029700007, код платежу 14010100, отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015;
- податковий борг по комунальному податку у сумі 2380 грн. (дві тисячі триста вісімдесят) гривень на р/р33219807700007, код платежу 16010200, отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015;
- податковий борг по податку на прибуток у сумі 1020 грн. (одна тисяча двадцять) гривень на р/р 31116009700007, код платежу 11021000, отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, банк-ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.
Видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 23.03.2011.
Суддя (підпис) О.М. Нечипуренко