Постанова № 14397819, 21.02.2011, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2011
Номер справи
279/11/2170
Номер документу
14397819
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2011 р. Справа № 2-а-279/11/2170

Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Морська Г.М.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,

встановила:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - ДПІ у м. Херсоні, позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом, у якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП, відповідач) фінансові (штрафні) санкції в сумі 2778, 65 грн.

Відповідач письмових заперечень на позов не надав. Разом з тим, 08.02.11 р. відповідно до поштового повідомлення відповідачем була отримана копія ухвали про відкриття скороченого провадження.

Таким чином, ФОП ОСОБА_1 була належним чином повідомлена про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.

Згідно із матеріалами справи позовні вимоги ДПІ у м. Херсоні обґрунтовані наступним. За результатами перевірки відповідача складено акт від 03.08.2010 р., у якому зафіксовані наступні порушення: проведення підприємницької діяльності без придбання відповідного торгового патенту, порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації. На підставі акту перевірки позивачем були винесені рішення про застосування штрафних санкцій на загальну суму 2778, 65 грн. Дана сума у добровільному порядку відповідачем не сплачена.

Вивчивши матеріали справи встановлено наступні обставини.

ФОП ОСОБА_1 є суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстрована Виконавчим комітетом Херсонської міської ради 17.09.2003 р. і як платник податків знаходиться на обліку у ДПІ у м. Херсоні. Підприємницьку діяльність здійснює у кафе за адресою: АДРЕСА_1

03.08.2010 року посадовими особами державної податкової служби Бевзюком О.О., Головатенком І.А. та Прокопенком В.П. проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ФОП ОСОБА_1 у кафе за адресою: АДРЕСА_1

Під час проведення перевірки було виявлено проведення підприємницької діяльності без придбання відповідного торгового патенту, порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.

За наслідками перевірки ДПІ у м. Херсоні 27.08.2010р. прийняті рішення про застосування до приватного підприємця штрафних (фінансових) санкцій № 0012192307 на суму 2758, 00 грн. за порушення пункту 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. ( далі Закон № 265/95-ВР) та № 12202307/0 на суму 20, 65 грн. за порушення ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23.03.1996 р. № 98/96-ВР (далі - Закон № 98/96-ВР)

Рішенням від 27.08.2010р. № 0012192307 до приватного підприємця застосовані штрафні санкції за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.

Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Статтею 21 Закону № 265/95-ВР передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Даний факт відповідачем належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.

Отже, застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.

Рішенням від 27.08.2010р. № 12202307/0 до відповідача застосовані штрафні санкції за порушення вимог ст. 3 Закону № 98/96-ВР.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 3 Закону № 98/96-ВР патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів, під торговельною діяльністю у Законі № 98/96-ВР розуміють роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

Згідно із п. 6 ч. 3 Закону № 98/96-ВР під пунктами продажу товарів у зазначеному Законі розуміються, зокрема фабрики-кухні, фабрики-заготівельні, їдальні, ресторани, кафе, закусочні, бари, буфети, відкриті літні майданчики, кіоски та інші пункти громадського харчування.

Відповідно до акту перевірки ревізорами-інспекторами було встановлено здійснення підприємницької діяльності без придбання відповідного торгового патенту.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 8 Закону № 98/96-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, за здійснення операцій, передбачених Законом № 98/96-ВР, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 зазначеного Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.

Даний факт приватним підприємцем належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.

Виходячи з вищезазначеного, застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафної санкції за порушення вимог ст. 3 Закону № 98/96-ВР є обґрунтованим.

Застосовані до приватного підприємця штрафні санкції добровільно не сплачені, а тому підлягають стягненню у судовому порядку.

Виходячи з вищезазначеного, позовні вимоги ДПІ у м. Херсоні підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167, 183-2 КАС України,

постановила:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідент. НОМЕР_2) фінансові санкції в сумі 2778 (дві тисячі сімсот сімдесят вісім), 65 грн. до Державного бюджету, а саме:

- 2758 (дві тисячі сімсот п'ятдесят вісім), 00 грн. - код платежу 21080900, на р/р - 31118104700002, Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010;

- 20 (двадцять), 65 грн. - на р/р - 31414541700002, Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Морська Г.М.

кат. 8.1.4