Постанова № 14397207, 01.03.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.03.2011
Номер справи
2а-0870/554/11
Номер документу
14397207
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 березня 2011 року 16:43 Справа № 2а-0870/554/11

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Калашник Ю.В.,

при секретарі судового засідання Баланчук І.М.,

за участю представників:

позивача Ігнатова З.М. (довіреність від 01.02.2011 №1/11)

представника відповідача не зявився,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Промінвестконсалтинг»

до Комунального підприємства з технічної інвентаризації Бердянської міської ради Запорізької області

про визнання противоправним та скасування рішення і зобовязання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

У січні 2011 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Промінвестконсалтинг» (далі позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду (далі суд) із позовом до Комунального підприємства з технічної інвентаризації Бердянської міської ради Запорізької області (далі відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення реєстратора Комунального підприємства з технічної інвентаризації Бердянської міської ради Бондарчук Т.В. від 09.12.2010 про відмову в державній реєстрації і зобовязати Комунальне підприємство з технічної інвентаризації Бердянської міської ради провести державну реєстрацію права власності за ТОВ «Промінвестконсалтинг» на нерухомі обєкти самочинного будівництва, що розташовані на території бази відпочинку «Таврида», яка знаходиться за адресою: Запорізька область, м.Бердянськ, вул.. Макарова,53, а саме: скважина літера «Ф»; основна будівля літера «З»; будуючий обєкт.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі із підстав, викладених у позовній заяві. Зокрема зазначив, що рішенням чотирнадцятої сессії V скликання Бердянської міської ради Запорізької області №21 від 25.01.2007, ТОВ «Промінвестконсалтинг» передано в довгострокову оренду земельну ділянку, площею 3,0276 га., розташовану по вул. Макарова, 53, для розміщення та обслуговування бази відпочинку, строком до 31.12.2026 року.

На підставі вищевказаного рішення, між Бердянською міською радою Запорізької області (Орендодавець) та ТОВ «Промінвестконсалтинг» (Орендар) був укладений договір оренди землі від 16.04.2007, відповідно до пунктів 1.1. та 2.1. якого, Орендодавець передав, а Орендар прийняв у строкове платне володіння та користування земельну ділянку загальною площею 3,0276 га. для розміщення та обслуговування бази відпочинку, яка знаходиться у м.Бердянськ Запорізької області, вул. Макарова, 53.

Згідно пункту 3.1. договору оренди, цей договір укладено строком до 31.12.2026 року.

Актом прийому передачі земельної ділянки від 16.04.2007, який є невідємною частиною договору оренди землі від 16.04.2007, земельна ділянка передана ТОВ «Промінвестконсалтинг».

В межах вищевказаної земельної ділянки, на території власної бази відпочинку «Таврида», ТОВ «Промінвестконсалтинг» здійснило самочинне будівництво обєктів нерухомості, а саме: здійснило будівництво скважини для питної води (літера «Ф») та у теперішній час здійснює будівництво основної будівлі (обєкт незавершеного будівництва). Крім цього, ТОВ «Промінвестконсалтинг» проведено реконструкцію літери «З» сараю, який в результаті такої реконструкції було перетворено з господарської будівлі на основну будівлю.

Відповідно до ч.1 ст.376 ЦК України, самочинне будівництво це житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

ТОВ «Промінвестконсалтинг» звернулося до Комунального підприємства з технічної інвентаризації Бердянської міської ради із заявою про проведення інвентаризаційних робіт обєкта нерухомості бази відпочинку «Таврида», з метою подальшого внесення змін до технічної документації.

Під час проведення інвентаризаційних робіт, техніками Комунального підприємства з технічної інвентаризації Бердянської міської ради встановлено, що на території бази відпочинку наявні незареєстровані обєкти, а саме: скважина літера «Ф»; основна будівля літера «З» (сарай, який в результаті реконструкції став основною будівлею); будуючий обєкт; що підтверджується позначками, зробленими 02.07.2010 в технічному паспорті на громадський будинок (б/в «Таврида») за реєстровим №475.

ТОВ «Промінвестконсалтинг» звернулося до Комунального підприємства з технічної інвентаризації Бердянської міської ради із заявою про реєстрацію права власності на вищевказані нерухомі обєкти самочинного будівництва.

Проте, реєстратором Комунального підприємства з технічної інвентаризації Бердянської міської ради Бондарчук Т.В було прийняте рішення від 09.12.2010 (вих. №1515 від 10.12.2010) про відмову в державній реєстрації прав.

Рішення мотивоване тим, що до заяви не додано правовстановлювальні документи на визначені обєкти нерухомого майна, а подані документи не відповідають вимогам законодавства, і зокрема Тимчасовому положенню про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України №7/5 від 07.02.2002 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.02.2002 за №157/6445.

ТОВ «Промінвестконсалтинг» вважає що відповідні дії Комунального підприємства з технічної інвентаризації Бердянської міської ради суперечать діючому законодавству, зокрема Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» (далі за текстом Закон), а також нормам Тимчасового положення.

Так, згідно вимог ч.1 ст.3 Закону, державна реєстрація прав є обов'язковою. Інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру прав. Частина 1 статті 4 Закону передбачає обовязкову державну реєстрацію права власності на нерухоме майно.

Аналогічні положення закріплено і в п.1.4. Тимчасового положення, згідно якого, обов'язковій державній реєстрації підлягають право власності та інші речові права на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.2 Закону, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Аналогічна норма закріплена і в п.1.2. Тимчасового положення.

Таким чином, Комунальне підприємство з технічної інвентаризації Бердянської міської ради, як орган, якому виконавчим органом місцевого самоврядування делеговані повноваження щодо державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, відмовляючись проводити відповідну державну реєстрацію, фактично не визнає за ТОВ «Промінвестконсалтинг» право власності на вищевказані нерухомі обєкти самочинного будівництва.

Будівельні роботи проводилися та наразі проводяться ТОВ «Промінвестконсалтинг» власними матеріалами та за рахунок власних грошових коштів, а отже право власності на вищевказані самочинно збудовані та будуючий обєкти нерухомості не оспорюється будь-якою іншою особою. За таких підстав, здійснення ТОВ «Промінвестконсалтинг» самочинного будівництва обєктів нерухомості в межах земельної ділянки, на якій розташована база відпочинку «Таврида», що належить на праві власності ТОВ «Промінвестконсалтинг», жодним чином не порушує права інших осіб. Просить позов задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, проте надіслав суду заперечення на адміністративний позов. Зокрема зазначає, оскаржуване рішення є обґрунтованим та законним. Зазначив, що відповідно до ч.2 ст. 331 Цивильного кодексу право власності на новостворене нерухуме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).

Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації.

Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Відповідно до ст. 376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.

Відповідно до Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженого Наказом міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 лютого 2002 р. за N 157/6445 (далі - Тимчасове положення) державній реєстрації підлягає право власності на закінчене будівництвом нерухоме майно, яке прийняте в експлуатацію у встановленому законодавством порядку.

Відповідно до Постанови КМ України від 30 вересня 2009 р. N 1104 «Про деякі питання надання дозволів на виконання підготовчих і будівельних робіт» виконання будівельних робіт на об'єктах без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також виконання не зазначених у дозволі будівельних робіт або без належно затвердженого проекту вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Відповідно до Постанови КМ України від 8 жовтня 2008 р. N 923 «Про затвердження порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів» експлуатація закінчених будівництвом об'єктів, що не відповідають проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам та не прийнятих у встановленому порядку, забороняється.

Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів здійснюється на підставі сертифіката відповідності, що видається Держархбудінспекцією та її територіальними органами.

Вказаний сертифікат є підставою для подальшого оформлення та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна.

Позивач, всупереч встановленим діючим законодавством нормам, самочинно побудував свердловину літ. «Ф», основну будівлю літ. «З», недобудований об'єкт, що розташовані по вул. Макарова, 53 у м. Бердянську Запорізької області.

Відповідно до Тимчасового положення, для проведення державної реєстрації виникнення, переходу або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно власник (власники), інший правонабувач (правонабувачі) або уповноважена ним (ними) особа подає реєстратору БТІ заяву про державну реєстрацію прав за встановленою формою.

До заяви про державну реєстрацію прав додаються правовстановлювальні документи (додаток 2 Тимчасового положення ), їх нотаріально засвідчені копії, документи, що підтверджують оплату за проведення державної реєстрації прав та видачу витягу про державну реєстрацію прав, а також інші документи, визначені Положенням.

Одним з видів правовстановлювальних документів є рішення суду про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна, про встановлення факту права власності на об'єкти нерухомого майна, про передачу безхазяйного нерухомого майна до комунальної власності.

На підставі вищевикладеного вважає відмову позивачу у реєстрації права власності на самочинно зведене нерухоме майно, що розташоване за адресою: м. Бердянськ, вул. Макарова, 53, законною, у задоволенні адміністративного позову просимо відмовити.

У судове засідання представник відповідача не зявився, проте у надісланих суду запереченнях просить розглянути справу без його участі.

На підставі ст. 160 КАС України судом у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Розглянувши подані документи, заслухавши пояснення представника позивача, судом установлені наступні обставини.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Промінвестконсалтинг», на підставі рішення господарського суду Запорізької області від 18.09.2006 по справі №10/228/06 та договору купівлі продажу, що посвідчений 26.07.2007 приватним нотаріусом Бердянського міського нотаріального округу Запорізької області ОСОБА_3 та зареєстрований в реєстрі за №1882, є власником 1/1 частки комплексу будівель та споруд (база відпочинку «Таврида»), які розташовані за адресою: Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Макарова, 53. Вищевказане також підтверджується витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно №15404937 від 30.07.2007, що виданий Комунальним підприємством з технічної інвентаризації Бердянської міської ради.

Рішенням чотирнадцятої сессії V скликання Бердянської міської ради Запорізької області №21 від 25.01.2007, ТОВ «Промінвестконсалтинг» передано в довгострокову оренду земельну ділянку, площею 3,0276 га., розташовану по вул. Макарова, 53, для розміщення та обслуговування бази відпочинку, строком до 31.12.2026 року.

На підставі вищевказаного рішення, між Бердянською міською радою Запорізької області (Орендодавець) та ТОВ «Промінвестконсалтинг» (Орендар) був укладений договір оренди землі від 16.04.2007, відповідно до пунктів 1.1. та 2.1. якого, Орендодавець передав, а Орендар прийняв у строкове платне володіння та користування земельну ділянку загальною площею 3,0276 га. для розміщення та обслуговування бази відпочинку, яка знаходиться у м. Бердянськ Запорізької області, вул. Макарова, 53. Згідно пункту 3.1. договору оренди, цей договір укладено строком до 31.12.2026 року.

Актом прийому передачі земельної ділянки від 16.04.2007, який є невідємною частиною договору оренди землі від 16.04.2007, земельна ділянка передана ТОВ «Промінвестконсалтинг».

Відповідно до ч.2 ст. 331 ЦК України, якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. При цьому, Відповідач посилається на постанову Кабінету міністрів України №923 від 08.10.2008 «Про затвердження порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом обєктів».

Судом встановлено, що будь-яких договорів, які б передбачали прийняття нерухомого майна до експлуатації між позивачем та іншими особами не укладалося.

Відповідно до абз.3 ч.2 ст. 331 ЦК України, якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації, а тому суд вважає, що право власності на нерухоме майно виникає у позивача не з моменту його прийняття до експлуатації, а з моменту його державної реєстрації, відповідно до положень Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень»,

Так, згідно вимог ч.1 ст.3 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» (далі за текстом Закон), державна реєстрація прав є обов'язковою. Частиною 1 статті 4 Закону також передбачено обовязкову державну реєстрацію права власності на нерухоме майно. Відповідно до ч.3 ст.3 Закону, права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

При цьому, ч.1 ст.182 ЦК України також передбачає, що право власності на нерухомі речі підлягає державній реєстрації.

Аналізуючи вищевказані правові норми, можна зробити висновок, що до проведення державної реєстрації право власності на вказані об'єкти нерухомого майна не виникає.

Відповідач вказує, що відповідно до практики легалізації самочинно зведених обєктів нерухомого майна у судовому порядку, що склалася на сьогодні, відповідачем у таких справах виступає власник земельної ділянки (в даному випадку Бердянська міська рада), а ні як не БТІ.

За таких підстав, можна зробити висновок, що моментом виникнення права власності на обєкти нерухомості є виключно момент проведення органами БТІ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, тобто офіційне визнання і підтвердження державою, в особі БТІ, як субєкта владних повноважень, якому виконавчим органом місцевого самоврядування делеговані повноваження щодо державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, факту виникнення права на нерухоме майно, шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Згідно звіту-висновку від 05.10.2010 шифр 145/10-10, що наданий Бердянською філією Державного науково-дослідного та проектно-вишикувального інституту «НДІ ПРОЕКТКОНСТРУКЦІЯ» Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України (далі за текстом БФ «НДІ ПРОЕКТКОНСТРУКЦІЯ»), основна будівля літера «З» та скважина літера «Ф» відповідають діючим будівельним нормам та правилам, у звязку з чим БФ «НДІ ПРОЕКТКОНСТРУКЦІЯ» рекомендовано розглянути питання про можливість документального оформлення вищевказаних обєктів.

Крім цього, згідно висновку №2375 від 12.11.2010, Бердянське міське управління ГУ МНС України в Запорізькій області не заперечує проти оформлення скважини літери «Ф» та основної будівлі літера «З» при умові виконання норм та правил пожежної безпеки.

Відповідно до висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 26.11.2010 №1603, який надано Державним закладом «Бердянська міська санітарно-епідеміологічна станція Запорізької області», діючий обєкт артезіанська свердловина для водо забезпечення б/в «Таврида» по вул. Макарова, 53 (скважина літера «Ф»), відповідає вимогам діючого санітарного законодавства України, може бути використана за призначенням у заявленій сфері застосування.

Таким чином, наявні всі підстави вважати вищевказані обєкти такими, що введені в експлуатацію.

Відповідно до п.1.6. Тимчасового положення, Державній реєстрації підлягає право власності на закінчене будівництвом нерухоме майно, яке прийняте в експлуатацію у встановленому законодавством порядку. Державна реєстрація права власності на об'єкти незавершеного будівництва проводиться у порядку, визначеному Положенням, з урахуванням особливостей, встановлених у розділі IV Положення.

Пунктом 4.2. Тимчасового положення передбачено, що у разі проведення державної реєстрації виникнення, переходу або припинення права власності на об'єкт незавершеного будівництва до заяви про державну реєстрацію прав заявником (заявниками) додаються документи, що посвідчують право на земельну ділянку, та дозвіл на виконання будівельних робіт, їх копії, документи, що підтверджують оплату за проведення державної реєстрації прав, видачу витягу про державну реєстрацію прав та надання витягу з Реєстру прав, а також інші документи, визначені Положенням.

Згідно звіту-висновку від 05.10.2010 шифр 145/10-10, будуючий обєкт знаходиться в нормальному технічному стані, у звязку з чим БФ «НДІ ПРОЕКТКОНСТРУКЦІЯ» рекомендовано розглянути питання про можливість використання існуючих фундаменту та стін (будуючого обєкт) для подальшого будівництва двоповерхового туристичного притулку.

В силу ст.19 Закону, документом, який є підставою для державної реєстрації прав, що посвідчує виникнення, перехід, припинення речових прав на нерухоме майно є зокрема, рішення суду стосовно речових прав на нерухоме майно, яке набрало законної сили.

Відповідно до вимог ч.3 ст.3 Закону, права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

Таким чином, рішення (постанова) суду про зобовязання органу БТІ провести державну реєстрацію права власності на обєкти нерухомого майна, є правовстановлюючим документом, на підставі якого проводиться реєстрація прав власності на обєкти нерухомого майна.

Відповідне рішення (постанова) суду фактично зобовязує орган державної влади офіційно визнати і підтвердити право власності особи на нерухоме майно.

Міністерство юстиції України в своїх розясненнях №19-32/30 від 22.06.2007 зазначає, що Тимчасовим положенням, забороняється тлумачення прав реєстратором відомостей про заявлені права власності. Отже, реєстрація прав на нерухоме майно має здійснюватися у відповідності до резолютивної частини рішення (постанови) суду.

Згідно ст.30 Закону, дія та бездіяльність державного реєстратора прав можуть бути оскаржені до керівництва органів державної реєстрації прав та (або) в судовому порядку.

Відповідно до п.1.3 Тимчасового положення, державна реєстрація прав проводиться реєстраторами бюро технічної інвентаризації (далі БТІ) у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць.

За таких підстав, реєстратори Комунального підприємства з технічної інвентаризації Бердянської міської ради виконують делеговані їм виконавчим органом місцевого самоврядування повноваження щодо державної реєстрації прав власності на нерухоме майно. Таким чином, реєстратор Комунального підприємства з технічної інвентаризації Бердянської міської ради є суб'єктом владних повноважень, у розумінні п.7 ст.3 КАС України.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку (ч.3 ст.2 КАС України).

Частиною 1 ст. 11 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Ураховуючи вище викладене, суд дійшов висновку, що відповідачем недоведена правомірність його дій, у звязку із чим позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 11, 161-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправним і скасувати рішення реєстратора Комунального підприємства з технічної інвентаризації Бердянської міської ради Бондарчук Т.В від 09.12.2010 (вих. №1515 від 10.12.2010) про відмову в державній реєстрації прав.

3.Зобовязати Комунальне підприємство з технічної інвентаризації Бердянської міської ради, провести державну реєстрацію права власності за товариством з обмеженою відповідальністю «Промінвестконсалтинг» на наступні нерухомі обєкти самочинного будівництва, що розташовані на території бази відпочинку «Таврида», яка знаходиться за адресою: Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Макарова, 53, а саме: скважина літера «Ф»; основна будівля літера «З»; будуючий обєкт.

4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Промінвестконсалтинг» (код ЄДРПОУ 34186468) судовий збір у розмір 6,80грн. (шість грн.80 коп). Видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 09.03.2011.

Суддя(підпис)Ю.В.Калашник