Постанова № 14396630, 14.03.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.03.2011
Номер справи
2а/0570/1660/2011
Номер документу
14396630
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 березня 2011 р. справа № 2а/0570/1660/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Череповського Є.В.

при секретаріПригода О.В.

за участю:

представника позивача не з'явився

представника відповідача не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку адміністративну справу за позовом Селидівського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_1 про стягнення суми переплати допомоги по безробіттю у розмірі 4361,26 гривень,

В С Т А Н О В И В:

Селидівський міський центр зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення суми переплати допомоги по безробіттю у розмірі 4361,26 гривень.

В обґрунтування позову зазначив, що 24.12.2008 року відповідач звернувся до Селидівського МЦЗ. 31.12.2008 року йому було надано статус безробітного та розпочато виплату допомоги.

Селидівським міським центром зайнятості, при розслідуванні страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, було встановлено, що за даними державного реєстратора ОСОБА_1 зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності з 18.02.2008 року.

Таким чином за період з 31.12.2008 року по 09.04.2009 року ОСОБА_1 незаконно отримав матеріальне забезпечення на випадок безробіття у сумі 4361,26 гривень.

Листом № 04-1749 від 06.09.2010 року Селидівський міський центр зайнятості повідомив відповідача про необхідність відшкодування центру зайнятості 4361,26 гривень, але до теперішнього часу зазначена шкода Селидівському МЦЗ не відшкодована.

На підставі викладеного просив стягнути з відповідача переплачену допомогу по безробіттю в сумі 4361,26 гривень.

Представник позивача у судове засідання не зявився, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений належним чином, надав клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача.

Відповідач у судове засідання не зявився, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення слухання справи до суду не надав.

За таких обставин і відповідно до ст. 128 КАС суд визнав можливим розглянути справу без участі представника позивача та відповідача та на підставі доказів наявних у матеріалах справи.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що що 24.12.2008 року відповідач звернувся до Селидівського МЦЗ. 31.12.2008 року йому було надано статус безробітного та розпочато виплату допомоги..

Селидівським міським центром зайнятості, при розслідуванні страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, встановлено, що за даними державного реєстратора ОСОБА_1 зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності з 18.02.2008 року.

За період знаходження на обліку в центрі зайнятості в якості безробітного за період з 31.12.2008 року по 09.04.2009 року ОСОБА_1 незаконно отримав матеріальне забезпечення на випадок безробіття у сумі 4361,26 гривень.

До теперішнього часу відповідачем добровільно не сплачена сума незаконно отриманої допомоги по безробіттю.

У відповідності до статті 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять роботу по збору акумуляції страхових внесків, контролюють використання коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції, згідно з затвердженими статутами.

Управління страховими Фондами здійснюються Правлінням фонду. Виконавча дирекція страхового Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Робочими органами виконавчої дирекції є її відділення.

Отже, у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фонду соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Селидівський міський центр зайнятості у відповідності до ст. 12 3акону України N1533 від 02.03.2000р. "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, на якого п. 2 ст. 12 вищезгаданого Закону та Положенням покладені всі повноважні функції і центр зайнятості у даному випадку виступає як суб'єкт владних повноважень у відповідності до норм діючого законодавства.

Згідно ст.1 Закону України «Про зайнятість населення» №803-ХІІ від 01.03.1991р., зайнятість це діяльність громадян, повязана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що приносить доход у грошовій або іншій формі. До зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців.

Відповідно до ст.2 зазначеного Закону, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Абзацем 2 п. 2 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, затвердженого постановою КМУ від 14.02.2007р. №219 із змінами, затвердженими постановою КМ України від 16.07.2008р. №640 передбачено, що зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час і звернулися до державної служби зайнятості, підлягають обліку. Під час прийому таких громадян працівник центру зайнятості проводить консультацію, про що робить відповідний запис у картці.

Відповідно до п.п. 2, 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1533-111 від 02.03.2000р., застраховані особи, зареєстровані у встановленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Враховуючи викладене, відповідач не мав права на отримання статусу безробітного та на виплату йому допомоги по безробіттю у вищевказаний період, а тому суд вважає необхідним стягнути з відповідача незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 4361,26 гривень.

Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалено на користь сторони субєкта владних повноважень, судовий збір з відповідача, який не є субєктом владних повноважень, не стягується.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8-11, 17-20, 69-72, 88, 158-163, 167, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Селидівського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_1 про стягнення суми переплати допомоги по безробіттю у розмірі 4361,26 гривень, задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь Селидівського міського центру зайнятості (85400, Донецька область, м. Селидове, вул. К.Маркса, 41-а) суму переплати допомоги по безробіттю у розмірі 4361,26 гривень на р/р 37171304900070 в УДК Донецької області, МФО 834016, ЄДРПОУ 22039540.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 14 березня 2011 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Череповський Є.В.