Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2011 р. Справа № 2а/0470/1408/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Захарчук Н. В. при секретаріЧмух Ю.В. за участю: розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Відкритого акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» до відповідача-1: Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у м. Кривому Розі, відповідача-2: Головного управління Державного казначейства України у Дніпропетровській області про скасування податкових повідомлень-рішень ВСТАНОВИВ: 20.01.2011 року Відкрите акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг» (далі позивач, підприємство або ВАТ«АрселорМіттал Кривий Ріг») звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.10.2010р. №0000310610/0 (податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.11.2010р. №0000310610/1 та податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 12.01.2011р. №0000310610/2) прийняті Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у м.Кривому Розі (далі - відповідач-1), якими було застосовано до ВАТ «АрсклорМіттал Кривий Ріг» штрафні санкції у розмірі 1501817,80 грн. за порушення граничного строку погашення узгодженого податкового зобовязання з плати за користування надрами загальнодержавного значення, а також просить стягнути з бюджету через Головне управління Державного казначейства України у Дніпропетровській області (далі відповідач-2) на користь ВАТ«АрселорМіттал Кривий Ріг» сплачену за порушення строків погашення узгодженого податкового зобовязання з плати за користування надрами загальнодержавного значення пеню у розмірі 53571,70грн. Позивачем позовні вимоги обґрунтовані тим, що, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.10.2010р. №0000310610/0 (податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.11.2010р. №0000310610/1 та податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 12.01.2011р. №0000310610/2) прийняте Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у м.Кривому Розі з грубими порушеннями норм чинного законодавства та істотно порушують його права та охоронювані законом інтереси у сфері публічно правових відносин. 04.03.2011 року судом було задоволено клопотання Відкритого акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» про обєднання справ в одне провадження, у звязку з чим було обєднано справи № 2а/0470/1410/11, № 2а/0470/1409/11, №2а/0470/1406/11 в одне провадження зі справою 2а/0470/1408/11 за адміністративним позовом Відкритого акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» до відповідача-1: Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у м. Кривому Розі, відповідача-2: Головного управління Державного казначейства України у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення та присвоєно єдиний номер справи № 2а/0470/1408/11.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог.
Представник відповідача-1 у судовому засіданні проти позову заперечував, вважає, що податковий орган діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, просив суд відмовити в задоволенні адміністративного позову повністю.
Представник відповідача-2 у судове засідання не зявився, про дату, час та місце його проведення повідомлений належним чином, з клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався.
Дослідивши всі документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що за результатами невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності сплати до бюджету узгодженої суми податкового зобовязання по збору за забруднення навколишнього природного середовища ВАТ«АрселорМіттал Кривий Ріг» (код ЄДРПОУ 24432974) за період з 19.08.2010 року по 02.09.2010 року було складено акт від 20.09.2010 року за №134/08-06-125/1/24432974 на підставі якого було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04 жовтня 2010 року за №0000330610/0 про порушення позивачем п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яким до позивача застосовано штрафну санкцію у розмірі 1514883,74грн., що складає 10% від 15148837,43грн. узгодженого податкового зобовязання зі збору за забруднення навколишнього середовища на підставі п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ( далі Закон №2181). Крім того відповідно до п.п. 16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону №2181 позивачу була нарахована пеня у сумі 54037,77грн.
Крім цього, з питання своєчасності сплати до бюджету узгодженої суми податкового зобовязання по платі за користування надрами загальнодержавного значення ВАТ«АрселорМіттал Кривий Ріг» за період з 19.08.2010 року по 02.09.2010 року було складено акт від 20.09.2010 року за №132/08-06-125/1/24432974 на підставі якого було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04 жовтня 2010 року за №0000310610/0 про порушення позивачем п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181, яким до позивача застосовано штрафну санкцію у розмірі 1501817,80грн., що складає 10% від 15018178,00грн. узгодженого податкового зобовязання з плати за користуванням надрами загальнодержавного значення на підставі п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181. Крім того відповідно до п.п. 16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону №2181 позивачу була нарахована пеня у сумі 53571,70грн.
Також, позивачу з питання своєчасності сплати до бюджету узгодженої суми податкового зобовязання по збору за геологорозвідувальні роботи виконані за рахунок держбюджету за період з 19.08.2010 року по 02.09.2010 року було складено акт від 20.09.2010 року за №133/08-06-125/1/24432974 на підставі якого було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04 жовтня 2010 року за №0000320610/0 про порушення позивачем п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181, яким до позивача застосовано штрафну санкцію у розмірі 195172,60грн., що складає 10% від 1951726грн. узгодженого податкового зобовязання зі збору за геологорозвідувальні роботи виконані за рахунок державного бюджету на підставі п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181. Крім того відповідно до п.п. 16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону №2181 позивачу була нарахована пеня у сумі 6962,05грн.
З питання своєчасності сплати до бюджету узгодженої суми податкового зобовязання по збору за спеціальне водокористування ВАТ«АрселорМіттал Кривий Ріг» за період з 19.08.2010 року по 02.09.2010 року було складено акт від 20.09.2010 року за №131/08-06-125/1/24432974 на підставі якого було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04 жовтня 2010 року за №0000300610/0 про порушення позивачем п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181, яким до позивача застосовано штрафну санкцію у розмірі 293491,76грн., що складає 10% від 2934917,60грн. узгодженого податкового зобовязання зі збору за спеціальне користування водними ресурсами загальнодержавного значення на підставі п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181. Крім того відповідно до п.п. 16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону №2181 позивачу була нарахована пеня у сумі 10469,21грн.
Під час розгляду справи встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Відкрите акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг» мало переплату з податку на прибуток підприємства у розмірі 576042993,00грн., що підтверджується актом звірки розрахунків платника з бюджетом за період з 01.01.2010р. по 31.07.2010р., копія якого залучена до матеріалів справи.
Згідно з п.21.3 ст.21 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємства» від 28.12.1994 року, №334/94-ВР, сума податкових платежів, що надміру надійшла до бюджету в результаті неправильного нарахування або порушення платником податку встановленого порядку сплати податку, підлягає поверненню з відповідного бюджету протягом десяти робочих днів з моменту отримання податковим органом відповідної заяви платника податку або зарахуванню на зменшення платежів до цього бюджету майбутніх періодів, за вибором платника податку, в разі якщо не минув строк позовної давності, встановлений законодавством.
Відповідно до ч.5 Порядку взаємодії органів державної податкової служби України, фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) платникам податків N 58/78/22 від 3 лютого 2005 року (далі- по тексту Порядок) повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) у випадках, передбачених податковими законами, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб), яка може бути подана не пізніше 1095 дня, наступного за днем виникнення такої переплати.
У звязку з вищевикладеним позивач звернувся до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у м. Кривому Розі з заявами: №811-12/1166 від 15.07.2010 року про зарахування наявної переплати з податку на прибуток в рахунок погашення поточного зобовязання з плати за користування надрами загальнодержавного значення у сумі 15018179,00грн. та зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок Держбюджету у сумі 1951726,00грн.; №811-12/1240 від 28.07.2010 року про зарахування наявної переплати з податку на прибуток в рахунок погашення поточного зобовязання зі збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення у сумі 2934918,00грн.; №811-12/1251 від 30.07.2010 року про зарахування наявної переплати з податку на прибуток в рахунок погашення поточного зобовязання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 15148838,00грн.
Підставою такого звернення є акт взаємозвірки позивача ВАТ«АрселорМіттал Кривий Ріг» та відповідача-1 (податкової адміністрації), з якого вбачається що підприємство має переплату з податку на прибуток підприємства.
В судовому засіданні представник відповідача-1 пояснив, що зазначений акт не є підставою зарахування переплати з податку на прибуток у рахунок погашення зобовязання зі збору за геологорозвідувальні роботи виконані за рахунок державного бюджету, з плати за користування надрами загальнодержавного значення, зі збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення та зі збору за забруднення навколишнього середовища.
Так, 28.07.2010 року, 19.08.2010 року на адресу позивача надійшли листи №12581/10/08-06-121, №13671/10/08-06-121 Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у м. Кривому Розі, згідно яких відповідач-1 для вирішення питання про зарахування переплати з податку на прибуток у рахунок погашення зобовязання зі збору за геологорозвідувальні роботи виконані за рахунок державного бюджету, з плати за користування надрами загальнодержавного значення, зі збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення та зі збору за забруднення навколишнього середовища звернувся до ДПА у Дніпропетровській області, яка станом на 28.07.2010 року, 16.08.2010 року не погодила питання про такі зарахування.
Частиною 6 Порядку передбачено, що заява подається платником податку до органу державної податкової служби України за місцем перебування на податковому обліку в довільній формі. Обов'язковим реквізитом заяви є визначення платником податку напрямів зарахування коштів, що повертаються як помилково та/або надміру сплачені: на поточний (вкладний) рахунок платника податку в установі банку; на погашення податкового зобов'язання (податкового боргу) з інших податків, зборів (обов'язкових платежів), надходження яких контролюється органами державної податкової служби, незалежно від виду бюджету, щодо якого обліковується такий борг.
Відповідно до ч.7 Порядку орган державної податкової служби України на підставі даних особових рахунків платників готує висновки (додаток 1), два примірники Реєстру висновків за платежами, належними державному бюджету (додаток 2), та три примірники Реєстру висновків за платежами, належними місцевим бюджетам (додаток 3).
Згідно з зазначеними реєстрами орган державної податкової служби України, відповідний районний (міський) фінансовий орган та орган Державного казначейства України проводять приймання-передавання висновків про повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів).
За платежами, належними державному бюджету, орган державної податкової служби України в термін не пізніше ніж п'ять робочих днів від дати отримання заяви платника передає висновки згідно з Реєстром висновків для виконання відповідному територіальному органу Державного казначейства України.
За платежами, належними місцевим бюджетам, орган державної податкової служби України в термін не пізніше ніж п'ять робочих днів від дати отримання заяви платника передає висновки згідно з Реєстром висновків для погодження відповідному районному (міському) фінансовому органу.
Районний (міський) фінансовий орган у термін не пізніше ніж два робочих дні здійснює погодження отриманих висновків шляхом завірення підписом керівника районного (міського) фінансового органу, засвідченим печаткою, та повертає їх згідно з Реєстром висновків відповідному органу державної податкової служби України.
Орган державної податкової служби України не пізніше ніж наступного робочого дня від дати отримання висновку, погодженого районним (міським) фінансовим органом, передає його згідно з Реєстром висновків територіальному органу Державного казначейства України.
Частиною 9 Порядку передбачено, що на підставі отриманих висновків органи Державного казначейства України протягом п'яти робочих днів здійснюють повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) платникам податків відповідно до Порядку повернення платникам помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом Державного казначейства України від 10 грудня 2002 року N 226 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 грудня 2002 року за N 1000/7288.
Таким чином, позивач згідно з п.21.3 ст.21 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємства» виконав всі необхідні умови для скористання своїм правом на зарахування переплати з податку на прибуток у рахунок погашення зобовязання зі збору за геологорозвідувальні роботи виконані за рахунок державного бюджету, з плати за користування надрами загальнодержавного значення, зі збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення та зі збору за забруднення навколишнього середовища.
Суд дійшов висновку, що посилання відповідача-1 на відсутність погодження про зарахування переплати з податку на прибуток ДПА у Дніпропетровській області безпідставні, оскільки чинним законодавством не передбачено такого права податкового органу, а тому Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у м. Кривому Розі порушенні п.21.3 ст.21 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємства» від 28.12.1994 року, №334/94-ВР, 7-9 Порядку N 58/78/22, а саме відповідач-1 протягом десяти робочих днів з моменту отримання відповідної заяви платника податку ВАТ«АрселорМіттал Кривий Ріг» не зарахував переплату з податку на прибуток підприємств у рахунок погашення податкових зобовязань з інших податків і зборів (обовязкових платежів).
Внаслідок невиконання Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у м. Кривому Розі своїх обовязків, передбачених частинами 7-9 Порядку N 58/78/22, позивач був позбавлений права зарахування надмірно сплачених ним платежів на погашення податкового зобовязання (податкового боргу) з інших податків.
Відтак, висновки актів №134/08-06-125/1/24432974, №132/08-06-125/1/24432974, №133/08-06-125/1/24432974 №131/08-06-125/1/24432974 та від 20.09.2010 є необґрунтованими та спростовані матеріалами справи.
На підставі наведеного, враховуючи надані на підтвердження документи, суд дійшов висновку, що Позивач не допускав порушень п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а тому податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.10.2010р. №0000320610/0, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.11.2010р. №0000320610/1, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 12.01.2011р. №0000320610/2, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.10.2010р. №0000310610/0, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.11.2010р. №0000310610/1, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 12.01.2011р. №0000310610/2, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.10.2010р. №0000300610/0, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.11.2010р. №0000300610/1, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 12.01.2011р. №0000300610/2, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.10.2010р. №0000330610/0, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.11.2010р. №0000330610/1 та податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 12.01.2011р. № 0000330610/2 винесені незаконно та підлягають скасуванню.
В ході розгляду справи позивач довів суду ті обставини, на які посилався в обґрунтування заявлених вимог, а відповідач не надав належні докази на підтвердження своїх заперечень проти позову.
Таким чином, позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» до відповідача-1: Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у м. Кривому Розі, відповідача-2: Головного управління Державного казначейства України у Дніпропетровській області про скасування податкових повідомлень-рішень є обґрунтованими. Представником відповідача не доведено правомірність його дій, в свою чергу судом визнано позицію Відкритого акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» такою, яка ґрунтується на нормах Конституції та законах України, з огляду на викладене позовні вимоги є такими, які підлягають задоволенню.
Відповідно ч.2 ст.162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову, зокрема, про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень.
Згідно ч.2 ст.11 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
За наведених обставин, суд вважає за можливе, з метою повного захисту прав, свобод та інтересів позивача вийти за межі позовних вимог шляхом визнання нечинним та скасування: податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.10.2010р. №0000320610/0, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.11.2010р. №0000320610/1, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 12.01.2011р. №0000320610/2, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.10.2010р. №0000310610/0, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.11.2010р. №0000310610/1, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 12.01.2011р. №0000310610/2, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.10.2010р. №0000300610/0, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.11.2010р. №0000300610/1, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 12.01.2011р. №0000300610/2, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.10.2010р. №0000330610/0, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.11.2010р. №0000330610/1 та податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 12.01.2011р. № 0000330610/2.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.87 КАС України, судові втрати складаються із судового збору та витрат, повязаних з розглядом справи. До витрат, повязаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на правову допомогу.
Згідно ст.94 КАС України встановлено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 86, 94, 159-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Відкритого акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» до відповідача-1: Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у м. Кривому Розі, відповідача-2: Головного управління Державного казначейства України у Дніпропетровській області про скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити повністю.
1. Визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.10.2010р. №0000320610/0, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.11.2010р. №0000320610/1 та податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 12.01.2011р. №0000320610/2, прийняті Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у місті Кривому Розі Дніпропетровсвкої області, якими було застосовано до Відкритого акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» штрафні санкції у розмірі 195 172,60 грн. за порушення граничного строку погашення узгодженого податкового зобов'язання зі збору за геологорозвідувальні роботи виконані за рахунок державного бюджету.
2. Стягнути з бюджету через Головне управління Державного казначейства України у Дніпропетровській області (вул. Челюскіна, 1, м. Дніпропетровськ, 49000, ідентифікаційний код 23928791) на користь Відкритого акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» (вул. Орджонікідзе, 1, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50095, ідентифікаційний код 24432974) сплачену за порушення строків погашення узгодженого податкового зобов'язання зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, пеню у розмірі 6 962,05 грн.
3. Визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.10.2010р. №0000310610/0, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.11.2010р. №0000310610/1 та податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 12.01.2011р. №0000310610/2, прийняті Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у місті Кривому Розі Дніпропетровської області, якими було застосовано до Відкритого акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» штрафні санкції у розмірі 1 501 817,80 грн. за порушення граничного строку погашення узгодженого податкового зобов'язання з плати за користування надрами загальнодержавного значення.
4. Стягнути з бюджету через Головне управління Державного казначейства України у Дніпропетровській області (вул. Челюскіна, 1, м. Дніпропетровськ, 49000, ідентифікаційний код 23928791) на користь Відкритого акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» (вул. Орджонікідзе, 1, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50095, ідентифікаційний код 24432974) сплачену за порушення строків погашення узгодженого податкового зобов'язання з плати за користування надрами загальнодержавного значення пеню у розмірі 53 571,70 грн.
5. Визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.10.2010р. №0000300610/0 податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.11.2010р. №0000300610/1 та податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 12.01.2011р. №0000300610/2, прийняті Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у місті Кривому Розі Дніпропетровської області, якими було застосовано до Відкритого акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» штрафні санкції у розмірі 293 491,76 грн. за порушення граничного строку погашення узгодженого податкового зобов'язання зі збору за спеціальне користування водними ресурсами загальнодержавного значення.
6. Стягнути з бюджету через Головне управління Державного казначейства України у Дніпропетровській області (вул. Челюскіна, 1, м. Дніпропетровськ, 49000, ідентифікаційний код 23928791) на користь Відкритого акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» (вул. Орджонікідзе, 1, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50095, ідентифікаційний код 24432974) сплачену за порушення строків погашення узгодженого податкового зобов'язання зі збору за спеціальне користування водними ресурсами загальнодержавного значення пеню у розмірі 10 469,21 грн.
7. Визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.10.2010р. №0000330610/0, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 04.11.2010р. №0000330610/1 та податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 12.01.2011р. №0000330610/2, прийняті Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу у місті Кривому Розі Дніпропетровської області, якими було застосовано до Відкритого акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» штрафні санкції у розмірі 1 514 883,74 грн. за порушення граничного строку погашення узгодженого податкового зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього середовища.
8. Стягнути з бюджету через Головне управління Державного казначейства України у Дніпропетровській області (вул. Челюскіна, 1, м. Дніпропетровськ, 49000, ідентифікаційний код 23928791) на користь Відкритого акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» (вул. Орджонікідзе, 1, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50095, ідентифікаційний код 24432974) сплачену за порушення строків погашення узгодженого податкового зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього
середовища пеню у розмірі 54 037 77грн.
Присудити з Державного бюджету України на користь Відкритого акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» судовий збір у розмірі 1264 грн. 01 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 09.03.2011 року.
Суддя Н.В. Захарчук