Постанова № 14396484, 23.03.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2011
Номер справи
2а-11856/10/0470
Номер документу
14396484
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

копія

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2010 р. Справа № 2а-11856/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді БарановськогоР.А. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську до Приватного підприємства "Теплий яр" про Про звернення стягнення на активи ,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Дніпродзержинську звернулася до суду із адміністративним позовом до Приватного підприємства «Теплий яр» з проханням звернути стягнення на активи Приватного підприємства «Теплий яр» в розмірі заборгованості по платежам до бюджету на загальну суму 1190 грн. 45 коп. з податку на прибуток в сумі 340 грн. 45 коп. та з комунального податку у розмірі 850 грн. 00 коп.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Приватне підприємство «Теплий яр» має несплачену заборгованість по платежам до бюджету з податку на прибуток підприємства у сумі 340 грн. 45 коп. та комунального податку у сумі 850 грн. 00 коп. згідно із Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов належить задовольнити повністю із наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач Приватне підприємство «Теплий яр» зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Дніпродзержинської міської ради Дніпропетровської області 13.09.2006 року та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Дніпродзержинську як платник податків та обов'язкових платежів.

Частиною 1 статті 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно пункту 2 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Також у пункті 3 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» зазначено, що платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до абзацу «б» підпункту 4.1.4. пункту 4.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до частини 1 статті 15 Закону України «Про систему оподаткування» до місцевих податків належать: 1) податок з реклами; 2) комунальний податок.

Згідно зі статті 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» № 56-93 від 20.05.1993 року комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

Статтею 18 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» № 56-93 від 20.05.1993 року передбачено, що органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

Матеріалами справи підтверджено, що станом на 16.08.2010 року Приватне підприємство «Теплий яр» має податкову заборгованість у сумі 1190 грн. 45 коп.: по комунальному податку 850 грн. 00 коп. по податку на прибуток підприємства у розмірі 340 грн. 45 коп., яка виникла внаслідок не сплати підприємством сум відповідно до податкових повідомлень-рішень № 0009381501/0 від 22.10.2008 року, № 0011671501/0 від 26.07.2010 року , № 0003971503/0 від 27.08.2008 року та декларації з податку на прибуток підприємства № 40681 від 24.04.2009 року.

Як встановлено судом, податкові повідомлення-рішення № 0009381501/0 від 22.10.2008 року, № 0011671501/0 від 26.07.2010 року , № 0003971503/0 від 27.08.2008 року відповідачем не оскаржені, отже, податкове зобовязання є узгодженим.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно довідки про час виникнення заборгованості приватн6ого підприємства «Теплий яр» станом на 16.08.2010 року, заборгованість відповідача з податку на прибуток та комунального податку складає 1190 грн. 45 коп.

Статтею 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено податковий борг як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого зобов'язання.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», з метою погашення податкового боргу відповідача податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Державною податковою інспекц3ією у м. Дніпродзержинську з метою погашення податкового боргу було видано відповідачу податкові вимоги:

- від 129.05.2008 року №1/518 про сплату податкового боргу в сумі 148 грн. 92 коп. (вручено відповідачу 07.06.2008 року, що підтверджується матеріалами справи);

- від 07.07.2008 року №2/620 про сплату податкового боргу в сумі 148 грн. 92 коп. (вручено відповідачу 24.07.2008 року, що підтверджується матеріалами справи), які залишено без виконання.

У відповідності до підпункту 10.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги. Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно пункту 11 статті 10 зазначеного Закону, державні податкові інспекції в районах у містах подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Пунктом 11 статті 11 вказаного Закону також встановлено право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

На час розгляду справи відповідач податковий борг перед бюджетом зі сплати податку на прибуток у сумі 340 грн. 45 коп. та з комунального податку у сумі 850 грн. 00 грн. в добровільному порядку не сплатив.

Сума податкового зобов'язання ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувалась.

У відповідності до підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи.

Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активи платника податків це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Згідно матеріалів справи, заступником начальника державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську прийнято рішення № 79 від 26.08.2008 року про стягнення коштів та продаж активів Приватного підприємства «Теплий яр» в рахунок погашення його податкового боргу.

За даних обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими письмовими доказами. Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача заборгованості зі сплати податку на прибуток у сумі 340 грн. 45 коп. та з комунального податку у сумі 850 грн. 00 грн.

Керуючись ст.ст 11, 14, 70, 71, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. дніпродзержинську до Приватного підприємства «Теплий яр» про звернення стягнення на активи задовольнити.

Звернути стягнення на активи Приватного підприємства «Теплий яр», в розмірі заборгованості по платежам до бюджету на загальну суму 1190 (одна тисяча сто девяносто) грн. 45 коп.:

-Податок на прибуток в сумі 340 (триста сорок) грн. 45 коп. (код платежу 11021021, одержувач відділення Державного казначейства в м. Дніпродзержинську, код ЄДРПОУ 24232324, назва банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, р/р 31118009700013);

-Комунальний податок в сумі 850 (вісімсот пятдесят) грн. 00 коп. (код платежу 16010200- одержувач відділення державного казначейства в м. Дніпродзержинську, код ЄДРПОУ 24232324 назва банку УДК у дніпропетровській області, МФО 805012, р/р 31110029700013).

Копію постанови направити сторонам.

Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис)

Постанова не набрала законної сили 15.11.10 р.

СуддяР.А. Барановський

Р.А. Барановський