Постанова № 14396480, 23.03.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2011
Номер справи
2а/0470/1456/11
Номер документу
14396480
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

копія

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2011 р. Справа № 2а/0470/1456/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді БарановськомуР.А. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Прокурор Кіровського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в до Дочірнє підприємство "Дніпропетровське монтажне управління" ВАТ "Південтеплоенергомонтаж" про стягнення заборгованості ,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Кіровського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська звернувся до суду із адміністративним позовом до Дочірнього підприємства «Дніпропетровське монтажне управління» Відкритого акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж» з проханням стягнути з Дочірнього підприємства «Дніпропетровське монтажне управління» Відкритого акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж» податковий борг по податку на прибуток у розмірі 11362 грн. 03 коп., по податку на додану вартість у розмірі 54759 грн. 93 коп. та по земельному податку з юридичних осіб у сумі 3706 грн. 67 коп.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Дочірнього підприємства «Дніпропетровське монтажне управління» Відкритого акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж» має несплачену заборгованість по платежам до бюджету з податку на прибуток у розмірі 11362 грн. 03 коп., по податку на додану вартість у розмірі 54759 грн. 93 коп. та по земельному податку з юридичних осіб у сумі 3706 грн. 67 коп.згідно із Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов належить задовольнити повністю із наступних підстав.

Частиною 1 статті 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно пункту 2 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Також у пункті 3 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» зазначено, що платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Пункт 1.1 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21.12.2000 року передбачає, що платник податків - юридичні особи, їх філії, відділення, і відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із закон покладено обов'язок утримувати та (або) сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню, штрафні санкції.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Дочірнє підприємство «Дніпропетровське монтажне управління» Відкритого акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж» зареєстроване Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 03.08.1998 року та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська, як платник податків, зборів (обовязкових платежів) з 28.06.1997 року за № 38.

Станом на 13.01.2011 рокущо Дочірнє підприємство «Дніпропетровське монтажне управління» Відкритого акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж»має податковий борг у розмірі 69 828 грн. 63 коп., який складається з податку на додану вартість у розмірі 54759 грн. 93 коп.; податку на прибуток у розмірі 11 362 грн. 03 коп.; земельного податку з юридичних з осіб 3 706 грн. 67 коп.

Як встановлено судом, податковий борг виник внаслідок несплати нарахованих податкових зобовязань по розстроченим та відстроченим податковим зобовязанням, а також самостійно нарахованих податкових зобов'язань.

Податковий борг з податку на додану вартість утворився в результаті наступного.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» розстроченням податкових зобов'язань є надання платнику податків бюджетного кредиту на основну суму його податкових зобов'язань без урахування сум єні під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеної згідно з пунктом 16.4 статті 6 цього Закону.

Платник податків, який звертається до податкового органу з заявою про розстрочення, відстрочення податкових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого податкового зобов'язання.

Розстрочення податкових зобов'язань надається на умовах податкового кредиту, за якими основна сума кредиту та нараховані на неї проценти погашаються рівними частками, починаючи з податкового періоду, наступного за періодом надання такого кредиту.

Заступником начальника Державної податкової інспекції у кіровському районі м. Дніпропетровська за заявою Дочірнього підприємства «Дніпропетровське монтажне управління» Відкритого акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж» прийнято рішення про розстрочення податкового зобов'язання № 188 від 30.08.2010 року, згідно якого Дочірньому підприємстві «Дніпропетровське монтажне управління» Відкритого акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж» надано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на додану вартість по строкам сплати 22.09.2010 року, 22.10 2010 року та 22.11.2010 року.

Дочірнім підприємством «Дніпропетровське монтажне управління» Відкритого акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж» до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська було подано наступні декларації з податку на додану вартість:

- за червень 2010 року (вх. № 42939), згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 34255 грн. 00 коп.;

- за липень 2010 року (вх. № 54304), згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 49297 грн. 00 коп.;

- за вересень 2010 року (вх. № 69606), згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 18588 грн. 00 коп.;

- за листопад 2010 року (вх. № 84135), згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 5 937 грн. 00 коп.

Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно абзацу 1 підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 зазначеного Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідачем у встановлені строки не сплачено суму податкових зобов'язань, зазначених у поданих ним податкових деклараціях.

17.12.2010 року фахівцями Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська проведено невиїзні документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності, про що складено акт № 4684/152/00121092 від 17.12.2010 року.

В ході перевірок встановлено порушення абзацу «а» підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: відповідачем не було надано декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2010 року по строку надання 22.11.2010 року.

Відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Таким чином, на підставі акту № 4684/152/00121092 від 17.12.2010 рокуДержавною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Дніпропетровська було винесено податкове повідомлення-рішення № 0022901502/0 від 17.12.2010 року, в якому визначено суму податкового зобовязання за штрафними (фінансовими санкціями) у розмірі 170 грн. 00 коп.

Зазначене податкове повідомлення-рішення отримано директором Дочірнього підприємства «Дніпропетровське монтажне управління» Відкритого акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж» 17.12.2010 року.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач подав до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська декларацію з податку на прибуток підприємства за ІІІ квартал 2010року (вх. № 76466), згідно якої сума податку до сплати склала 11 363 грн. 00 коп.

Згідно пункту 8 частини 1 статті 14 Закону України «Про систему оподаткування»плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) належить до загальнодержавних податків і зборів обов'язкових платежів).

Відповідачем подано до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська податковий розрахунок земельного податку (вх. № 2536), згідно якого за 2010 рік нараховано податку у сумі 3 707 грн. 01. коп.

Згідно з частини 1 статті 17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідачу встановлені строки не сплатив суму податкових зобов'язань, зазначених у поданому ним податковому розрахунку.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», з метою погашення податкового боргу відповідача податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Дніпропетровська з метою погашення податкового боргу, відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», були направлені відповідачу податкові вимоги: перша податкова вимога № 1/1510 від 11.10.2010 року на суму 10 245 грн. 83 коп., яка отримана відповідачем 15.11.2010 року, а також, друга податкова вимога № 2/1821 від 15.12.2010 року на суму 62 655 грн. 96 коп.

Проте податковий борг відповідачем сплачений не був.

Згідно пункту 11 статті 10 зазначеного Закону, державні податкові інспекції в районах у містах подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Пунктом 11 статті 11 вказаного Закону також встановлено право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

За даних обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора Кіровського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська до Дочірнього підприємства «Дніпропетровське монтажне управління» Відкритого акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж» про стягнення заборгованостізадовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Дніпропетровське монтажне управління» Відкритого акціонерного товариства «Південтеплоенергомонтаж» (49101, м. Дніпропетровськ, вул. Херсонська, 5; код ЄДРПОУ 00121092) на користь держави:

-р/р 31113009700007, одержувач: відділення держказначейства у Кіровському районі м. Дніпропетровська в установі банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 24232360, код платежу 11021000 в рахунок погашення боргу по податку на прибуток суму 11362 (одинадцять тисяч триста шістдесят дві) грн. 03 коп.;

-р/р 31115029700007, одержувач відділення держказначейства у Кіровському районі м. Дніпропетровська в установі банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 24232360, код платежу 14010100 в рахунок погашення боргу по податку на додану вартість суму 54759 (пятдесят чотири сімсот пятдесят девять) грн. 93 коп.;

-р/р 332138811700007, одержувач відділення держказначейства у Кіровському районі м. Дніпропетровська в установі банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 24232360, код платежу 13050100 в рахунок погашення боргу по земельному податку з юридичних осіб суму 3706 (три тисячі сімсот шість) грн.. 67 коп.

Копію постанови направити сторонам.

Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис)

Постанова не набрала законної сили 23.02.11

СуддяР.А. Барановський

Р.А. Барановський