Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 березня 2011 р. Справа № 2а-9752/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Опімах Л.М.,
за участю секретаря судового засідання - Шевченко В.М.,
представника позивача - Мазяра Є.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Суми до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція в м. Суми (далі по тексту позивач, ДПІ в м. Суми), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 2700,00 грн, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, який є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, всупереч вимогам п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) порушив строки сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, у звязку з чим за ним утворилася вказана заборгованість.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та пояснив, що станом на день розгляду справи сума заборгованості відповідачем залишається не сплаченою.
Відповідач у судове засідання не прибув, про дату час і місце розгляду справи повідомлявся за останнім відомим місцем реєстрації, проте до суду повернувся конверт за неврученням адресату. Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі в судовому засіданні відповідача за наявними в ній доказами.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази по справі у їх сукупності суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11 грудня 1991 року N 1963-XII (чинного на момент виникнення спірних правовідносин, далі по тексту Закон) платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Відповідач ОСОБА_2 є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач ОСОБА_2 є власником автомобіля ЗИЛ 431812, державний номер НОМЕР_1, з обємом двигуна 6000 см. куб.
Судом встановлено, що заборгованість на загальну суму 2700,00грн виникла внаслідок несплати платежів податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Відповідно до ст. 5 Закону податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
Фізичні особи - платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній (у разі здійснення сплати) та за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, - відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.
Відповідно до ч. 8 ст. 6 Закону органи, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, зобов'язані щомісячно повідомляти податкові органи про транспортні засоби, зареєстровані або зняті з реєстрації протягом попереднього місяця, за формою, затвердженою центральним податковим органом України, та їх власників.
Як вбачається з матеріалів справи, гр. ОСОБА_2 автотранспорт для проходження технічного огляду в 2009 році не надавала (а.с. 3).
Оскільки у 2009 році відповідач не надавав транспортний засіб на державний технічний огляд, не сплачено і суму податку за 2007-2009 рік.
Протягом 2009 року відповідач транспортний засіб ЗИЛ 431812 з обліку ВДАІ УМВС України в Сумській області не знімав.
Згідно зі ст. 3 Закону сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється згідно із ставкою податку на рік (за 100 см. куб. 15 грн, обєм циліндрів двигуна 6000 см. куб.).
Відповідно до ст. 6 Закону у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки.
Заборгованість відповідачем не сплачена, що підтверджується розрахунком суми заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, яка рахується за фізичною особою ОСОБА_2 (а.с. 6), і складає 2700,00 грн.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів відповідачем станом на день розгляду справи в повному обсязі не сплачена та складає 2700,00 грн, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями представника позивача, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», ст. ст. 1, 5, 6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Суми до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ід. номер НОМЕР_2) заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 2700,00 грн (дві тисячі сімсот грн 00 коп) на розрахунковий рахунок № 33212807700002 місцевого бюджету м. Суми код 23636315 ГУДКУ в Сумській області МФО 837013.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Л.М. Опімах
З оригіналом згідно
Суддя Л.М. Опімах