ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/996/2011
21 березня 2011 року 09 год. 30 хв.м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д. П. за участю секретаря судового засідання Сторожука І.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився,
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго"
доРокитнівського професійного ліцею
про стягнення штрафних санкцій, -
ВСТАНОВИВ :
Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго", від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго" звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення штрафних санкцій за порушення у сфері теплопостачання з відповідача - Рокитнівського професійного ліцею.
До початку судового розгляду справи від позивача надійшло клопотання, в якому він просив розглянути справу без участі представника позивача. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, про день, час, місце судового засідання судом повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши у відкритому судовому засіданні подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити повністю.
Суд виходив з такого.
Згідно статті 14 Закону України „Про теплопостачання” державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право: безперешкодно у будь-який час відвідувати об'єкти теплопостачання для перевірки додержання нормативно-правових актів у сфері теплопостачання з питань, що належать до їх компетенції, отримувати від посадових осіб інформацію щодо виконання цих актів; надавати в межах своїх повноважень приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; отримувати інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань; надсилати приписи керівникам теплогенеруючих або теплопостачальних організацій про приведення засобів контролю, обліку та регулювання теплової енергії і теплоносія на об'єктах теплопостачання у відповідність із нормами та стандартами у сфері теплопостачання; надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації об'єктів у сфері теплопостачання, якщо це створює загрозу життю та здоров'ю обслуговуючого персоналу та здоров'ю населення; застосовувати в установленому законом порядку санкції до суб'єктів відносин у сфері теплопостачання за порушення нормативно-правових актів з питань, що належать до їх компетенції.
Враховуючи вищенаведене, позивачем в період з 22.03. по 25.03. 2010 року було проведено плановий захід із державного енергетичного нагляду у Рокитнівському професійному ліцеї з питань технічного стану та експлуатації теплевикористовуючих установок і мереж, систем опалення, вентиляції, гарячого водопостачання та дотримання режимів споживання теплової енергії. За результатами здійсненого заходу позивачем було виявлено невиконання вимог законодавства відповідачем. За наслідком проведеної перевірки було складено Акт № 04/33-03 від 25.03. 2010 року та припис № 04/33-03 від 25.03. 2010 року (а.с. 18-20, 21). Копію вищезазначених Акту та припису було отримано керівником Рокитнівського професійного ліцею, про що свідчать його особисті підписи.
Приписом № 04/33-03 від 25.03. 2010 року було зобов'язано відповідача повідомити позивача про його виконання вцілому до 07.07. 2010 року.
Оскільки Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Рівненській області не було отримано повідомлення про виконання припису вцілому, то у період із 17.09. по 18.09. 2010 року було проведено перевірку щодо виконання відповідачем Припису інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Рівненській області № 04/33-03 від 25.03.2010 року про усунення порушень законодавства у сфері теплопостачання, про що було складено відповідний Акт перевірки (протокол) від 18.09.2010 року № 08/33-09, згідно із яким встановлено ухилення від виконання вимог вищезазначеного Припису, а саме пунктів 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9. Копію акту отримав керівник Рокитнівського професійного ліцею, про що свідчить його особистий підпис (а.с. 22).
Згідно із п. 2 ч. 1 статті 31 Закону України "Про теплопостачання" за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергозбереження або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії до відповідача було застосовано штрафну санкцію у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Санкції, передбачені цією частиною статті, застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
На підставі перелічених нормативних актів до відповідача застосовано фінансову санкцію, а саме Постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у Рівненській області № 08/33-09 від 24.09. 2010 року було накладено штраф у розмірі 5100,00 грн. Дана постанова була надіслана та отримана відповідачем 27.10. 2010 року, що підтверджено копією поштового повідомлення про вручення поштового відправлення № 3420000569666 (а.с. 23, 24).
Відповідно до ч. 10 ст. 31 Закону України "Про теплопостачання" рішення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів може бути оскаржене в суді. Відповідачем вказана постанова не оскаржувалась.
Доказів оплати штрафу чи заперечень на позов відповідач суду не надав.
Згідно з ч. 8, ч. 9 ст. 31 Закону України "Про теплопостачання" суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф у п'ятнадцятиденний термін із дня отримання постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
З урахуванням наведеного позовні вимоги про стягнення штрафу підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.
Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, з відповідача не присуджуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Рокитнівського професійного ліцею (34200, вул. Міцкевича, 15, смт.Рокитне, Рівненська область, код ЄДРПОУ 02547168) штрафні санкції за порушення у сфері теплопостачання в розмірі 5100 (п'ять тисяч сто) грн., які перерахувати в дохід Державного бюджету Рокитнівського району.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Зозуля Д. П.
Постанова складена в повному обсязі 21.03.11р.