Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 березня 2011 р. Справа № 2-а-1160/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Бездрабко О.І., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач) звернулася із адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому просить стягнути суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 6301,75 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що працівниками податкової служби проводилася перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу магазину за адресою: АДРЕСА_1, який належить відповідачу. За результатами перевірки складено акт від 12.11.2010 р. №1106/21/03/23/НОМЕР_1, в якому зафіксовані порушення п.п.1, 9 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", п.2.6 ст. 2 Положення "Про ведення касових операцій у національній валюті" № 637 від 15.12.2004 р., а саме проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 8,75 грн., не забезпечення щоденного друкування фіскальних звітних чеків РРО, не оприбуткування готівкових коштів в книзі обліку розрахункових операцій на підставі звітних чеків з реєстратора розрахункових операцій на загальну суму 507,60 грн. За виявлені порушення податковою інспекцією прийняті рішення про застосування фінансових санкцій від 15.11.2010 р. № 0016122307 на суму 2538 грн. та № 0016112307 на суму 1063,75 грн. За вказані порушення до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 6301,75 грн., які на даний час не сплачено. Перевірка проводилася в присутності приватного підприємця, який підписав акт перевірки без зауважень. Рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем не оскаржувалося, а тому просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач письмових заперечень на позов не надала, була належним чином повідомлена про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 12.11.2010 р. працівниками державної податкової служби проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових опреацій у сфері готівкового та безготівкового обігу в магазині за адресою: АДРЕСА_1, що належить ПП ОСОБА_1
За результатами перевірки складено акт №1106/21/03/23/НОМЕР_1 від 12.11.2010 р., в якому зафіксовані порушення:
- п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 8,75 грн., за що на підставі п.1 ст.17 вказаного Закону застосовано фінансову санкцію у сумі 43,75 грн. (8,75 грн. х 5 = 43,75 грн.);
- п.9 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - не забезпечення щоденного друкування фіскального звітнього чеку РРО, відповідно до п.4 ст.17 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 1020 грн. ((20 х 17 грн.)х 3 = 1020 грн.);
- п.2.6 ст.2 Положення "Про ведення касових операцій у національній валюті" № 637 від 15.12.2004 р. - неоприбуткування готівкових коштів в сумі 507,60 грн. в книзі обліку розрахункових операцій, за що на підставі ст.1 п.1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" № 436/95 від 12.06.1995 р. застосовано штрафні санкції у п"ятикратному розмірі неоприбуткованої суми, що становить 2538 грн. (507,60 х 5 = 2538 грн.).
Суд вважає рішення позивача щодо застосування до приватного підприємця ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій обґрунтованими виходячи з наступного.
Відповідно до п.1 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Недотримання саме цих вимог Закону було виявлено під час перевірки магазину, що належить відповідачу, так як розрахункові операції з придбання 1 пачки цигарок на суму 8,75 грн. не проведені через реєстратор розрахункових операцій, розрахунковий документ не видано. За вказане порушення передбачена штрафна санкція у п"ятикратному розмірі вартості проданих товарів (п.1 ст.17 даного Закону), а тому позивачем обгрунтовано застосовано до ПП ОСОБА_1 фінансову санкцію у розмірі 43,75 грн. (8,75 грн. х 5 = 43,75 грн.).
Суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій, що передбачено п. 9 ст. 3 вищезазначеного Закону.
Як вбачається з акту перевірки №1106/21/03/23/НОМЕР_1 від 12.11.2010 р. відповідачем не забезпечено щоденне друкування на РРО фіскальних звітних чеків, а саме Z-звіт № 2111 від 17.05.2010 р. о 20 год. 59 хв., Z-звіт №2112 від 19.05.2010 р. о 09 год. 10 хв., Z-звіт №2154 від 26.06.2010 р. о 21 год. 13 хв., Z-звіт №2155 від 28.06.2010 р. о 09 год. 02 хв., Z-звіт №2270 від 16.10.2010 р. о 21 год. 13 хв., Z-звіт №2274 від 18.10.2010 р. о 07 год. 31 хв. Встановлено три факти нещоденного друку фіскальних звітніх чеків РРО.
За дане порушення п.4 ст.17 Закону встановлює штрафну санкцію у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 грн. ((20 х 17 грн.)х 3 = 1020 грн.)
Відповідно до п.2.6 ст.2 Положення "Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" № 637 від 15.123.2004 р. уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Згідно акту перевірки №1106/21/03/23/НОМЕР_1 від 12.11.2010 р. встановлено, що Z-звіт №2271 роздруковано 18.10.2010 р., а готівкові кошти отримані 17.10.2010 р. на суму 70,55 грн., Z-звіт №2155 від 27.06.2010 р. роздруковано 18.06.2010 р., Z-звіт №2112 від 18.01.2010 р. роздруковано 19.05.2010 р. Перевіркою встановлено несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів на загальну суму 507,60 грн. на підставі фіскальних звітних чеків РРО.
Відповідальність за дане порушення передбачена ст.1 п.1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" № 436/95 від 12.06.1995 р., згідно з яким фінансова санкція застосовується у п"ятикратному розмірі неоприбуткованої суми, що становить 2538 грн. (507,60 х 5 = 2538 грн.)
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про обгрунтованість застосування Державною податковою інспекцією у м. Херсоні до приватного підприємця ОСОБА_1 штрафних санкцій на загальну суму 6301,75 грн.
При таких обставинах суд вважає позовні вимоги щодо стягнення з приватного підприємця ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 6301,75 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, оскільки на даний час штрафні (фінансові) санкції відповідачем не сплачені.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (73003, АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до державного бюджету (р/р 31118104700002, код платежу 3021080900, Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010) 6301 (шість тисяч триста одна) грн. 75 коп. заборгованості по фінансовим санкціям.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Бездрабко О.І.
кат. 8.1.4