ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" березня 2011 р.
09 год.13 хв.Справа № 2-а-2629/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Василяки Д.К.,
при секретарі: Бабкіній О.В., за участю прокурора Мяло Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом першого заступника прокурора Херсонської області до відділу державної реєстрації виконавчого комітету Херсонської міської ради про скасування рішення,
встановив:
Перший заступник прокурора Херсонської області (далі позивач) звернувся до адміністративного суду з позовом до відділу державної реєстрації Виконавчого комітету Херсонської міської ради (далі відповідач, державний реєстратор), в якому просить визнати протиправним та скасувати запис, внесений до ЄДР про проведення державної реєстрації припинення ПП "Паріарх" в результаті його ліквідації. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що перевіркою прокуратури Херсонської області виявлено порушення державним реєстратором ч. 1,6,9 ст. 36 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців", а саме: державним реєстратором внесено запису про припинення юридичної особи ПП "Паріарх" в результаті ліквідації без наявності довідки архівної установи про прийняття документів довгострокового зберігання. За результатами перевірки прокуратурою винесено протест з вимогою скасувати даний запис. Розглянувши протест прокуратури відділу державної реєстрації Виконавчого комітету Херсонської міської ради не погодився з його вимогами та відхилив даний протест. На підставі чого позивач просить скасувати запис про проведення державної реєстрації припинення ПП "Паріарх".
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив.
Розглянувши подані документи та витребувану реєстраційну справу ПП "Паріарх", заслухавши пояснення прокурора, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив: 23.03.01 року виконавчим комітетом Херсонської міської ради зареєстровано приватне підприємство "Паріарх" ідентифікаційний код 31390718, керівник ОСОБА_1.
Рішенням від 16.11.06 року № 4 засновник (власник) ПП "Паріарх" ОСОБА_1, вирішив ліквідувати дане підприємство та створив ліквідаційну комісію.
17.11.06 року ПП "Паріарх" подало державному реєстратору документи для внесення до ЄДР запису рішення про припинення юридичної особи. Зокрема, були подані наступні документи: рішення засновника від 16.11.06 року № 4 про ліквідацію підприємства та склад ліквідаційної комісії, копію платіжного доручення, плата за публікацію повідомлення про прийняття рішення про припинення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Після закінчення процедури ліквідації, 24.05.07 року ліквідаційна комісія ПП "Поріарх" надала державному реєстратору документи для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації. З матеріалів витребуваної у державного реєстратора реєстраційної справи ПП "Паріарх" вбачається, що ліквідаційною комісією були надані наступні документи для проведення державної реєстрації: реєстраційна картка форми №7 на проведення державної реєстрації припинення у звязку з ліквідацією, статут ПП "Паріарх" у редакції від 16.03.01 року, акт ліквідаційної комісії від 17.05.07 року, довідка ДПІ у м. Херсоні №35 від 15.05.07 року про зняття з обліку платника податків та відсутності заборгованості, довідка управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Херсона №4034/01 від 24.05.07 року про знаття з обліку, довідка міського державного архіву виконавчого комітету Херсонської міської ради від 16.05.07р. № 2015 про відсутність у ПП "Паріарх" документів довгострокового зберігання, довідка Херсонської міської виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності б/н від 20.03.07 року про відсутність заборгованості, довідка відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Херсоні б/н від 15.03.07 року про відсутність заборгованості перед фондом, довідка Комсомольського районного центру зайнятості в м. Херсоні від 26.04.07 року про відсутність заборгованості перед фондом.
На підставі поданих ліквідаційною комісією ПП "Паріар" документів 24.05.07 року державним реєстратором виконавчого комітету Херсонської міської ради Андрєєвою О.В. внесено запис № 14991110004000215 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації за рішенням засновників, що не повязано з реорганізацією.
Відповідно до ст.105 ЦК України, учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, призначають комісію з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення юридичної особи відповідно до цього Кодексу. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи може бути покладено на орган управління юридичної особи. З моменту призначення комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи.
Згідно до положень ч. 1 ст. 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців", для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації голова ліквідаційної комісії або уповноважена ним особа після закінчення процедури ліквідації, яка передбачена законом, але не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації, повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення юридичної особи у зв'язку з ліквідацією; свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи; оригінал установчих документів; акт ліквідаційної комісії з ліквідаційним балансом, який затверджено рішенням засновників (учасників) або уповноваженого ними органу; довідку відповідного органу державної податкової служби про відсутність заборгованості по податках, зборах (обов'язкових платежах); довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості; довідки відповідних органів фондів соціального страхування про відсутність заборгованості; довідку архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.
Відповідно до ч. 4 ст. 36 вищевказаного Закону державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, якщо вони не передбачені частинами першою та другою цієї статті.
Згідно до ч. 8 ст. 38 Закону за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, без розгляду державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.
Таким чином, враховуючи вищенаведене та беручи до уваги, що ліквідаційною комісією ПП "Паріар" державному реєстратору були подані всі необхідні документи, вичерпний перелік яких встановлений ч.1 ст. 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців", суд дійшов висновку щодо правомірності дій державного реєстратора виконавчого комітету Херсонської міської ради Андрєєвої О.В., щодо проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації.
Доводи позивача щодо відсутності довідки архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню та не врахування недонарахованої і несплаченого ПП "Паріарх" податку на додану вартість з операцій по відчуженню нерухомого та рухомого майна при відачі ДПІ у м.Херсоні довідки форми 22-ОПП, суд до уваги не приймає, оскільки це спростовується витребуваною реєстраційною справою ПП "Паріарх", в якій наявна довідка міського державного архіву виконавчого комітету Херсонської міської ради від 16.05.07р. № 2015, засвідчена печаткою даної установи. Крім того у довідці №35 від 15 травня 2007 року виданої ДПІ м.Херсона вказано, що станом на дату реєстрації цієї довідки у платника податків ПП "Паріарх" відсутня заборгованість по податках, зборах(обов'язкових платежах).
Відповідно до ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Статтями 11, 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, суд не вбачає підстав для скасування рішення державного реєстратора виконавчого комітету Херсонської міської ради Андрєєвої О.В., про державну реєстрацію припинення ПП "Паріарх" в результаті його ліквідації, у звязку з чим позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12,17,19, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
У задоволенні адміністративного позову - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 16 березня 2011 р.
Суддя Василяка Д.К.
кат. 5.1.1