Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2011 р. Справа № 2-а-289/11/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Морська Г.М.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановила:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач, ДПІ у м. Херсоні) звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), у якому просить стягнути фінансові (штрафні) санкції в розмірі 2935, 50 грн.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав. Разом з тим, 24.01.11 р. відповідно до поштового повідомлення відповідачем було отримано копію ухвали про відкриття скороченого провадження.
Таким чином, відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.
Згідно із матеріалами справи позовні вимоги ДПІ у м. Херсоні обґрунтовані наступним. За результатами перевірки відповідача складено акт від 19.08.2010 р., у якому зафіксовані наступні порушення: нещоденне друкування денних звітів РРО в КОРО, проведення розрахункових операцій через РРО з порушенням режиму попереднього програмування найменування товару, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО. На підставі акту перевірки позивачем було винесене рішення про застосування штрафних санкцій на загальну суму 2935, 50 грн. Дана сума у добровільному порядку відповідачем не сплачена.
Вивчивши матеріали справи встановлено наступні обставини.
ФОП ОСОБА_1 є суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстрована Виконавчим комітетом Херсонської міської ради 29.08.2005 р. і як платник податків знаходиться на обліку у ДПІ у м. Херсоні. Підприємницьку діяльність здійснює у кафе за адресою: АДРЕСА_1.
19.08.2010 року головними державними податковими інспекторами-ревізорами Данієляном А.Р. та Бутенком Є.К. проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ФОП ОСОБА_1 у кафе за адресою: АДРЕСА_1.
Під час проведення перевірки було виявлено нещоденне друкування денних звітів РРО в КОРО, проведення розрахункових операцій через РРО з порушенням режиму попереднього програмування найменування товару, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО.
За наслідками перевірки ДПІ у м. Херсоні 25.08.2010р. прийняте рішення про застосування до приватного підприємця штрафних (фінансових) санкцій № 0011052307 на суму 2935, 50 грн. за порушення пунктів 9, 11, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. ( далі Закон № 265/95-ВР).
Вказаним рішенням до відповідача застосовані фінансові санкції за порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95.
Стаття 2 Закону № 265/95-ВР дає визначення фіскального звітного чеку - це документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті. Тобто, законом встановлено, що метою роздрукування даного звіту є відображення даних денного звіту та занесення інформації до памяті.
Пункт 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
За порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Із акту перевірки вбачається, що Z - звіт № 1580 роздруковано 19.06.2010 р. о 21:29 год., а Z - звіт № 1581 роздруковано 21.06.2010 р. о 13:59 год., відсутнє роздрукування за 20.06.2010 р., Z - звіт № 1585 роздруковано 24.06.2010 р. о 22:04 год., Z - звіт № 1586 роздруковано 26.06.2010 р. о 18:44 год., роздрукування за 25.06.2010 р. відсутнє.
Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Таким чином, застосування до приватного підприємця штрафної санкції за порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.
Вищезазначеним рішенням до відповідача застосовані фінансові санкції за порушення п. 11 ст. 3 Закону № 265/95.
Дане порушення підтверджується фіскальним звітним чеком, доданим до акта перевірки про придбання у кафе, що належить ФОП ОСОБА_1 50 грм. коньяку "Каховка" за ціною 20, 00 грн.
Із дослідженого у судовому засіданні фіскального чеку № 0971, роздрукованого 19.08.2010р. вбачається, що він містить лише частину назви товару та ціну "каховка 20, 00" а, чек не містить відомостей про найменування виду товару.
Відповідно до п. 11 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Відповідно до п. 6 ст. 17 Закону № 265/95-ВР у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості до субєктів підприємницької діяльності застосовуються штрафні санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Даний факт відповідачем належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Отже, застосування до приватного підприємця даного виду санкцій є обґрунтованим.
До ФОП ОСОБА_1 застосовані фінансові санкції за порушення п. 13 ст. 3 Закону № 265/95.
Допущення приватним підприємцем невідповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі, зазначеній у денному Х-звіті встановлено ревізорами на підставі співставлення роздрукованого денного Х-звіту від 19.08.2010р., у якому зазначено, що в сейфі готівкою повинно знаходитись 526, 90 грн. та суми готівки, що фактично знаходилась на місці проведення розрахунків 961, 00 грн.
Пунктом 13 ч. 3 Закону № 265/95-ВР зазначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог вищезазначеного закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Допущення ФОП ОСОБА_1 невідповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі, зазначеній у денному Х-звіті, окрім акту перевірки, також підтверджується описом наявних готівкових коштів складеним і підписаним власноруч барменом ОСОБА_4, особою, у присутності якої проведено перевірку.
Таким чином, застосування до відповідача штрафної санкції за порушення п. 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.
Застосовані до приватного підприємця штрафні санкції добровільно не сплачені, а тому підлягають стягненню у судовому порядку.
Таким чином, позовні вимоги ДПІ у м. Херсоні підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167, 183-2 КАС України,
постановила:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідент. НОМЕР_2) фінансові санкції в сумі 2935 (дві тисячі дев'ятсот тридцять п'ять), 50 грн. до державного бюджету (код платежу 21080900, на р/р - 31118104700002 - фінансові санкції за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. (із змінами та доповненнями), Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Морська Г.М.
кат. 8.1.4