Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/159/2011
02 березня 2011 р. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д.П., за участю секретаря судового засідання Сторожука І.В., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: не з'явився;
представник позивача: не з'явився;
відповідач: не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомМлинівського міжрайонного прокурора в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області досуб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення штрафу,
ВСТАНОВИВ :
Млинівський міжрайонний прокурор звернувся до суду в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області з позовом до відповідача суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт - штрафу в сумі 5610,00грн.
Прокурор до початку розгляду справи по суті подав клопотання, в якому зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просив розглянути справу без участі представника прокуратури.
До початку судового розгляду справи позивач подав заяву, в якій просив розглянути справу без участі його представника.
Відповідач заперечень суду не надав, у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином.
Судом не визнавалась обовязковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе вирішити спір без участі представника прокуратури, позивача та відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши у відкритому судовому засіданні подані письмові докази, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими в судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено, що Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області було здійснено перевірки транспортних засобів: автомобіля марки "Фольксваген", д.н.з. НОМЕР_1, автомобіля НОМЕР_2, які належать суб'єкту підприємницької діяльності-фізичній особі ОСОБА_1.
За результатами перевірок було виявлено, що водії автомобілів здійснювали нерегулярні пасажирські перевезення за маршрутами "Дубно-Київ-Дубно", "Рівне-Київ" без оформлення документів, передбачених ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме без договору із замовником транспортних послуг, документацією, що посвідчує оплату транспортних послуг, ліцензійної картки на транспортний засіб, полісів обов'язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті на водія та пасажирів, також здійснювали перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 км. одним водієм.
В результаті перевірки державними інспекторами складено акти № 151183 від 28.05.2010р., № 172454 від 02.06.2010р., № 1540 від 29.07.2010р., в яких зафіксовано порушення водіями Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-ІII від 05.04.2001р. (далі - Закон №2344-III), а саме: надання послуг з нерегулярних перевезень пасажирів за маршрутами "Дубно-Київ-Дубно", "Рівне-Київ" без оформлення договору із замовником транспортних послуг, документації, що посвідчує оплату транспортних послуг, ліцензійної картки на транспортний засіб, полісів обов'язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті на водія та пасажирів, здійснення перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 км. одним водієм.
У встановленому порядку Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області відповідачу надсилалися повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту.
За результатами розгляду справи начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі - Порядок), винесено постанову № 0612 від 15 липня 2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 грн., постанову № 0613 від 15 липня 2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 510 грн., постанову № 0614 від 15 липня 2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 грн., постанову № 0808 від 14 вересня 2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
На виконання пункту 29 вказаного Порядку Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області 15 липня 2010 року та 14 вересня 2010 року ОСОБА_1 надіслані копії постанов про застосування фінансових санкцій з роз'ясненням вимог п. 28 Порядку щодо перерахування фінансової санкції на зазначений у постанові рахунок не пізніше, ніж протягом 15 днів після отримання постанови.
Ці обставини підтвержені дослідженими в судовому засіданні доказами: копіями постанов про застосування фінансових санкцій (а.с. 6, 10, 14, 15), копіями супровідних листів про направлення копій постанов та копіями фіскальних чеків органу поштового зв'язку (а.с.7, 11, 16), копіями корінців до повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту (а.с.8, 12, 17), копіями актів (а.с.9, 13, 18).
Згідно з п.п.1.4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті України є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства траспорту і зв'язку України і йому підпорядковується, на яку поряд з іншими функціями покладена функція здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо врегульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Статтею 39 Закону №2344-ІII передбачено, що фізична особа (автомобільний перевізник), що здійснює перевезення пасажирів повинна мати: посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Проте, відповідачем не було дотримано вимог цієї норми закону.
Згідно з абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону №2344-ІII за порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, передбачена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до абз. 8 ст. 60 Закону №2344-ІII за порушення законодавства про автомобільний транспорт - перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм, передбачено штраф в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 28 Порядку встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Однак, на день розгляду справи судом, відповідач фінансову санкцію - штраф в сумі 5610 грн., на зазначений в постанові рахунок не перерахував, постанови Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області про застосування фінансових санкцій в судовому порядку ним не оскаржувалися.
Статтею 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991р. №1789-XII представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути із суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (35100, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_3) на користь Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області (33013, вул. Кіквідзе, 34, м. Рівне, код ЄДРПОУ 33643183) 5610 (п'ять тисяч шістсот десять) грн. фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Зозуля Д. П.
Постанова складена в повному обсязі 09.03.2011р.