ц
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2010 р. Справа № 2а-4225/09/0470 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Єфанової О. В розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровськ до Державного підприємства Міністерства оборони України Дніпррембудсервіспро стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ :
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровськ до Державного підприємства Міністерства оборони України Дніпррембудсервіс, в якому позивач, з урахування заяви про збільшення позовних вимог, просить звернути стягнення на активи відповідача на загальну суму 117876,46 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивач послався на те, що відповідачем нараховувалися та не сплачувалися суми земельного податку та комунального податку, що призвело до виникнення податкового боргу в сумі 117876,46 грн.
Відповідач заперечень на позовну заяву та повноважного представника у судове засідання не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином. Однак на адресу суду повернувся конверт з поштовою відміткою за закінченням терміну зберігання. Частиною 1 ст. 18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осібпідприємців” передбачено, що якщо відомості, які внесені до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою. Тому суд вважає, що він здійснив всіх заходів для повідомлення відповідача про судовий розгляд справи.
Таким чином, суд ухвалив розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України в письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків
Як вбачається з матеріалів справи, Державне підприємство Міністерства оборони України Дніпррембудсервісзнаходиться на обліку як платник податків в Державній податковій інспекції в Жовтневому районі м.Дніпропетровська.
Державною податковою інспекцією в Жовтневому районі м.Дніпропетровська проведений аналіз податкового боргу відповідача, в результаті якого встановлено, що у Державного підприємства Міністерства оборони України Дніпррембудсервісстаном на 21.08.2010 року наявний борг у сумі 124987,94 грн., з них 7111,48 грн. включено до реєстру вимог кредиторів.
Відповідно до розрахунків земельного податку Державним підприємством Міністерства оборони України Дніпррембудсервісщомісячно нараховувалась та не сплачувалась сума 2351,26 грн. за 2008 рік, 5258,36 грн. за 2009 рік, 5568,58 грн. за 2010 рік.
Також, відповідачем здані податкові розрахунки комунального податку по яким не сплачено за 2, 3 та 4 квартал по 10,20 грн. за 2008 рік.
На виконання ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" сформовано першу податкову вимогу №1/359 від 11.03.2008 року, яку вручено 13.03.2008 року та другу податкову вимогу №2/444 від 14.04.2008 року, яку вручено поштою 09.06.2008 року.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Стаття 68 Конституції України встановлює, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України, а їх невиконання і є порушенням державних інтересів.
Пункт 1.1 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами"№2181- III від 21.12.2000 року передбачає, що платник податків - юридичні особи, їх філії, відділення, і відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із закон покладено обов'язок утримувати та (або) сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню, штрафні санкції.
У пункт 1.2 ст.1 Закону зазначено, що податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до абз.1 п.п.5.3.1, п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до ст.5 п.5.1, п.5.4 п.п.5.4.1 Закону №2181-III податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, вважається сумою податкового боргу платника податків.
Податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Активи платників податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7 Закону №2181- III).
Відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з п.п.3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, позивачем надані належні докази, які свідчать про заборгованість Державного підприємства Міністерства оборони України Дніпррембудсервісперед бюджетом.
З огляду на сукупність викладених обставин, з урахуванням вимог чинного законодавства, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог та необхідність їх задоволення.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства Міністерства оборони України Дніпррембудсервіс(м.Дніпропетровськ, пр. Праці, буд.2, код ЄДРПОУ 22996170) податкову заборгованість на загальну суму 117876,46 грн. на користь державного бюджету, з них:
- з земельного податку на суму 117841,84 грн. (р/р33215811700005, код платежу 13050100), одержувач: УДКУ у Жовтневому районі, код ЄДРПОУ 24246786, банк одержувача: ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012.
- з комунального податку на суму 34,62 грн. (р/р 33219828700005, код платежу 16010200) одержувач: УДКУ у Жовтневому районі, код ЄДРПОУ 24246786, банк одержувача: ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя
З оригіналом згідно
Постанова не набрала законної сили станом на
Суддя О.В. Єфанова
О.В. Єфанова